ابزار رایگان و منبع باز برای شناسایی نرم افزارهای مخرب – شماره 4 2022

استفاده از TinyCheck ایمن است، محتویات ارتباطات شخص (پیامک، ایمیل، و غیره) را نمی خواند، اما فقط با سرورها/IP های آنلاینی که تلفن هوشمند با آنها ارتباط برقرار می کند تعامل دارد. به عبارت دیگر، TinyCheck نمی‌داند که یک شخص با چه کسی صحبت می‌کند یا درباره چه چیزی صحبت می‌کند. ضبط شبکه یک دستگاه تجزیه و تحلیل شده در هیچ کجا به اشتراک گذاشته نمی شود و نه کسپرسکی و نه هیچ طرف دیگری این داده ها را دریافت نمی کنند. تمام تحلیل ها به صورت محلی انجام می شود.

ابزاری رایگان و منبع باز برای شناسایی نرم افزارهای مخرب

شماره 4 2022 انتخاب سردبیر

اخیراً، TinyCheck توجه موسسات، روزنامه نگاران و مشاغل اروپایی را نیز به خود جلب کرده است. سازمان‌های مجری قانون و نهادهای قضایی در اروپا در حال حاضر آن را برای حمایت بهتر از قربانیان در فرآیند رسوب یا تحقیقات آزمایش می‌کنند.

TinyCheck یک ابزار منحصر به فرد و خلاقانه است که برای شناسایی نرم افزارهای مخرب در دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است. کسپرسکی از یک هاب جدید اختصاص داده شده به TinyCheck رونمایی کرده است که آخرین پیشرفت‌ها و تغییرات در نحوه استفاده از آن را برجسته می‌کند. این وب سایت همچنین به تحکیم بیشتر جامعه سهامداران درگیر در توسعه ابزار و مبارزه با نرم افزارهای مخرب و جاسوس افزار کمک خواهد کرد.

TinyCheck به عنوان یک ابزار رایگان و منبع باز توسعه داده شده است، به این معنی که هر کسی می تواند آن را دانلود کند و در بهبود نرم افزار کمک کند. TinyCheck بر روی تلفن هوشمند نصب نشده است، اما به جای آن از یک دستگاه خارجی جداگانه استفاده می کند: یک میکرو کامپیوتر Raspberry Pi. هدف TinyCheck تسهیل تشخیص بدافزار در دستگاه قربانی به روشی ساده، سریع و غیرتهاجمی است. این می تواند بر روی هر سیستم عاملی بدون هشدار دادن به مجرم اجرا شود.

TinyCheck در سال 2019 پس از بحث و گفتگو بین Kaspersky و یک پناهگاه زنان فرانسوی ایجاد شد. این سازمان از تعداد فزاینده‌ای از قربانیان نرم‌افزارهای استالکر حمایت می‌کرد، اما مطمئن نبود که چگونه از نقطه‌نظر فناوری به آن رسیدگی کند. آنها به راه حلی نیاز داشتند که غیرقابل ردیابی و استفاده آسان باشد و بتواند به جمع آوری شواهد کمک کند. محققان کسپرسکی برای یافتن راه حلی تلاش کردند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد TinyCheck، لطفاً به آدرس زیر مراجعه کنید: www.tiny-check.comمنبع: https://www.securitysa.com/17093Rدر طول سال‌ها، سازمان‌های غیردولتی بیشتری در حال آزمایش و اجرای TinyCheck بوده‌اند. برونو پرز یونکا، عضو افتخاری انجمن خشونت جنسیتی را متوقف کنید، تجربه خود را با TinyCheck به اشتراک می‌گذارد: «من سال‌هاست با انجمن‌های خشونت جنسیتی کار می‌کنم و TinyCheck همان چیزی است که قربانیان و عموم مردم به آن نیاز دارند. TinyCheck شبیه آزمایش آنتی ژن است. یک آزمایش سریع، اقتصادی و قابل اعتماد برای انجام یک بازرسی اولیه که می تواند عفونت موبایل را شناسایی کند.”

هاب TinyCheck مکانی عالی برای بازدید، کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابزار و کاربردهای آن، و تماس با تیم برای کمک به توسعه آن است. Kaspersky همیشه به دنبال شرکای جدید برای افزایش آگاهی در مورد موضوعات مهم نرم افزارهای جاسوسی و نرم افزارهای جاسوسی و یافتن راه های جدید برای سود بردن قربانیان خود است.