آدم ربایی برای باج دادن خطر بیشتری برای مردم عادی آفریقای جنوبی است – شماره 1 2023

آخرین روندها همچنین نشان می‌دهد که افراد ثروتمند دیگر تنها هدف سندیکاهای آدم‌ربایی سازمان‌یافته نیستند، اما اکنون این تهدید به طور فزاینده‌ای به اعضای خانواده، دوستان و اطرافیان گسترش می‌یابد.

آمار منتشر شده در گزارش ابتکار جهانی علیه جرایم سازمان‌یافته فراملی (GI-TOC) نشان می‌دهد که تعداد آدم‌ربایی‌ها در سال گذشته به طرز نگران‌کننده‌ای افزایش یافته است، به‌طور میانگین در نیمه اول سال 2022، ماهانه 1143 آدم ربایی گزارش شده است. تقریبا دو برابر میانگین ماهانه 700 مورد گزارش شده در سال 2021.

او می‌افزاید که زمان‌های سخت به این معناست که آدم‌ربایی برای باج‌گیری دیگر واقعیتی نیست که ثروتمندان و افراد مشهور با آن روبرو هستند. این روزها، سندیکاها شناخته شده اند که هر کسی را که دارای امکانات یا شبکه پشتیبانی باشد، می ربایند تا مبلغی باج بگیرند.

“در نتیجه، ما شاهد ربوده شدن افراد عادی برای باج هایی به اندازه 500000 روپیه یا کمتر بوده ایم، تا زمانی که خانواده یا دوستانی داشته باشند که بتوانند پول برای آزادی خود جمع آوری کنند. سندیکاهای آدم ربایی قطعاً در حال گسترش بازار خود هستند و مردم باید از این موضوع آگاه باشند.» گزارش GI-TOC این روند را تایید می‌کند و نشان می‌دهد که بسیاری از مکان‌هایی که آدم‌ربایی در آفریقای جنوبی در سال گذشته رخ داده است، در حومه‌های ثروتمند ژوهانسبورگ و پرتوریا نبوده، بلکه در مناطق کم‌درآمد بوده است.

این تحقیق نشان می‌دهد که بسیاری از موارد مربوط به افراد متوسطی است که هیچ منبع قابل مشاهده پول دور ریختنی ندارند و این قربانیان را مجبور می‌کند تا مبلغ کمتری را باج بگیرند. اغلب این جنایات حتی گزارش نمی شوند.

این چیزی است که اخیراً توسط یکی از ثروتمندترین مردان جهان به نام ایلان ماسک تصدیق شد و فاش کرد که سیستم امنیتی پدرش را در خانه خود در آفریقای جنوبی ارتقا خواهد داد، در میان ترس های فزاینده از آدم ربایی. این میلیاردر سرشناس همچنین اظهار داشت که امنیت خودش به طور بالقوه در معرض تهدید است، زیرا افرادی که مکان زنده یا برنامه های سفر او را پست می کنند به یک مسئله امنیتی تبدیل شده است. این با وجود اینکه ماسک همیشه توسط محافظان محاصره شده بود.

جرایم سازمان یافته و رایج

آدم ربایی برای باج، خطر بیشتری برای مردم عادی آفریقای جنوبی است

شماره 1 2023 اخبار

آدم ربایی برای باج و اخاذی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک تجارت پرسود در آفریقای جنوبی است، با شرایط سخت اقتصادی فعلی مردم را به طور فزاینده ای ناامید می کند تا راه هایی برای کسب درآمد سریع پیدا کنند.

همانطور که در سال‌های اخیر دیده‌ایم، آدم‌ربایی برای باج به یک جنایت بسیار سازمان‌یافته و بسیار رایج در آفریقای جنوبی تبدیل شده است. این یک شرکت پرسود است و عمدتاً ناشی از شرایط سخت اقتصادی است که بر بسیاری از مردم فشار مالی وارد می کند. فولگور می‌گوید: «این یک راه آسان برای کسب درآمد است.

اهداف کم درآمد

پیش از این، شرکت‌ها عمدتاً مدیران خود را که به مناطق پرخطر سفر می‌کردند، در برابر آدم‌ربایی و اخاذی بیمه می‌کردند. اکنون این تهدید به کل خانواده‌هایی که در معرض خطر قربانی شدن بالقوه آدم‌ربایی هستند، گسترش می‌یابد.»

سندیکاها متوجه شده‌اند که افراد کم‌درآمد، اهداف آسانی را دنبال می‌کنند و توجه رسانه‌ها را جلب نمی‌کنند. از سوی دیگر، افراد با درآمد بالاتر نیز ابزارهای بهتری برای افزایش ایمنی شخصی خود در اختیار دارند. پس جای تعجب نیست که آدم ربایی در جوامع کمتر مرفه رو به افزایش است.»

«از آنجایی که آدم ربایی برای باج‌گیری دیگر جرمی نیست که افراد سرشناس را هدف قرار دهد، اهمیت فزاینده‌ای دارد که مردم باید خود را در برابر ربوده شدن بیمه کنند. افراد ثروتمند باید بدانند که تهدید نه تنها شامل آنها، بلکه به خانواده‌هایشان نیز می‌شود.»منبع: https://www.securitysa.com/18505R

او توضیح می دهد که سندیکاهای آدم ربایی اغلب به خوبی سازماندهی شده اند و وقت خود را صرف مطالعه و ردیابی قربانیان خود می کنند و می دانند که خانواده آنها چه چیزی می توانند بپردازند. بنابراین مهم است که مردم هوشیار بمانند، روال و مسیرهای خود را تغییر دهند تا به سندیکاها فرصتی برای برنامه ریزی و اجرای یک آدم ربایی خوب تمرین داده نشود.