آیا بیومتریک روش کار معادن را تغییر داده است؟ – شماره 5 2022 – ZKTeco

آیا بیومتریک روش کار معادن را تغییر داده است؟

شماره 5 2022 صنعت معدن)، کنترل دسترسی و مدیریت هویت

صنعت معدن همچنان به بهبود شرایط برای کارگران معدن ادامه می دهد و تلاش می کند آسیبی به صفر برساند، با این حال، نوآوری هایی که ایمنی کارگران را بهبود می بخشد و کارایی عملیاتی را افزایش می دهد هنوز مورد نیاز است.

علاوه بر این، این فناوری می‌تواند مدیریت ریسک را بهبود بخشد و انطباق با مقررات ایمنی معدن را از طریق اجرای یک سیستم مدیریت و کنترل برای نظارت و اجرای مسائل ایمنی مربوط به پرسنل زیرزمینی، مانند مسائل مربوط به لامپ و همچنین بلیط قرمز و گواهی‌های شایستگی، تضمین کند. ردیابی مکان و تعداد افراد زیرزمینی می تواند مشکل باشد و با توجه به شرایط کار زیرزمینی بسیار مهم است. متأسفانه، فناوری‌های سنتی مانند GPS و ردیابی Wi-Fi به خوبی یا حتی در بسیاری از موقعیت‌ها اصلاً کار نمی‌کنند. بنابراین برای غلبه بر محدودیت یا شکست دستگاه‌های ردیابی موقعیت مکانی رایج در این محیط‌ها، فناوری‌های جدید مورد نیاز است.وام)

در حال حاضر، آنچه که در صنعت معدن مشاهده می شود، تشخیص رگ انگشت است. این دستگاه ها الگوی رگ خونی زیر پوست را به طور همزمان با تطبیق اثر انگشت تشخیص می دهند. این فناوری شکل بی‌رقیب و ایمنی از شناسایی را ارائه می‌کند و از آنجایی که این دستگاه‌ها انگشت‌های خیس و خشن را تشخیص می‌دهند، مین‌های بیشتری برای نصب آن‌ها مشاهده می‌شوند. فناوری دیگر، تشخیص چهره سه بعدی است که تشخیص هندزفری ایده آل برای صنعت معدن را فراهم می کند. این فناوری در واقع موجی در صنعت ایجاد کرده است. ورود یا خروج از مین شفت ساده، ایمن و سریع است.


منبع: https://www.securitysa.com/17134R

خوانندگان اثر انگشت را می‌توان به راحتی به سیستم‌هایی مرتبط کرد، از جمله همه چیز، از سیستم‌های حقوق و دستمزد گرفته تا انتخاب‌های غذایی که کارکنان ممکن است انجام دهند، یا مهارت‌های تایید شده‌ای که دارند، زمان مرخصی و حتی زمانی که موعد بعدی برای معاینه پزشکی است. در مورد دوم، به عنوان مثال، یک معدنچی اگر چکاپ او به تاخیر افتاده باشد، اجازه زیرزمینی نخواهد داشت.

یک محیط کار ایمن و مولد برای هر عملیاتی در بخش معدن بسیار مهم است. شرکت‌های مختلف فناوری و امنیت راه‌حل‌هایی را برای رفع نیازهای خاص این شرکت ارائه می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که افراد، تجهیزات و دارایی‌ها ایمن هستند. شناسایی و احراز هویت بیومتریک در حال حاضر در معادن مختلف در آفریقای جنوبی و در منطقه SADC مورد استفاده قرار می گیرد.

استخراج معادن زیرزمینی یک صنعت مهم در آفریقای جنوبی است و از زمان پیدایش آن، سنگ بنای اقتصاد آفریقای جنوبی بوده است، اما می تواند محل کار خطرناکی باشد. تغییراتی که در کشور ما به وجود آمده است، آمادگی صنعت را برای چالش هایی که همه آفریقای جنوبی در قرن بیست و یکم با آن روبرو هستند، ضروری می سازد.

بیومتریک اثر انگشت هنوز هم پذیرفته شده ترین شکل بیومتریک است. با این حال، معادن و صنایع بزرگ بیشتری به دنبال فناوری های جدیدتر هستند، از این رو فناوری تشخیص چهره نیز در صنعت معدن محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

از طریق فناوری بیومتریک، شرکت‌های معدن کنترل بهتری بر ساعت‌های کوتاه‌مدت و اضافه‌وقت در نقاط دسترسی دارند که رویه‌های کنترل شیفت اجرا می‌شوند. سیستم‌های کنترل دسترسی را می‌توان برای برآورده کردن یکی از مهم‌ترین الزامات ایمنی معدن، رویه «شفت خالی برای انفجار» ارتقا داد، با ارائه خودکار و الکترونیکی اطمینان از اینکه همه پرسنل منطقه مورد نظر را ترک کرده‌اند.

توسط Johlene Selemela، ZKTeco SA.