آیا می توانیم خطرات هویت و مسائل مربوط به حریم خصوصی را برطرف کنیم؟ – SMART Access & Identity 2023

برای اطلاعات بیشتر با تماس با ما تماس بگیرید 3647 10 10 27 + [email protected]، www.contactable.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/18449R

آیا می توانیم خطرات هویت و مسائل مربوط به حریم خصوصی را برطرف کنیم؟

SMART Access & Identity 2023 کنترل دسترسی و مدیریت هویت

این پیشرفت را می‌توان در بلاک چین یافت، فناوری‌ای که سیستم‌های غیرمتمرکز مانند ارزهای دیجیتال را قدرت می‌دهد. بلاک چین برای تایید صحت اطلاعات به گروهی از طرف های مستقل متکی است. شیدن آن را با اشتراک‌گذاری کپی‌های یک سند مقایسه می‌کند.

حتی اگر داده‌های هویت را به اشخاص ثالثی که از طرف ما عمل می‌کنند – یک مدل هویت فدرال – برون سپاری کنیم، آنها هنوز نهادهای متمرکز هستند. برای دستیابی به تمرکززدایی واقعی، دنیای هویت روی هویت خودمختار کار کرده است و صاحب هویت را نگهبان خود می‌سازد. با این حال، از آنجایی که بلاک چین‌های غیرمتمرکز حجم زیادی از اطلاعات را به خوبی مدیریت نمی‌کنند، این موضوع تا همین اواخر هویت مستقل خود را حفظ کرده است.

با وجود تمام مزایا، سیستم‌های دیجیتال هنوز هم سیلوهای کاغذبازی سنتی را حفظ می‌کنند – هر مؤسسه‌ای یک کپی جداگانه از هویت یک فرد دارد. هویت‌های دیجیتال از این مشکل خارج نمی‌شوند مگر اینکه بتوانند تمرکززدایی کنند، اما دستیابی به آن دست نیافتنی است. با این حال، یک پیشرفت می‌تواند هویت‌های دیجیتالی را ایجاد کند که ایمن باقی بماند و کنترل افرادی را که آنها نمایندگی می‌کنند، در دست داشته باشد.

بلاک چین ها یک اشکال قابل توجه دارند: نگهداری مقادیر زیادی از داده ها در آنها کارآمد نیست. شیدن می‌گوید: «برای مثال، ذخیره شماره شناسه خود در یک بلاک چین، موضوع کوچکی است. اما وقتی عکس شما یا اسناد پیچیده تری مانند سوابق پزشکی را اضافه می کنیم، همه چیز پیچیده می شود. سپس به ذخیره سازی اطلاعات در سرورها باز می گردیم و از این رو مسائل مربوط به تمرکز را دوباره ایجاد می کنیم.

اما تحقق این آینده مستلزم گام مهم دیگری است. بلاک چین ها فقط به اندازه کسانی که آنها را کنترل می کنند صادق هستند. اخیراً، مجرمان محلی مردم را از میلیاردها ارز رمزنگاری شده فراری دادند، زیرا آنها کل بلاک چین را که از این دارایی ها پشتیبانی می کرد، کنترل می کردند. هویت خودمختار به مقاماتی نیاز دارد که بر زنجیره‌های بلاک هویت و شرکای قابل اعتماد برای ثبت هویت‌های قانونی در سیستم نظارت داشته باشند.

جیسون شیدن.

هویت خودمختار کاغذبازی را کاهش می‌دهد، دسترسی به خدمات را بهبود می‌بخشد و حتی می‌تواند بسیاری از سرقت هویت را متوقف کند. آنها فرصتی جهشی برای عصر جدیدی از هویت فراهم می کنند که افراد را مسئول می کند. آفریقا فرصت‌های جهشی را دوست دارد، و این سؤال را مطرح می‌کند که آیا هویت خودمختار به گام بزرگ بعدی این قاره تبدیل خواهد شد؟

«تصور کنید شخصی سند مهمی مانند فاکتور دارد. آنها فتوکپی می گیرند و آن را برای نگهداری به سه نفر دیگر تحویل می دهند. اگر شخصی فاکتور را تغییر داد، و سپس اصرار داشت که همچنان یکسان است، می توانید آن فاکتور را با سه نسخه مستقل مقایسه کنید. اگر هر سه نسخه یکسان باشند و فاکتور مرجع نباشد، به وضوح تغییر داده شده است.

روش‌های جدید زنجیره بلوکی را با کیف‌پول‌های دیجیتال ترکیب می‌کنند که فروشگاه‌های دیجیتال رمزگذاری‌شده‌ای هستند که تحت کنترل فرد هستند. کیف پول دیجیتال شما اطلاعات هویتی شما را ذخیره می کند. بلاک چین تأیید می کند که شما و کیف پول شما قانونی هستید. اگر نیاز به تأیید هویت خود دارید – شاید برای RICA سیم کارت جدید خود – تنها کاری که انجام می دهید این است که یک کد QR را اسکن کنید. سپس بلاک چین اعتبار شما را تایید می‌کند و کیف پول دیجیتال هر آنچه را که برای نتیجه‌گیری نیاز دارید را ارائه می‌کند. شما هویت خود را کنترل و مدیریت می‌کنید و اشخاص ثالث فقط به آنچه برای معامله با شما نیاز دارند دسترسی دارند.»

تمرکززدایی با بلاک چین

هویتی که با شما می ماند

فناوری شناسایی افراد و انجام معاملات را بسیار آسان‌تر می‌کند و بسیاری از موانع بوروکراتیک را که کاغذبازی‌های دستی را بسیار سنگین می‌کند، از بین می‌برد. اما این پیشرفت ها با اشکالات اساسی همراه است.

جیسون شیدن، مدیر عامل در ارائه‌دهنده مدیریت هویت Contactable توضیح می‌دهد: «هویت‌های دیجیتال هدف اصلی هکرهای جنایتکار هستند. مجرمان از این اطلاعات شخصی برای دسترسی به حساب های بانکی و تسهیلات اعتباری ما یا ارتکاب کلاهبرداری در جاهای دیگر استفاده می کنند. همچنین جهش بزرگی در کلاهبرداری های مربوط به کارمندان وجود دارد، زیرا دسترسی و دستکاری اطلاعات روی سرورها بسیار آسان تر است.

شیدن می گوید: «این فرصتی است برای دولت ها و ارائه دهندگان هویت برای همکاری با یکدیگر. «اگر مؤسسات دولتی زنجیره‌های بلوکی هویتی ایجاد کنند، می‌توانند اطمینان حاصل کنند که کنترل با منافع شخصی به خطر افتاده به دست شخص ثالث نمی‌رود و می‌توانند شبکه‌ای از شرکای قابل اعتماد برای پشتیبانی از تأیید زنجیره و افزودن هویت‌های قانونی ایجاد کنند».

بلاک چین روشی بسیار مؤثر برای تأیید مستقل اطلاعات ارائه می دهد. بنابراین، چرا از سیستم های بلاک چین برای حل مسائل هویتی استفاده نمی کنیم؟ در تئوری، ما می توانیم، و در عمل، این اخیرا به واقعیت تبدیل شده است.

ورود هویت خودمختار سرانجام می‌تواند به وعده‌های هویت دیجیتالی که شامل تراکنش‌های سریع‌تر، راحتی بیشتر و دسترسی بهتر برای افراد بیشتر است، عمل کند. تصور کنید که یک بیمار در یک کلینیک روستایی منتظر ورود پرونده پزشکی خود است یا افرادی که برای تمدید کارت شناسایی خود زودتر در صف انتظار هستند – با هویت مستقل، همه اینها می تواند به مشکلات گذشته تبدیل شود.

این جوهر بلاک چین است: زنجیره ای از موجودیت های مختلف که نسخه های دفتر کل یکسانی را حفظ می کنند. اگر دفتر کل را تأیید یا تغییر دهید، باید در تمام نسخه ها منعکس شود. هر گونه ناهنجاری حاکی از تقلب است و رد می شود.

جرایم سایبری اطلاعات خصوصی صدها میلیون نفر را به خطر انداخته است. طبق Javelin Strategy & Research، حداقل یک نفر از هر 15 نفر در ایالات متحده قربانی سرقت هویت شده است، به طوری که 37٪ از آفریقای جنوبی دچار کلاهبرداری هویت مرتبط با COVID (مطالعه جهانی نبض مصرف کننده) شده اند.

فرصتی که نیاز به شرکا دارد