آنچه صاحبان خانه باید قبل از سرمایه گذاری در پنل های خورشیدی بدانند – شماره 7 2022

نقش کارهای موقت این است که اطمینان حاصل شود که کارگران می توانند خود و تجهیزاتی را که نصب می کنند به طور ایمن از ساختاری که روی آن کار می کنند بالا و پایین ببرند. این شامل نصب داربست مطابق با مقررات ساخت و ساز است که باید توسط شخص ذیصلاح بررسی، طراحی و امضا شود. داربست های معمولی استانداردها را برآورده می کنند، به این معنی که برای انجام یک طراحی یا ارائه نقشه نیازی به مهندس ندارند. با این حال، هنگامی که یک داربست بالاتر از 60 متر است یا از تجهیزات به روش های غیر متعارف استفاده می شود، یک مهندس باید طراحی، نقشه کشی و امضای سازه موقت را انجام دهد.

کار در ارتفاع

علاوه بر این، صاحبان خانه باید در نظر داشته باشند که سقف‌ها معمولاً هیچ نقطه اتصال مطمئنی برای کارگران ندارند تا با تجهیزات جلوگیری از سقوط خود به آن‌ها متصل شوند. این امر مستلزم نصب یک سیستم موقت است که باید توسط یک فرد ذیصلاح – یک مهندس واجد شرایط با آموزش و تجربه کافی – که باید این نقاط اتصال یا خطوط نجات را طراحی کند، انجام شود. این کار موقتی تلقی می شود که معمولاً توسط مهندسانی انجام می شود که نحوه نصب نقاط اتصال را ارزیابی و تعیین می کنند.

اتو بوتا.

از آنجایی که دولت آفریقای جنوبی به دنبال راه‌حل‌هایی برای بحران برق این کشور است، تاکید قابل توجهی بر سرمایه‌گذاری خانوارها و مشاغل در پنل‌های خورشیدی به عنوان راهی برای کاهش فشار بر شبکه برق ملی شده است. با این حال، در حالی که حرکت به سمت بهره برداری از انرژی خورشیدی باید مورد حمایت قرار گیرد، ملاحظات قانونی و نظارتی کلیدی خاصی وجود دارد که مالکان خانه باید قبل از سرمایه گذاری در پنل های خورشیدی آن را در نظر بگیرند، زیرا نقض قانون می تواند یک اقدام بسیار پرهزینه باشد.

در حال حاضر، تغییراتی در قانون OHS وجود دارد و جریمه هایی تا سقف 5 میلیون روپیه یا پنج سال حبس برای تخلفات مختلف و همچنین صدور جریمه نقدی 50000 روپیه به ازای هر تخلف را در نظر می گیرد که هم برای مشتری و هم برای مشتری قابل اعمال است. پیمانکار.

توسط اتو بوتا، مدیر عامل WACO.

بنابراین به صاحبان خانه توصیه می شود که از پیمانکاران معتبری استفاده کنند که حداقل دو سال است که در تجارت بوده و سابقه کار ثابت شده دارند. درخواست مراجع و بررسی مشروع بودن آنها و جلوگیری از اشتباهات گران قیمت بسیار مهم است.منبع: https://www.securitysa.com/17886R

آنچه صاحبان خانه باید قبل از سرمایه گذاری در پنل های خورشیدی بدانند

شماره 7 2022 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

کار در ارتفاع به این معنی است که جنبه ایمنی به یک ملاحظات کلیدی تبدیل می شود، با قانون OHS افرادی که در ارتفاع کار می کنند باید گواهی پزشکی برای این نوع کار را داشته باشند. علاوه بر این، پیمانکار باید بتواند ثابت کند که کارگرانش آموزش های لازم را برای کار در ارتفاع و نصب پنل های خورشیدی گذرانده اند و همچنین اطمینان حاصل کند که دسترسی ایمن به سقف همراه با تجهیزات حفاظت فردی مورد نیاز (PPE) فراهم شده است. مانند مهارهای ایمنی متصل به نقاط قلاب یا خطوط نجات.

اولاً، مالکان خانه باید بدانند که نصب پنل‌های خورشیدی توسط مقررات ملی ساختمان، قانون ایمنی و بهداشت شغلی (OHS) و مقررات ساخت‌وساز کنترل می‌شود که سه قانون اصلی قابل اعمال در این فرآیند هستند. صاحبان خانه باید درک کنند که نصب پنل های خورشیدی یک کار ساختمانی تلقی می شود، به این معنی که تعهدات قانونی خاصی بر روی پیمانکار انجام دهنده کار و همچنین بر روی مشتری – صاحب خانه – وجود دارد که باید به آنها پایبند باشد.

در اغلب موارد، نصب پنل های خورشیدی مستلزم نصب نوعی داربست است که برخی الزامات را از نظر مقررات ساخت و ساز ایجاد می کند. این بدان معنی است که یک طراح کار موقت باید اطمینان حاصل کند که داربست به طور استاندارد ساخته شده است، به ویژه زمانی که داربست خاصی است که برای استفاده ایمن باید طراحی، بازرسی، بررسی و امضا شود.

در حالی که مقررات مربوط به نصب پنل خورشیدی ممکن است دلهره آور به نظر برسد، عدم رعایت آن ممکن است پرهزینه باشد. از نظر قانون OHS، این مسئولیت قانونی بر عهده هر کارفرما (مالک خانه) است که اطمینان حاصل کند که این قانون توسط همه افراد شاغل خود رعایت می شود، به این معنی که مالک خانه باید اطمینان حاصل کند که پیمانکار و همه کارکنان با قوانین قابل اجرا مطابقت دارند. عدم انجام این امر به این معنی است که آنها می توانند مشمول جریمه شوند.

نقش کارهای موقت

از آنجایی که پنل‌های خورشیدی معمولاً در بالای سقف نصب می‌شوند، بیشتر کارهای نصب در ارتفاع انجام می‌شود و مسئولیت تعیین پیمانکاری را بر عهده صاحب خانه می‌گذارد که صلاحیت‌ها، آموزش‌ها و منابع لازم را برای انجام ایمن این نوع کارها داشته باشد.