آیا شما یک جاسوس هواپیمای بدون سرنشین هستید؟ – راهنمای امنیت مسکونی 2022: زندگی هوشمند

قوانین و مقررات هواپیماهای بدون سرنشین در آفریقای جنوبی دقیقاً از قوانین هوانوردی موجود الگوبرداری شده است، که بین عملیات تجاری، شرکتی، غیرانتفاعی و خصوصی سیستم‌های هواپیمای خلبانی از راه دور (RPAS) تمایز قائل می‌شود. سازمان هوانوردی غیرنظامی آفریقای جنوبی (SACAA) آژانس مسئول ایمنی هواپیماهای بدون سرنشین است و چارچوب قانونی و نظارتی برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در آفریقای جنوبی را تنظیم می کند. طبق گفته SACAA، RPAS “هواپیما بدون سرنشینی است که از یک ایستگاه خلبانی راه دور هدایت می شود، به استثنای هواپیماهای مدل و هواپیماهای اسباب بازی.” این تعریف شامل هواپیماهای بدون سرنشین نیز می شود.

در حالی که محدودیت های قانونی و نظارتی داخلی قانون هوانوردی کشوری در محافظت از شخصی که خانه او با هواپیمای بدون سرنشین بررسی می شود، نقش دارد، اپراتور هواپیمای بدون سرنشین خصوصی مسئولیت بیشتری برای رعایت قوانین مربوط به حق حفظ حریم خصوصی افراد دیگر دارد. اولین نقطه مرجع، بخش 14 قانون اساسی جمهوری آفریقای جنوبی، 1996 است که یک حق صریح و قابل توجیه برای حفظ حریم خصوصی را ارائه می کند. این قانون به هر کسی حق حفظ حریم خصوصی می‌دهد، که شامل این حق است که شخص، خانه یا دارایی‌شان تفتیش نشود، دارایی‌هایشان توقیف نشود و ارتباطاتشان نقض نشود.

اگرچه اپراتورهای خصوصی هواپیماهای بدون سرنشین مجبور نیستند هواپیماهای بدون سرنشین خود را برای استفاده از آنها ثبت کنند، اما باید تمام الزامات قانونی مربوط به مسئولیت، حریم خصوصی و سایر قوانین قابل اجرا توسط سایر مقامات را رعایت کنند.

مقررات سختگیرانه

جواب بره.

SACAA عملیات خصوصی را اینگونه تعریف می کند: “استفاده از RPA برای اهداف شخصی و خصوصی یک فرد در جایی که هیچ نتیجه تجاری، منافع یا منفعتی وجود ندارد.” خلبان باید تمام الزامات قانونی مربوط به مسئولیت، حریم خصوصی و سایر قوانین قابل اجرا توسط سایر مقامات را رعایت کند. برای همه استفاده‌های دیگر (یعنی عملیات تجاری، شرکتی و غیرانتفاعی)، RPAS باید ثبت شده باشد و فقط بر اساس قسمت 101 مقررات هوانوردی غیرنظامی قابل استفاده است.

قانون اساسی و قانون عرفی: حق حفظ حریم خصوصی

این عصر تکنولوژی هواپیماهای بدون سرنشین است. هواپیماهای بدون سرنشین به ابزاری مفید برای ردیابی و بررسی، به ویژه برای صنایع واکنش اضطراری، حفاظت از حیوانات، امنیت و روزنامه نگاری تبدیل شده اند. آنها همچنین در بین کاربران خصوصی برای ساختن ویدیو یا حتی بررسی یک منطقه محبوب شده اند. با این حال، اگر کاربران خصوصی از آنها در محدوده قانون استفاده نکنند، ممکن است با پیگرد جدی مواجه شوند. به عنوان مثال، فردی که یک پهپاد را بر فراز خانه شخص دیگری می فرستد، حقوق خصوصی آن شخص را نادیده می گیرد.

توسط Karabo Mokonyana، وکیل نامزد، و Moray Hathorn، مشاور، Webber Wentzel.

در ترکیب با اصول قانون اساسی، حقوق کامن لا بر حفظ حریم خصوصی به اعمال عملی حق حریم خصوصی نیز تأثیر می گذارد. دادگاه های آفریقای جنوبی یک اقدام قانونی مشترک را برای تجاوز به حریم خصوصی تحت اصول کلی actio injuriarum به رسمیت می شناسند. Actio injuriarum ممکن است به عنوان «مداخله عمدی و نادرست در حق انزوا دیگران در او تعریف شود. [or her/their] زندگی خصوصی.” برای موفقیت دعوای کامن لا علیه تجاوز به حریم خصوصی مبتنی بر actio injuriarum، شاکی باید عناصر نادرستی، تقصیر در قالب قصد و نقض حریم خصوصی شاکی را اثبات کند.

طبق مقررات 101.05.13 و 101.05.14 مقررات هوانوردی غیرنظامی بخش 101، هیچ RPAS نباید در فاصله جانبی 50 متری از افراد، سازه یا ساختمان مورد استفاده قرار گیرد، مگر اینکه اپراتور دارای گواهینامه اپراتور از راه دور (ROC) باشد و این عملیات توسط مدیر در کتابچه راهنمای عملیات آنها تأیید شده است یا مجوزها یا رویه های لازم برای اطمینان از ایمنی رعایت شده است. عدم رعایت این اصول ممکن است منجر به این شود که افراد به دلیل سهل انگاری فاحش، یعنی یک عمل اشتباه عمدی، مجرم شناخته شوند. آنها ممکن است بر اساس شدت و احتمال خطر با مجازات های شدید روبرو شوند.

موری هاثورن

کاربران خصوصی، سرگرمی‌ها و اپراتورهای غیرقانونی که متهم به تخلف می‌شوند ممکن است برای اولین بار جریمه 5000 تا 42000 روپیه شوند و حتی به زندان محکوم شوند. شهروندان، شرکت ها و حتی خرده فروشان می توانند در 20 جرم مجرمانه مجرم شناخته شوند. در بالای لیست یک کد هزینه وجود دارد که خرده فروشان پهپاد را به خاطر عدم اطلاع رسانی به مصرف کنندگان در مورد قوانین هواپیماهای بدون سرنشین آفریقای جنوبی هنگام فروش پهپاد مسئول می داند.منبع: https://www.securitysa.com/17372R

آیا شما یک جاسوس هواپیمای بدون سرنشین هستید؟

کتابچه راهنمای امنیت مسکونی 2022: زندگی هوشمند دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور

راه حل های اصلی برای تجاوز به حریم خصوصی در حقوق کامن لا خسارات و منع است. راه حل قدیمی کامن لا در مورد حق حفظ حریم خصوصی شامل بازپس گیری، عذرخواهی و پاسخ بود، اما به نظر می رسد با عدم استفاده لغو شده است. با این حال، می‌توان آن را به عنوان «تسکین مناسب» تحت قانون اساسی احیا کرد. بنابراین، از استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای جاسوسی از افراد خودداری کنید زیرا به حق حریم خصوصی آنها تجاوز کرده و ممکن است با پیگرد قانونی مواجه شوید.

اصلاحیه ای در سال 2011 در مقررات هوانوردی کشوری قانون هوانوردی کشوری، 2009 به تصویب رسید. بخش 101 این اصلاحات، با عنوان “سیستم های هواپیمای خلبانی از راه دور” در 1 ژوئیه 2015 مورد بهره برداری قرار گرفت. این قانون استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را تنظیم می کند. هواپیماهای بدون سرنشین ممکن است به طور قانونی در آفریقای جنوبی پرواز کنند، اما برخی مقررات باید به شدت رعایت شود، در غیر این صورت ممکن است افراد تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.