آفریقای جنوبی چقدر با استانداردهای پرداخت جهانی مطابقت دارد؟ – شماره 1 2023

پی پال

این می تواند توسط طیف وسیعی از ارائه دهندگان داخلی، مانند شرکت های بیمه، برای جمع آوری اقساط ماهانه و در عین حال کاهش خطر خطاهای وصول استفاده شود. این خبر خوبی برای مصرف‌کنندگانی است که کنترل بیشتری بر سفارش‌های بدهی اولیه جمع‌آوری‌شده از حساب‌هایشان خواهند داشت.

ISO 20022 یک استاندارد جهانی برای پیام‌رسانی تراکنش‌های مالی است که هدف آن یکپارچه‌سازی و غنی‌سازی سیستم‌های تراکنش در سراسر حوزه‌های پرداخت، اوراق بهادار، خدمات تجاری و فارکس است. استفاده پاسا از این استاندارد تضمین می کند که آفریقای جنوبی از دسترسی آسان تر، سریع تر، ایمن تر و مبتکرانه تر به پرداخت های دیجیتالی در آینده برخوردار باشد.

سیستم تسویه ناخالص بلادرنگ جامعه توسعه آفریقای جنوبی تسویه تراکنش های بین بانکی را در منطقه SADC امکان پذیر می کند. شرکت کنندگان، به عنوان بخشی از جامعه SADC-RTGS، همچنین در حال حاضر مشغول انتقال پرداخت های SADC برون مرزی از استانداردهای فعلی MT به ISO20022 به عنوان بخشی از برنامه مهاجرت جهانی هستند.

همانطور که گفته شد، PASA مجموعه پیام ISO20022 را تعریف کرد که توسط کشورهای توسعه دهنده سیستم های مشابه در آینده استفاده خواهد شد.

پلتفرم مجموعه‌های احراز هویت شده PASA، DebiCheck، یک پروژه پیشگامانه است که به صورت الکترونیکی به پرداخت‌کنندگان هشدار می‌دهد که برای اولین بار دستور بدهی زودهنگام را در حساب بانکی‌شان انجام می‌دهند. این به آنها اجازه می دهد تا به راحتی این درخواست ها را از طریق دستگاه های خود تأیید یا رد کنند.

آفریقای جنوبی نه تنها در خط مقدم اجرای استانداردهای پرداخت جهانی در داخل کشور قرار دارد. همچنین مشارکت فعالی در آن استانداردها دارد.

این نهاد اجرای سه پروژه اصلی را برای همسویی سیستم های پرداخت کشور با الزامات ISO20022 و حفظ بهترین شیوه پرداخت انجام داده است.

آفریقای جنوبی چقدر با استانداردهای پرداخت جهانی مطابقت دارد؟

شماره 1 2023 اخبار، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

برنامه پرداخت سریع BankservAfrica (RPP) که یک سیستم پرداخت بلادرنگ جدید با نام PayShap را ارائه می دهد، از ISO20022 استفاده می کند. انتظار می‌رود در سال 2023 راه‌اندازی شود. تحت رهبری BankservAfrica و PASA، این ابتکار تحت رهبری صنعت یک سرویس پرداخت فوری مقرون‌به‌صرفه در سراسر بانک‌ها، یک سرویس پروکسی برای جاسازی جزئیات بانکی کاربر (مانند توانایی پرداخت به شماره تلفن همراه) را نوید می‌دهد. )، یک سرویس درخواست برای پرداخت، و پشتیبانی از چندین مورد شناخته شده استفاده از پرداخت خرده فروشی.

این به گفته Mariekie Mincher، مدیر: پشتیبانی عملیات در انجمن پرداخت آفریقای جنوبی (PASA) است. او می‌گوید: «PASA اولین سیستم مجموعه‌های احراز هویت شده در جهان را توسعه داد و پیام‌های پرداخت مربوطه که به ISO20022 اضافه شدند، در آینده توسط کشورهای دیگر مورد استفاده قرار خواهند گرفت».

نکته مهم این است که سیستم جدید قابلیت پرداخت سریع را برای مصرف کنندگان بدون بانکی که از تسهیلات پرداخت دیجیتال بهره مند می شوند، ارائه می دهد. البته، مشتریان بانکی نیز با معرفی PayShap از راحتی بیشتر و تراکنش راحت تر برخوردار خواهند شد.

دبی چک

SAMOS که متعلق به SARB و اداره می‌شود، پرداخت‌های با ارزش بالا، عمدتاً بالای 5 میلیون راند را انجام می‌دهد. بانک ها، شرکت ها و سایرین از آن برای تسهیل مبالغ بزرگ نقل و انتقال و انجام معاملات اوراق بهادار استفاده می کنند.

پروژه نوسازی اعتبارات با ارزش بالا توسط PASA با همکاری بانک ذخیره آفریقای جنوبی (SARB) انجام شد. این ابتکار با پیروی از روند جهانی مهاجرت از استانداردهای پیام رسانی فعلی به ISO20022، سیستم تسویه گزینه های چندگانه آفریقای جنوبی (SAMOS) را مدرن می کند.

مینچر می‌گوید: «با توسعه پلتفرم‌هایمان در اطراف، یا ارتقای آن‌ها به ISO20022، می‌توانیم جزئیات بیشتری درباره تراکنش‌ها به پیام‌های پرداخت تزریق کنیم و به فروشندگان پایین‌دستی این امکان را می‌دهیم تا خدمات پرداخت دیجیتال غنی‌تری را توسعه دهند که ارزش بیشتری را به کاربرانشان ارائه می‌کند.

نوسازی اعتبارات با ارزش بالا

همه این پلتفرم‌ها سیستم‌هایی هستند که برنامه‌های کاربردی پرداخت مدرن، خدمات و فرآیندهای تجاری را می‌توان بر اساس آنها ساخت. آنها تنها ابتکاراتی نیستند که PASA برای تقویت سیستم پرداخت ملی در حمایت از برنامه استراتژیک SARB Vision 2025 دنبال می کند.

شرکت‌کنندگان در بازار نیز در حال حاضر مشغول انتقال پرداخت‌های فرامرزی از استانداردهای فعلی به ISO20022 به عنوان بخشی از برنامه مهاجرت جهانی هستند.

پرداخت های فرامرزی

به دلیل این کار، مصرف کنندگان و فروشندگان می توانند انتظار شفافیت بهتری را هنگام پردازش پرداخت داشته باشند. مینچر می‌گوید: «PASA همچنان تضمین می‌کند که آفریقای جنوبی از روندهای بین‌المللی جلوتر می‌ماند و به عنوان یک مشارکت‌کننده فعال در استاندارد جهانی ISO20022 باقی می‌ماند.منبع: https://www.securitysa.com/18497R