اتخاذ یک طرز فکر امن سایبری – شماره 5 2022

توسط Simeon Tassev، MD و QSA در Galix Networking.

چیزی به نام “تنظیم و فراموش کردن” وجود ندارد

اتخاذ یک طرز فکر امنیت سایبری

شماره 5 2022 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک، امنیت سایبری

مهمتر از همه، خطرات را درک کنید

حملات بدافزار اکنون بیش از هر زمان دیگری یک تهدید هستند و نه افراد و نه کسب و کارها نمی توانند از امنیت سایبری خود راضی باشند. اتخاذ یک طرز فکر امنیت سایبری برای کاهش خطر قربانی شدن در همه گیری فزاینده جرایم سایبری کلیدی است.

سیمئون تاسف.

برای اطلاعات بیشتر با گالیکس، 0861 242 549 تماس بگیرید، [email protected]، www.galix.comمنبع: https://www.securitysa.com/17598R

نه فقط یک مشکل شرکتی

عواقب یک حمله موفقیت آمیز باج افزار می تواند برای یک کسب و کار مخرب باشد و باعث خرابی، از دست دادن بهره وری، آسیب به شهرت، نقض قوانین و موارد دیگر شود. با این حال، درک این نکته مهم است که امنیت سایبری فقط یک مشکل شرکتی نیست، زیرا می تواند شخصاً بر افرادی تأثیر بگذارد که هویت و پول آنها ممکن است به سرقت رود، داده های آنها به خطر بیفتد، دستگاه های آنها به طور کامل پاک شود و زندگی آنها به شدت تحت تأثیر قرار گیرد. توسط یک نفوذ بدافزار

واقعیت این است که امنیت سایبری مشکل همه افراد است و ما باید نسبت به تهدیدات و چگونگی تأثیر آنها بر شخص ما و همچنین اطرافیانمان آگاهی بیشتری داشته باشیم. ما باید با بر عهده گرفتن مسئولیت نحوه اتصال و نحوه رفتارمان در حین اتصال، یک ذهنیت امن سایبری ایجاد کنیم تا نه تنها از خود، بلکه از اطرافیانمان نیز محافظت کنیم.

امنیت چیزی نیست که کسی بتواند آن را بدیهی بداند. حتی دستگاه‌های اپل که بسیاری از خود راضی می‌دانند به اندازه‌ای ایمن هستند که نیازی به راه‌حل‌های امنیتی خارجی ندارند، به طور فزاینده‌ای هدف حمله قرار می‌گیرند. امنیت سایبری نیز فناوری نیست که بتوان آن را به سادگی در جای خود قرار داد و فراموش کرد. باید دائماً به روز و به روز شود تا اطمینان حاصل شود که محافظت کافی در برابر یک چشم انداز تهدید دائماً در حال تکامل را فراهم می کند.

آماده شدن برای بدترین سناریو کلیدی است، اما اغلب بازگشت به اصول اولیه سودمند است. اطمینان حاصل کنید که از پشتیبان گیری و محافظت از داده ها، آنتی ویروس و ضد بدافزار و همه فناوری های مناسب، از جمله محافظت از دستگاه تلفن همراه برخوردار هستید، اما فقط به این راه حل ها اتکا نکنید. یک راه حل چند لایه می تواند به ایجاد یک پایه امنیتی محکم کمک کند، اما رفتار انسان می تواند حتی قوی ترین چارچوب های امنیتی را نادیده بگیرد. خطرات و عواقب آن را در مورد تهدیدات سایبری درک کنید و اطمینان حاصل کنید که امنیت سایبری همیشه در ذهن شماست.

شکی وجود ندارد که جرایم سایبری چالشی است که هر فردی را که از یک دستگاه متصل استفاده می‌کند تحت تأثیر قرار می‌دهد و باج‌افزار یکی از بزرگترین تهدیدهایی است که ما با آن روبرو هستیم. گزارش تهدید سایبری SonicWall 2022 بزرگی چالش را نشان می‌دهد: در سال 2021، 623 میلیون حمله باج‌افزار در سراسر جهان رخ داده است که نشان‌دهنده افزایش 105 درصدی نسبت به سال 2020 است. و همچنین 97 میلیون مورد سرقت رمزنگاری شده است.

جرایم سایبری چیز جدیدی نیست، اما اخیراً موجی از آسیب‌پذیری‌ها گزارش شده است که این موضوع را دوباره در کانون توجه قرار داده است. این شامل یک نقص امنیتی در دستگاه‌های اپل است که عموماً تصور می‌شود امن هستند، که هکرها به طور فعال از آن برای به دست آوردن کنترل کامل بر دستگاه‌های iPhone، iPad و Mac سوء استفاده کرده‌اند.

شواهد در اعداد