آفریقای جنوبی استاندارد ISO را برای راهنمایی استفاده از رسانه های اجتماعی در مواقع اضطراری اتخاذ می کند – شماره 4 2022

SANS/ISO 22329 (2022): امنیت و انعطاف‌پذیری – مدیریت اضطراری – دستورالعمل‌های استفاده از رسانه‌های اجتماعی در مواقع اضطراری برای خرید از طریق فروشگاه اینترنتی SABS در دسترس استمنبع: https://www.securitysa.com/17092R

SANS/ISO 22329 را می توان به راحتی پیاده سازی کرد زیرا چارچوبی برای پیاده سازی ارائه شده است. این سند حاوی پیوست های مختلفی است که اطلاعات و دستورالعمل ها را ارائه می دهد. ضمیمه A این سند اطلاعاتی در مورد نوع رسانه های اجتماعی و کانال های مرتبط موجود در حال حاضر ارائه می دهد. ضمیمه B یک چک لیست مدیریت کیفیت برای محتوایی که پست و نظارت می شود ارائه می دهد. ضمیمه C نمونه ای از طرحی برای انتشار محتوا قبل، حین و بعد از یک وضعیت اضطراری را ارائه می دهد. و پیوست D رهنمودهایی را برای استفاده و تعامل با رسانه های اجتماعی به شهروندان ارائه می دهد.

شولتز توضیح داد که SANS/ISO 22329 باید توسط هر شرکت و مؤسسه عمومی در آفریقای جنوبی اجرا شود. این استاندارد دستورالعمل‌هایی را برای سازمان‌ها تعیین می‌کند تا اطمینان حاصل شود که آنها استراتژی‌ها، برنامه‌ها و پرسنل قوی برای مقابله مؤثر با موقعیت‌ها در زمان بروز دارند. SANS/ISO 22329 اولین استاندارد در آفریقای جنوبی است که چارچوبی را برای سازمان ها و مردم برای تعامل، انتشار اطلاعات و ارائه اطلاعات حیاتی در مواقع اضطراری مانند امنیت، آب و هوا، سلامت یا هر حادثه ای که بر شهروندان تأثیر می گذارد، فراهم می کند.

“نیاز به دستورالعمل ها در استفاده از رسانه های اجتماعی برای کمک به آفریقای جنوبی در مواقع اضطراری و بحران بسیار مهم است. با سیل اخیر در کوازولو-ناتال، شورش های جولای 2021 و وضعیت فاجعه ملی در طول کووید-19، به اشتراک گذاری اطلاعات معتبر می تواند به معنای واقعی کلمه جان انسان ها را نجات دهد. رسانه‌های اجتماعی این پتانسیل را دارند که اطلاعات را به سرعت به گروه‌های بزرگی از مردم تحویل دهند، با این حال این خطر نیز وجود دارد که اگر به درستی مدیریت نشود، می‌تواند آسیب‌های بیشتری را به همراه داشته باشد.

آفریقای جنوبی استاندارد ISO را برای راهنمایی استفاده از رسانه های اجتماعی در مواقع اضطراری اتخاذ می کند

شماره 4 2022 انتخاب سردبیر

«همراه با خطر اخبار جعلی و اطلاعات نادرست، استفاده از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی در چند سال اخیر افزایش یافته است. سازمان‌ها و شهروندانی که به رسانه‌های اجتماعی متکی هستند باید بدانند که هر کانال رسانه اجتماعی دیجیتال متعلق به سازمان‌ها است و شرایط استفاده و دستورالعمل‌های حفظ حریم خصوصی خود را تحمیل می‌کنند. SANS/ISO 22329 دستورالعمل‌های عملی را ارائه می‌کند که مسئولیت سازمان‌ها را برای اطمینان از تأیید، برنامه‌ریزی و نظارت محتوا مشخص می‌کند. مزایا و خطرات دستیابی به ذینفعان از طریق رسانه های اجتماعی در استاندارد ملی بیان شده است و SABS معتقد است که هر سازمانی باید در تدوین و اجرای استراتژی های ارتباطی به این استاندارد مراجعه کند.

اداره استانداردهای آفریقای جنوبی (SABS)، از طریق کمیته فنی خود، استاندارد ISO 22329 را پذیرفته است که راهنمایی در مورد استفاده از رسانه های اجتماعی در مواقع اضطراری یا بحران ارائه می دهد. این استاندارد در مرحله تحقیق عمومی قرار گرفت و به عنوان استاندارد ملی آفریقای جنوبی (SANS) 22329 در ژوئن 2022 پذیرفته و منتشر شد.

جودی شولتز می‌گوید: «SANS/ISO 22329: امنیت و تاب‌آوری – مدیریت اضطراری – دستورالعمل‌هایی برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی در مواقع اضطراری، دستورالعمل‌هایی را برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی در هنگام برخورد با شرایط اضطراری، موقعیت‌های بحرانی یا حتی تهدیدهای بالقوه برای عموم ارائه می‌کند. مدیر ارشد SABS