آیا شما تهدید داخلی خود هستید؟ – شماره 4 2022 – انتشارات تکنیوز

با این حال، در 9 آوریل 2021، او متوجه شد که همه چیز بیش از حد پیش رفته است و او دیگر نمی تواند این کار را ادامه دهد. سپس بنتلی چیزی را نوشت که «سخت‌ترین ایمیل زندگی من» می‌خواند. نکته اصلی این ایمیل که خطاب به مشتریان، کارمندان و شرکا بود، این بود که به آنها بگوید مرتکب کلاهبرداری شده و نزدیک به 40 میلیون دلار را هدر داده است.

علاوه بر این، در حالی که شرکت‌ها به کنترل‌های فرآیندی سخت‌گیرانه نیاز دارند (اگرچه نه چندان سخت‌گیرانه که مانع از کسب درآمد افراد شود)، آنها همچنین به فرآیندی برای شکست ایمن نیاز دارند. در حالی که شکست تشویق نمی شود و هرگز نباید تشویق شود، اما باید مکانیزمی وجود داشته باشد که وقتی کسی (خواه مدیر عامل باشد یا فردی پایین تر از رتبه ها) متوجه می شود که در بن بست قرار گرفته است، راهی برای خروج داشته باشد. راهی برای شکست ایمن برای جلوگیری از انتخاب مسیر تقلب توسط آنها به این امید که “یک معامله بزرگ” اوضاع را درست کند و آنها را قادر سازد تا به همه پول پس بدهند.

جدا از هر اقدام دادگاهی که ممکن است در راه باشد، او می خواهد جرایم خود را جبران کند و باید به آینده نگاه کند و چگونه می تواند به پیش برود و بازسازی کند.


آیا شما تهدید داخلی خود هستید؟

شماره 4 2022 انتخاب سردبیر، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک، تجاری (صنعتی)

نوشته اندرو سلدون

بنتلی در نهایت تمام ساعت ها به عنوان تنها تصمیم گیرنده در شرکت و همچنین تنها فردی که قادر به تعامل با افراد و شرکت های خارجی بود کار کرد. جدا از اینکه بسیار استرس زا بود، او خانه‌ای از کارت درست کرد و تنها چیزی که لازم بود این بود که یک کارت بیفتد تا همه چیز خراب شود. آن کارت ثابت کرد که وجدان خودش است.

علائم هشدار دهنده

یکی از دلایل اصلی سقوط Bellatorum این است که شرکت بدهی هایی را به عهده گرفت که در زمان دریافت وام نتوانست آن را بازپرداخت کند. این امکان وجود دارد که ساختارهای گزارشگر یا هیئت مدیره در وهله اول نسبت به دریافت وام توصیه کرده باشند، یا اصرار بر وام کمتری داشت. به هر حال، روند گزارش دهی ممکن است از نتیجه ناگوار جلوگیری کند.

برای حفظ شرکت، بنتلی شروع به جابجایی وجوه برای پرداخت قبوض و پرداخت وام کرد. پولی که سرمایه گذاران (که بسیاری از آنها دوستان شخصی او بودند) انتظار داشتند که او از طرف آنها سرمایه گذاری کند. صحبت کردن با راه حل های امنیتی پیشرفتهبنتلی توضیح می دهد که قصد او کلاهبرداری یا دزدی از کسی نبود، بلکه صرفاً گذر از روزهای بد و پس از بازپرداخت پول به محض افزایش مجدد بازار بود.

او توضیح می دهد: «پس از تجربه حدود سه سال و نیم موفقیت و رشد عظیم در Bellatorum، همه چیز رو به پایین رفت. وی افزود: «ما مشکلات داخلی عملیاتی داشتیم که بر توانایی ما برای درآمدزایی تأثیر گذاشت و سپس صنعت نفت و گاز دچار رکود شد. در اوایل سال 2019، من شروع به دروغ گفتن به سرمایه گذاران و ارتکاب کلاهبرداری برای زنده ماندن و پوشش سربارهای مختلف سرمایه گذاری و عملیاتی خود کردم. در نهایت همه چیز از کنترل خارج شد و زمانی که وجدانم از من سر زد، خودم را به فدرال رزرو تبدیل کردم.»

بنتلی همچنین تمام دارایی‌های خود را در جریان کلاهبرداری با استفاده از خانه، اتومبیل و سرمایه‌گذاری شخصی خود برای حفظ شرکت از دست داد. Bellatorum Resources در 9 آوریل 2021 فعالیت خود را متوقف کرد.

درباره کریس بنتلی

بنتلی که همه چیزش را از دست داده و همچنان منتظر است تا مقامات رسمی علیه او اتهامات وارد کنند، از اینکه خانواده‌اش در این مواقع ناخوشایند از او حمایت کرده‌اند، سپاسگزار است، علی‌رغم اینکه آنها بار اعمال او را نیز متحمل شده‌اند و همه چیز را با او از دست داده‌اند (آنها فقط می‌دانستند چه چیزی بوده است. پس از ایمیل سرنوشت ساز 9 آوریل 2021 رخ می دهد). او اکنون باید بفهمد که چگونه به زندگی خود ادامه دهد.

کریس بنتلی

وی افزود: “تمامی درآمدهای پس از مالیات حاصل از فروش کتاب به مقامات فدرال یا متولیان سرمایه گذار پس از ارائه جزئیات بازپرداخت به دستور دادگاه تحویل داده می شود، بنابراین سرمایه گذارانی که تحت تأثیر کلاهبرداری قرار گرفته اند می توانند خسارت خود را جبران کنند.” ایالت ها.


منبع: https://www.securitysa.com/16667R

امروزه تهدیدات داخلی جنبه مهمی از مدیریت ریسک است، هم در حوزه امنیت فیزیکی و هم در حوزه سایبری. با این حال، در حالی که ما اغلب در مورد افرادی که دستگیر شده‌اند در حال انجام نوعی کلاهبرداری یا جرم می‌شنویم، چه اتفاقی می‌افتد وقتی مالک شرکت کلاهبرداری می‌کند و مطمئن می‌شود هیچ یک از کارکنانش نمی‌توانند او را دستگیر کنند؟

چیزی که داستان بنتلی را متفاوت می کند این است که وجدان خودش او را گرفت. تا زمانی که آن ایمیل منتشر نشد، هیچ کس نمی دانست که او چه کار می کند.

در مواقع اضطراری

توصیه بنتلی به سرمایه گذاران در هر نوع سازمانی این است که مطمئن شوند قبل از پرداخت پول خود، تکالیف خود را انجام می دهند. در مورد Bellatorum، این شبکه کوچکی از سرمایه گذاران بود که همه آنها بنتلی را می شناختند و بسیاری از آنها دوستان شخصی بودند. سرمایه گذاری بر روی اعتماد انجام شد که در سال های اولیه پاداش داده شد.

از آن زمان، بنتلی با همه، از جمله مقامات ایالات متحده، پاک شده است، و او تصمیم دارد تا هزینه جنایات خود را بپردازد و در عین حال تلاش می کند تا اوضاع را با همه افرادی که آسیب دیده است، درست کند. بخشی از “توانبخشی” او نوشتن کتابی بود که چگونگی وقوع سقوط او را شرح می داد. کتاب «سوزاندن بلاتوروم: داستان تقلب چهل میلیون دلاری و درس‌های بی‌ارزش آن برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان» در آمازون).

داشتن یک Failsafe به عنوان یک فرآیند استاندارد شرکت نیز توصیه می شود. ضرب المثل های قدیمی «شکست یک گزینه نیست» و «هرگز تسلیم نشو»، که قطعاً بخشی از طرز فکر بنتلی پس از گذراندن 14 سال به عنوان تفنگدار آمریکایی بود، باید در دنیای تجارت تعدیل شود. هنگامی که معیارهای خاصی برآورده می شود، هر یک از کارکنان باید بدانند قبل از اینکه اوضاع از کنترل خارج شود، “شیشه را بشکند” و وضعیت اضطراری را اعلام کند. این ممکن است نه تنها از هرگونه فعالیت متقلبانه جلوگیری کند، بلکه می تواند افراد دیگری را که ممکن است قادر به انجام یک “فرود نرم” باشند، به پای میز بیاورد.

به گفته بنتلی، این کتاب 183 صفحه‌ای شرح مفصل و «بی‌رحمانه صادقانه ضربه به ضربه» از نحوه ارتکاب کلاهبرداری توسط او ارائه می‌کند. برای کسانی که مدیریت مالی و سرمایه گذاری به آنها سپرده شده است درس های ارزشمندی ارائه می دهد و مسئولیت های اصلی امانتداری آنها را یادآوری می کند. همچنین هدف از آن مشاوره به خوانندگان در مورد چگونگی حفظ ثروت، مقیاس کارآمد کسب و کار، شناسایی بی نظمی های مدیریتی و جلوگیری از تقلب است.

من عمیقاً از کاری که انجام داده ام پشیمان هستم و هدف من از نوشتن کتاب سه چیز بود. ابتدا، می‌خواستم به هر کسی که به انجام کاری که من انجام دادم هشداری سخت بفرستم و به آنها بگویم که ارزشش را ندارد. من می دانم که رفتن در مسیر اشتباه با نیت خوب بسیار آسان است و می خواهم از انجام اشتباهاتی که من مرتکب شدم جلوگیری کنم. دوم، من می خواهم از سرمایه گذاران در برابر قربانی شدن در فعالیت هایی که من اجرا کردم محافظت کنم. در نهایت، من می خواستم تلاش کنم و راهی برای بازپرداخت سرمایه گذاران پیدا کنم. آنها خیلی ضرر کرده اند و من می خواهم اوضاع را درست کنم.

وقتی از بنتلی پرسیده شد که چگونه این کار را انجام داد، بنتلی می‌گوید که در ابتدا احساس می‌کرد که اگر فقط یک معامله خوب به دست بیاورد، می‌تواند همه چیز را درست کند – که هرگز محقق نشد. بنتلی برای پنهان نگه داشتن فعالیت‌هایش، وضعیت مالی شرکت را بررسی کرد و اسناد جعلی در حمایت از آن ایجاد کرد. علاوه بر این، او سیلوهایی را در شرکت ایجاد کرد تا مطمئن شود که او تنها کسی است که می‌داند چه اتفاقی می‌افتد، مطمئن شود که هیچ کس دیگری دید کلی از وضعیت واقعی شرکت ندارد. به همین دلیل است که آنها برای مدت طولانی برای من کار نکردند.” رویترز).

این داستان کریس بنتلی، مدیر عامل سابق Bellatorum Resources است، یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری مستقر در تگزاس، ایالات متحده، که متخصص در حق امتیاز نفت و گاز تگزاس و حقوق معدنی است. بنتلی شرکت خود را راه‌اندازی کرد و رشد خوبی را با چشم‌اندازهای مثبت برای چند سال تجربه کرد، تا اینکه بازار دچار فروپاشی شد.

برای ایمن سازی خود، سرمایه گذاران باید اطمینان حاصل کنند که هر سازمانی که در آن سرمایه گذاری می کند دارای سیستم ها و مکانیسم های گزارش دهی مناسب است. همه، از جمله مدیر عامل، باید یک خط گزارش (به هیئت مدیره در مورد مدیرعامل) داشته باشند و باید فرآیندهای فنی در محل وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که اسناد نمی توانند تغییر یابند. چک و تعادل بسیار مهم است.

بنتلی قبل از دوره کوتاه مدت خود در خدمت به دیگران زندگی کاملی داشت. پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان، به مدت 14 سال و نیم به تفنگداران دریایی ایالات متحده پیوست. بنتلی پس از ترک تفنگداران دریایی به هیوستون نقل مکان کرد و اولین شغل خود را در صنعت نفت و گاز بدست آورد. در طول این مدت، او به عنوان یک داوطلب در جامعه خود بسیار فعال بود و به خدمت رسانی در کلیسای خود و مربیگری فوتبال جوانان در دو لیگ مختلف تفریحی کمک می کرد. بنتلی همچنین در حمایت از جامعه سربازان نظامی در هیوستون و فراتر از آن بسیار فعال بوده است.وام)

چرا کتاب؟

با نگاه به آینده