اتاق کنترل پرتاب ماه | امنیت حرفه ای


در ایالات متحده، شرکت رباتیک هوافضا مستقر در پیتسبورگ نجومی قرار است اواخر امسال Peregrine Mission One را راه اندازی کند. این اولین ماموریت تجاری برای فرود بر روی یک سیاره دیگر خواهد بود. برای آماده شدن برای این پرتاب تاریخی، Astrobotic به یک اتاق کنترل نیاز داشت.

جنیفر لوپز، مدیر توسعه تجارت، فضای تجاری و عمران Astrobotic گفت: “پرتاب کاوشگر Peregrine و فرود روی ماه مستقیماً از مرکز کنترل ماموریت Astrobotic تازه ساخته شده کنترل می شود. زمانی که به دنبال توسعه مرکز کنترل ماموریت جدید خود هستیم، می‌خواهیم تجربه اپراتور را در اولویت قرار دهیم.»

شرکت مبلمان اتاق کنترل ویستد و Astrobotic تصمیم گرفتند تا اتاق کنترل جدید خود را با ارگونومی هوشمند و مبلمان هوشمند مهندسی کنند. این مرکز کنترل ماموریت اختر رباتیک برای پشتیبانی از پرتاب کاوشگر Peregrine با استرس بالا نیاز داشت. تیم کنترل و نظارت بر پرتاب حیاتی منتظر ساعات طولانی است که به تمرکز شدید نیاز دارد. کنسول های ارگونومیک، ماژولار و قابل انطباق Sightline Winsted بر روی آن نصب شده است.

مرکز کنترل ماموریت Astrobotic دارای شش کنسول Sightline است که هر کدام سه اپراتور را در خود جای می دهند. Winsted Sightline قابلیت تنظیم با زوایای دید بهینه بر اساس نیازهای اپراتور را ارائه می دهد.

رندی اسمیت، رئیس Winsted گفت: “Astrobotic و Winsted با هم یک مرکز کنترل ایجاد کرده اند که فضا را بهینه می کند و پشتیبانی ارگونومیک را به کاربران ارائه می دهد. در طول پرتاب آینده کاوشگر Peregrine، مهندسان و اپراتورهای Astrobotic از طراحی نوآورانه این مرکز که هم راحتی و هم کنترل را ارائه می دهد، بهره خواهند برد. این یک اتاق کنترل نوآورانه پیشرفته است که برای پرتاب پیشگامانه و تاریخی آنها به ماه ساخته شده است.”
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/moon-launch-control-room/