اتصال قابل اعتماد کلید اصلی ماینینگ است – شماره 5 2022

عوامل زیادی وجود دارد که استخراج تجاری را به یک فرآیند فوق العاده پیچیده تبدیل می کند. در حال حاضر، معادن آفریقای جنوبی با تلاش شرکت های معدنی برای دستیابی به ذخایر جدید عمیق تر می شوند. این به طور قابل توجهی هزینه استخراج را افزایش می دهد، خطرات ایمنی را افزایش می دهد و عملیات معدن را پیچیده تر می کند. اما با نوآوری استراتژیک، اتوماسیون، پیاده‌سازی تجهیزات مدرن معدن، مکانیزاسیون و استفاده از فناوری‌های دیجیتال متصل، می‌توان راه‌های کاملاً جدیدی برای استخراج مواد معدنی ارزشمند و سایر مواد از زمین ایجاد کرد.

امروزه، فناوری اطلاعات با درخواست‌هایی برای اتصال انواع دستگاه‌ها به شبکه شرکتی بمباران می‌شود. اما شبکه های سنتی برای مدیریت رشد داده ها، دستگاه های متصل و محاسبات در لبه طراحی نشده اند. به همین دلیل است که اغلب ایده خوبی است که تیم‌های فناوری اطلاعات با کارشناسان شبکه همکاری کنند تا اطمینان حاصل کنند که آنها قادر به اتصال و محافظت از آنچه مهم‌تر هستند، هستند.

چند فناوری کلیدی که این بخش را تغییر می‌دهند شامل وسایل نقلیه خودران، سیستم‌های حفاری خودکار و حفاری تونل، پهپادها و حسگرهای هوشمند مجهز به اینترنت اشیا (IoT) می‌شوند.

در عمل، وسایل نقلیه حمل و نقل خودران تاخیر و اختلال در تولید را به حداقل می‌رسانند و معدنچیان را قادر می‌سازند تا مواد بیشتری را با افراد کمتر در محل جابجا کنند و عملیات تقریباً مداوم را ممکن می‌سازد. سیستم های حفاری و تونل خودکار این امکان را برای اپراتورهای حفاری از راه دور فراهم می کند تا در حالی که در یک دفتر راحت نشسته اند، مواد ارزشمند را از زمین استخراج کنند. این امر نیاز انسان معدنچیان را برای قرار دادن خود در موقعیت های خطرناک از بین می برد.

پهپادهای مجهز به دوربین رو به پایین را می توان بر فراز یک سایت معدن به پرواز درآورد تا تصاویری از عملیات را از نقاط دید مختلف ثبت کند و مدیریت انبار و موجودی را بهبود بخشد. در نهایت، هنگامی که دستگاه‌های اینترنت اشیا در عملیات استخراج ادغام می‌شوند، این فناوری حسگر هشداری را به سرپرست ارسال می‌کند که لباس یا تجهیزات حفاظت فردی کارگر کار نمی‌کند یا به درستی پوشیده می‌شود، یا می‌توان از آنها برای اندازه‌گیری کیفیت هوا در زمان واقعی استفاده کرد. در صورت انحراف خوانش ها از الگوهای معمول، به طرف های مربوطه اطلاع دهید.

اتصال قابل اعتماد همچنان کلید اصلی ماینینگ است

شماره 5 2022 صنعت معدن)، زیرساخت فناوری اطلاعات

نوآوری به عنوان توانمندساز صنعت معدن

در حالی که معدن در حال حاضر سهم قابل توجهی در تولید ناخالص داخلی آفریقای جنوبی دارد – حدود 9٪ در سال 2021 – دولت معتقد است که می تواند در آینده بسیار نزدیک سهم بیشتری داشته باشد. اما تنها در صورتی که این بخش چندین مداخله را به درستی انجام دهد. یکی از اینها استفاده از ابزارها و فن آوری های مختلف برای بازبینی و بازتعریف کامل نحوه عملکرد معادن است. بهبود عملیات معدن نه تنها می تواند صنعت معدن را برای کارآمدتر و مولدتر تقویت کند، بلکه آن را ایمن تر، مقرون به صرفه تر و پایدارتر می کند.منبع: https://www.securitysa.com/17353R

همین نظرسنجی نشان داد که 67 درصد از سازمان‌های معدنی حداقل یک پروژه اینترنت اشیا را به طور کامل اجرا کرده‌اند و 95 درصد در حال حاضر در حال آزمایش یک طرح اینترنت اشیا هستند. چه چیزی آنها را قادر به انجام این کار کرد؟ باز هم به شبکه می رسد. این مطالعه ارتباط واضحی بین افرادی که موفق به اجرای کامل پروژه اینترنت اشیا شده اند و سطح اتصال قابل اعتمادی که می توانند به آن دسترسی داشته باشند، نشان داد. از 130 پاسخ دهنده ای که پروژه اینترنت اشیا را به طور کامل اجرا کرده بودند، تنها حدود یک پنجم برای دسترسی به اتصال قابل اعتماد در سایت های معدن خود تلاش کردند. این واقعیت فشار بیشتری را بر فناوری اطلاعات وارد می‌کند تا عملیات استخراج پایداری شبکه را برای موفقیت ارائه کند.

طبق یک نظرسنجی و گزارش جدید، فقدان اتصال بین سایت‌های معدن، نگرانی مشترک 45 درصد از پاسخ‌دهندگان است. 40 درصد دیگر گفتند که به اینترنت دسترسی داشتند اما اغلب مشکلات اتصال را تجربه می کردند که مانع از جمع آوری داده های مورد نیاز آنها می شد. تنها 15 درصد نشان دادند که به اتصال قابل اعتماد دسترسی دارند و قادر به جمع‌آوری داده‌ها در صورت نیاز و زمانی هستند.

با این حال، صنعت معدن در پذیرش ایده های نوآورانه و فناوری های جدید بسیار کند بوده است. بر اساس شاخص شتاب دیجیتال (DAI) BCG، صنعت فلزات و معادن تقریباً 30 تا 40 درصد از نظر دیجیتالی کمتر از صنایع قابل مقایسه است. در حالی که همه‌گیری این وضعیت را کمی تغییر داد – کسب‌وکارها را در تمام بخش‌ها مجبور کرد از ابزارها و فن‌آوری‌های مختلف استفاده کنند تا اختلالات در فعالیت‌های خود را به حداقل برسانند، چالش پیش روی رهبران معدن این است که آنچه را در طول دو سال و نیم گذشته آموخته‌اند و از آن استفاده کنند. به جلو حرکت کنید و پیشرفت کنید

توسط مندی دانکن، مدیر کشور آروبا، آفریقای جنوبی.

کمک به فناوری اطلاعات برای کنترل نوآوری

مندی دانکن.

اما همه این دستگاه‌ها به یک اتصال اینترنتی ثابت و قابل اعتماد نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که این چیزهای متصل می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. بدون آن، این قطعات از تجهیزات بسیار تخصصی در انجام کاری که قرار است انجام دهند – اشتراک گذاری و جمع آوری داده ها – با مشکل مواجه خواهند شد که به این معنی است که ارزش کمی به کسب و کار اضافه می کنند.