آنچه که نظارت پانوراما WizMind ارائه می دهد – شماره 5 2022 – فناوری داهوا آفریقای جنوبی

به طور کلی، راه حل نظارت پانورامیک داهوا WizMind تمام جعبه های یک راه حل نظارت موثر و کارآمد را برای سناریوهای بزرگ مشخص می کند. این الزامات اساسی برای نظارت صحنه بزرگ، ردیابی هوشمند، یکپارچه سازی منابع و صرفه جویی در هزینه را برآورده می کند. همچنین تجزیه و تحلیل هوشمند اهداف را در سناریوهای کاربردی بزرگ مانند میادین عمومی، جاده های شهری، مناطق ورودی و خروجی، محوطه های سازمانی و پارکینگ ها ارائه می دهد.وام)

پوشش گسترده و اجرای مقرون به صرفه

پانورامای AR

WizMind Panoramic Surveillance یک راه حل جامع و مناسب برای برنامه های مختلف سناریوهای بزرگ است. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

راه‌حل نظارت پانورامیک داهوا WizMind برای برنامه‌هایی طراحی شده است که برای آگاهی از موقعیت به نمای پانوراما 360 درجه، 270 درجه یا 180 درجه نیاز دارند، مانند نقشه‌های جمعیت و تراکم خودرو. دوربین PTZ پرسرعت و فناوری EPTZ می تواند به سرعت و به طور خودکار اهداف متحرک را بدون از دست دادن جزئیات رفتار هدف ردیابی کند. می تواند جایگزین چندین دوربین معمولی شود، پیچیدگی نظارت را کاهش دهد و هزینه ها را کاهش دهد.


منبع: https://www.securitysa.com/17102R

مجهز به الگوریتم یادگیری عمیق، تابع تراکم جمعیت در نظارت پانورامیک WizMind Dahua زمانی که تراکم جمعیت در زمان واقعی از آستانه از پیش تعیین شده برای محافظت از امنیت عمومی فراتر می رود، هشدار اولیه را ارائه می دهد. می تواند تا 1024 هدف انسانی را با دقت بیش از 92 درصد شناسایی کند و تا هشت منطقه را با شعاع 30 متر پوشش دهد. علاوه بر این، می‌تواند گزارش‌های جمعی را برای تجزیه و تحلیل BI تولید کند.

داهوا AR Panorama از فناوری واقعیت افزوده استفاده می‌کند و داده‌های سنجش زمان واقعی و داده‌های اطلاعات را ترکیب می‌کند. این اجازه می دهد تا یک سیستم واحد به یک حالت فرمان جدید بصری، قابل کنترل و ارسال دست یابد، که نظارت را بصری تر، راحت تر و کارآمدتر می کند و تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد.

از طرف دیگر، یک PTZ الکتریکی یا به سادگی EPTZ، فقط در دوربین های پانورامایی که دوربین های PTZ ندارند موجود است. هنگامی که زنگ هشدار به صدا در می آید، یک دوربین EPTZ می تواند به طور همزمان بزرگنمایی کند و چندین هدف انسان و وسیله نقلیه را ردیابی کند. هنگامی که زنگ هشدار وجود ندارد، می تواند بر روی پنج منطقه مهم تمرکز کند. با موقعیت یابی با سرعت بالا، این دوربین هوشمند می تواند به سرعت هدف متحرکی را که زنگ هشدار را به راه انداخته تا زمانی که از صحنه ناپدید شود، ردیابی کند.

ردیابی هوشمند اساساً ارتباط بین دوربین پانوراما و دوربین PTZ است. فقط دوربین های پانوراما با PTZ از این ویژگی پشتیبانی می کنند. می‌تواند یک هدف را در یک زمان ردیابی کند، از زوم اپتیکال تا 45 برابر پشتیبانی می‌کند و می‌تواند به سرعت یک هدف متحرک را از فاصله دور بدون از دست دادن جزئیات ردیابی کند.

آنچه که نظارت پانوراما WizMind ارائه می دهد

شماره 5 2022 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور

جاده های شهری: جاده‌های عمومی مانند جاده‌های شهری، راه‌راه‌ها و دروازه‌های عوارضی مستعد ترافیک هستند. سری هابل می تواند در چنین سناریوهایی به کار گرفته شود تا به طور موثر بر تعداد وسایل نقلیه در صحنه نظارت کند، هشدارهای به موقع و داده های آماری را برای کمک به بخش های مدیریت ترافیک در تصمیم گیری خود ارائه دهد.

تراکم جمعیت و تراکم وسایل نقلیه

برای دوربین‌های سنتی با قابلیت زوم کمتر امکان تشخیص دقیق اهداف انسان و وسیله نقلیه در صحنه یا فیلتر کردن هشدارهای کاذب ناشی از اشیاء نامربوط وجود ندارد. مدیریت غیرمتمرکز و فقدان داده های آماری قابل توجه برای تجزیه و تحلیل کسب و کار نیز یکی از نقاط ضعف سیستم های نظارت سنتی بوده است.

برنامه های کاربردی سناریو

WizMind Panoramic Surveillance یک طراحی همه کاره متشکل از یک دستگاه، یک کابل و یک منبع تغذیه ارائه می دهد. با دوربین PTZ، کاربران به راحتی می توانند برای جزئیات نزدیک بزرگنمایی کنند. یک دوربین پانوراما می تواند به طور موثر جایگزین چندین دوربین معمولی شود و هزینه های نصب و راه اندازی و نگهداری را تا حد زیادی کاهش دهد.

مربع ها: این مکان‌ها اغلب مکان‌هایی با ترافیک سنگین پیاده و تعداد زیادی از مردم هستند. با وجود محدودیت‌هایی که به دلیل همه‌گیری همچنان برقرار است، بسیاری از میدان‌ها همچنان اقدامات سخت‌گیرانه‌ای را برای جلوگیری از تجمع مردم اجرا می‌کنند. با استفاده از یک دوربین پانوراما داهوا مانند سری IPC-PFW8، اپراتورها به راحتی می توانند تعداد افراد حاضر در صحنه را کنترل کنند و به آنها اجازه می دهد زمانی که تعداد افراد به حد تعیین شده رسیده است، به موقع پاسخ دهند.

طراحی یک راه حل نظارتی موثر برای یک سناریو در مقیاس بزرگ هرگز کار آسانی نیست و اغلب با چالش های زیادی مواجه است. دوربین های معمولی برای پاسخگویی به نیازهای سناریوهای بزرگ کافی نیستند و در نتیجه پوشش گسترده دوربین را پوشش می دهند که هزینه های نصب، سیم کشی و نگهداری را افزایش می دهد.

علاوه بر این، عملکرد تراکم خودرو این راه حل، وضعیت خودرو در زمان واقعی را در صحنه نظارت شده، مانند تعداد وسایل نقلیه در یک منطقه (حداکثر 8 منطقه) و ازدحام خودرو در خطوط انتخاب شده، تجزیه و تحلیل می کند. شعاع تشخیص تا 125 متر و میزان دقت تشخیص بیش از 95٪ را ارائه می دهد. هنگامی که تعداد وسایل نقلیه از آستانه از پیش تعیین شده فراتر رود، سیستم به سرعت یک زنگ هشدار به صدا در می آورد و گزارش های خودرو را برای تجزیه و تحلیل BI تولید می کند.