آفریقای جنوبی می تواند حرکت خود را به سمت شهرهای هوشمند تسریع بخشد – شماره 8 2022

آفریقای جنوبی چه چیزی می تواند بیاموزد؟

با این حال، وجه مشترک رهبران شهرهای هوشمند جهانی این است که زیرساخت‌های موجود را ساخته و توسعه داده‌اند و آن را به طور مکرر تغییر می‌دهند. آفریقای جنوبی موقعیت خوبی برای اتخاذ این رویکرد در هماهنگی با توسعه شهرهای جدید دارد.

در سال 2019، رئیس جمهور رامافوسا توسعه سه شهر هوشمند را اعلام کرد – شهر نکوسی، هم مرز با پارک ملی کروگر، شهر هوشمند ساحلی آفریقا در کیپ شرقی، و شهر هوشمند لانسریا در گوتنگ.

توسط Jan Bouwer، راه‌حل‌های اصلی پلتفرم دیجیتال در BCX

به عنوان مثال سنگاپور را در نظر بگیرید. از مراقبت‌های بهداشتی دیجیتال گرفته تا سیستم‌های پرداخت بدون تماس، پهنای باند جهانی و ساختمان‌های کم مصرف، سنگاپور به فرزند پوستر جهانی برای شهرهای هوشمند تبدیل شده است.

زوریخ، اسلو، هلسینکی، اوکلند و لوزان از دیگر رهبران در حرکت برای دیجیتالی کردن زندگی شهری هستند.

شهرهای «غیر هوشمند» آفریقای جنوبی برای دیجیتالی شدن آماده هستند. بزرگترین شهرهای ما دارای بسیاری از زیرساخت‌های ضروری هستند که پایه محکمی برای تبدیل شهر هوشمند تشکیل می‌دهند، از جمله سطوح بالای نفوذ گوشی‌های هوشمند، شبکه‌های فیبر پرسرعت، شبکه‌های دوربین مدار بسته و به طور فزاینده‌ای، حسگرهای اینترنت اشیا، انرژی خورشیدی و آب باران. سیستم های برداشت

هم ژوهانسبورگ و هم پرتوریا دارای شبکه های دوربین مدار بسته گسترده هستند که می توانند برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده شوند. تعمیر و نگهداری بسیاری از این سیستم ها مورد نیاز است، اما آفریقای جنوبی مهارت و تخصص لازم را برای انجام سریع و موثر این کار دارد و از پتانسیل این شهرها برای تثبیت خود به عنوان رقبای جهانی استفاده می کند.

دبی یکی دیگر از پیشتازان جهانی است که بیش از 120 سرویس دولتی کاملا دیجیتالی را در برنامه DubaiNow ارائه می دهد و به ساکنان این امکان را می دهد تا همه چیز را از پرداخت جریمه تا تسویه صورت حساب ها، درخواست برای اقامت و دسترسی به خدمات بهداشتی انجام دهند.

جان بیلدر.

شهر هوشمند لانسریا از فرودگاه مجاور برای پیشبرد رشد و توسعه اقتصادی خود بهره خواهد برد و بهره برداری از آب باران و انرژی خورشیدی را همراه با برنامه ریزی شهری که سبک زندگی عابران پیاده را تشویق می کند، ارائه می دهد.

شهر هوشمند ساحلی آفریقا هنوز در مراحل برنامه ریزی است و به عنوان یک کاتالیزور سرمایه گذاری برای یکی از مناطق توسعه نیافته کشور عمل خواهد کرد.

شهرهای هوشمند مزایای بسیاری را هم برای دولت و هم برای ساکنان فراهم می کنند. آنها از فناوری و داده ها برای بهبود کارایی یک شهر و زندگی ساکنان آن، از جمله پایدار کردن شهر از نظر زیست محیطی استفاده می کنند.

آفریقای جنوبی می تواند حرکت خود به سمت شهرهای هوشمند را تسریع بخشد

شماره 8 2022 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

شهر Nkosi به عنوان یک مولد شغل در نظر گرفته شده است که در آن اشتغال توسط پروژه های کشاورزی ساخته شده در کنار مسکن RDP به شیوه ای یکپارچه انجام می شود که به ساکنان این امکان را می دهد تا خود را از مزارع حفظ کنند. این شهر حداقل تا حدی برق را از مزرعه خورشیدی و نیروگاه انرژی تجدیدپذیر زیست توده تامین خواهد کرد.

بهره‌برداری از زیرساخت‌های موجود نه تنها هزینه کمتری خواهد داشت، بلکه این کشور را قادر می‌سازد تا چشم‌انداز شهر هوشمند خود را با سرعت بیشتری آغاز کند.منبع: https://www.securitysa.com/18303Rکیپ تاون در کنار نایروبی به عنوان یکی از شهرهای هوشمند پیشرو در آفریقا شناخته می شود. دارای راه حل های سرتاسری از جمله فیبر است که می تواند همه چیز را از سیستم های اضطراری گرفته تا فرآیندهای صورتحساب را پشتیبانی کند. سیستم‌های دوربین مداربسته واقع در سراسر شهر داده‌هایی را ارائه می‌دهند که می‌توان از آن برای تجزیه و تحلیل حجم ترافیک و سایر متغیرهایی که بر ازدحام تأثیر می‌گذارند استفاده کرد و باید در برنامه‌ریزی شهری در نظر گرفته شود. کاپتونی ها قبلاً تجربه کرده اند که چگونه می توان از این امر به نفع خود استفاده کرد: داده های اخیر نشان می دهد که شهر باید تعداد اتوبوس های موجود در جاده را کاهش دهد.