آخرین مایل کاهش بار – شماره 4 2023

آخرین مایل تخلیه بار

شماره 4 2023 زیرساخت فناوری اطلاعات

او می‌گوید: «بیشتر اپراتورهایی که این خدمات را ارائه می‌کنند می‌توانند حداکثر تا شش ساعت از قطع برق آن‌ها را حفظ کنند. اگر ژنراتورهایی در محل وجود نداشته باشند که تجهیزات را تغذیه کنند، واضح است که آخرین مایل نیز به طور جدی تحت تأثیر قرار می گیرد. اگر برق قطع شود، فیبر پایین می‌آید زیرا باتری‌ها و پشتیبان‌های آنها در نهایت می‌میرند. این تنها یکی از مشکلاتی است که در اتصال آخرین مایل با آن مواجه است.»

ون زیل نتیجه گیری می کند: «همه آن نه عذاب است و نه تاریک. “کلید این است که اکنون برنامه ریزی کنید، اکنون سرمایه گذاری کنید و اطمینان حاصل کنید که سیستم های شما برای بدترین شرایط آماده هستند. سپس، اگر این اتفاق نیفتد، نه تنها از نظر بازیابی بلایای طبیعی جلوتر هستید، بلکه دیگر مانند گذشته به شبکه متکی نیستید. برد-بردی که در آینده به کسب و کار شما کمک خواهد کرد.»منبع: https://www.securitysa.com/19591R

زمان‌بندی این انتشار، همراه با برنامه‌ریزی برای مدیریت چالش‌های مرحله 16، و این واقعیت که کشور با مرحله 8 در فوریه 2023 معاشقه کرد، اگر کاملاً تاریخی نباشد، اطمینان‌بخش نیست. همانطور که تئو ون زیل، رئیس بخش بی‌سیم در Vox هشدار می‌دهد، اگر کاهش بار بیشتر شود، چالش‌های بزرگی پیش روی کسانی که به شبکه‌ها، فیبر و LTE متکی هستند، مواجه خواهند شد.

ون زیل می‌افزاید: «اگر کاهش بار طی چند روز طول بکشد، مشکلات پیچیده می‌شوند. فرقی نمی‌کند که موبایل بی‌سیم یا فیبر یا LTE داشته باشید، هیچ چیز کار نمی‌کند، به خصوص آخرین مایل. افرادی که از خانه کار می کنند، ابتدا اتصال خود را از دست می دهند، زیرا آنها برای شبکه های آخرین مایل طولانی مدت دوام نمی آورند، اگرچه کاربران ADSL ممکن است به لطف قابلیت های مس برای مدت طولانی تری دوام بیاورند. با این حال، هر فرد و اداره‌ای هنوز تجهیزات الکترونیکی دارند که به باتری‌ها و پشتیبان‌ها متکی هستند که به نوبه خود به ژنراتورها متکی هستند. وقتی سوخت تمام می‌شود، دفتر نیز تمام می‌شود.»

او می‌افزاید که ماهواره می‌تواند به‌عنوان یک جایگزین قدیمی کار کند، اما در آفریقای جنوبی اگر در شبکه‌های اصلی نفوذ محلی داشته باشد، نه. آنچه شرکت‌ها واقعاً می‌خواهند اتصال بین‌المللی از سایت‌های فرود ماهواره‌ای در اروپا است که قدرت دارند و به اینترنت متصل هستند. سپس، اگر در آفریقای جنوبی اتفاقی بیفتد، کسانی که راه حلی مبتنی بر اروپا دارند، اتصال اینترنت خواهند داشت. این باید بیشتر با سرمایه گذاری در انرژی خورشیدی در محل که می تواند فناوری، تجهیزات و اتصال را مدیریت کند، پشتیبانی شود. دومی به قدرت زیادی نیاز ندارد، اما برای اطمینان از ادامه کار به قدرت قابل اعتماد نیاز دارد.

انجمن ملی مشخصات منطقی (NRS) یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد. یک رویداد غیرواقعی برای اکثر شرکت ها، یک لحظه منحصر به فرد برای NRS زیرا ممکن است اولین رویداد در تاریخ سازمان باشد. این نسخه به تشریح «وخیم‌تر شدن بحران‌های برق می‌پردازد و بر اطمینان دادن به «عمومی است که برنامه‌ریزی فعال و دقیق در حال بررسی است» متمرکز شده است.

بدون اتصال، مشاغل به طور کامل متوقف خواهند شد. بدون ایمیل، بدون تماس، هیچ راهی برای اتصال مطمئن. خاموشی کامل به این معنی است که حتی ابتدایی ترین خدمات تجاری نیز به کندی و با لکنت متوقف می شوند. این یک نگرانی است و در حالی که کشور در آستانه فاجعه قرار می گیرد، توجه را می طلبد. همانطور که گاو هرفورد، اپراتور سیستم در Eskom، در این ویدئو توضیح می‌دهد (href=” پایان، اگر بیاید، زیبا نخواهد بود.

ون زیل می‌گوید: «اگر کشور دچار خاموشی کامل شود، ساختارهای انرژی خورشیدی و جایگزین، همراه با ماهواره‌های قابل اعتماد، تنها گزینه‌های موجود برای اطمینان از اتصال مردم، مشاغل و سیستم‌ها هستند. ما در حال حاضر شاهد هستیم که بسیاری از شرکت‌ها از ماهواره استفاده می‌کنند. این یک برنامه حیاتی است که باید اجرا شود، به خصوص اگر شرکت ها بخواهند از تجارت خود محافظت کنند و به اجرای امور در فضای ابری ادامه دهند.

تئو ون زیل.

مورد دوم این است که حتی با وجود ژنراتورهای در محل و ساختارهای پشتیبانی برق جایگزین، با طولانی‌تر شدن قطعی‌ها و تجربه قطعی‌های 12 یا 24 ساعته در کشور، این شبکه‌های اصلی نیز تحت فشار قرار خواهند گرفت. بنابراین، حتی اگر شبکه‌ها برای 234 روز دیزل برنامه‌ریزی شده باشند، اگر سیستم‌ها کاهش یابند و تقاضا افزایش یابد، آنها نمی‌توانند به سوخت مورد نیاز برای حفظ خدمات خود دسترسی پیدا کنند. این همچنین تعادل پیچیده ای را بین آنچه شرکت ها باید اکنون برای سوخت سفارش دهند، در مقابل انتظار برای دیدن آنچه اتفاق می افتد، ایجاد می کند. به هر حال، گازوئیل یک سرمایه گذاری گران است و شرکت ها میلیون ها هزینه غیرمنتظره را پرداخت کرده اند.