اجلاس داهوا AIoT 2023 – نظارت هوشمند 2023 – فناوری داهوا آفریقای جنوبی

سالن ارائه مملو از بازدیدکنندگان بود که همچنین فرصت کافی برای گشت و گذار در محصولات نمایش داده شده و گفتگو با کارشناسان مربوطه محصول، هم از داهوا و هم از شرکای آن داشتند.وام)

در اوایل سال جاری، فناوری داهوا اجلاس AIoT خود را در ژوهانسبورگ برگزار کرد، جایی که شرکا و مشتریان می‌توانستند آخرین اخبار شرکت را بشنوند، محصولات مختلف داهوا و همچنین نمایشگرهای شرکای محلی را ببینند.

دو مورد از مواردی که در آن روز مورد توجه قرار گرفتند، خدمات امنیتی و استخراج معادن بودند.

پس از معرفی، سخنرانان مختلفی در طول روز در مورد موضوعات مختلفی صحبت کردند و جوایزی به پاس تلاش‌های آنها در سال گذشته به شرکای مختلف اهدا شد.

باب لی، جنرال موتورز داهوا آفریقای جنوبی، کار را با مروری بر عملکرد شرکت و عملیات آن در سراسر آفریقا آغاز کرد. آخرین سال مالی شرکت (در آن زمان) شاهد درآمد فروش 5 میلیارد دلاری در سطح جهانی بود و رتبه دوم را برای تامین کنندگان نظارت در سراسر جهان حفظ کرد. لی گفت 10 درصد از درآمد شرکت صرف تحقیق و توسعه می شود.

راه حل های دسترسی و نظارت

مدل های مختلفی در محدوده FACT وجود دارد، همچنین از جمله تشخیص اثر انگشت، کنترل دسترسی کارت و رمز عبور، این ترکیب به مدل بستگی دارد. برخی نیز دارای اتصال PoE و/یا Wi-Fi هستند. تشخیص ماسک و همچنین تشخیص چهره هنگام استفاده از ماسک شامل AS13223A می‌شود، برای مثال، و شامل قابلیت تماس ویدیویی است. کنترلر دسترسی به وب، یک راه حل کنترل دسترسی تک رابط، نیز ذکر شد و در منطقه نمایشگاه به نمایش درآمد.

ویلم ون دیونتر برای بحث در مورد راه حل های داهوا برای بخش معدن حضور داشت. این شرکت طیف وسیعی از راه حل های امنیتی را برای ماینینگ ارائه می دهد، از کنترل دسترسی گرفته تا نظارت، اما Van Deventer خاطرنشان کرد که بر کمک به ایمنی و کارایی عملیاتی از طریق سیستم های نظارتی (و سایر سیستم های) خود نیز تمرکز کرده است. او گفت که این شرکت به بخش معدن به عنوان یک اکوسیستم نگاه می کند، نه صرفاً به عنوان یک محیط برای ایمن سازی.

داهوا در همین بازه زمانی تقریباً 500 میلیون روپیه در آفریقا درآمد و از شش شریک توزیع این شرکت به خاطر نقششان در دستیابی به این هدف تشکر کرد. توزیع کنندگان IDS، LunarX، Reditron، Security Warehouse، Stafix و Top CCTV هستند. همچنین دارای یک برنامه شریک سه سطحی متشکل از شرکت های نصب و ادغام در تعدادی عمودی است.

مدیر آموزش، Quintin Struppmann، سپس مفهوم مکعب تمام رنگ را معرفی کرد. این دوربین‌ها شامل فناوری‌های Full-Color، Smart Dual Light و AI برای ارائه تصاویر رنگی 24 ساعته و تصاویر واضح‌تر هستند. این سری شامل دوربین های پان شیب و همچنین DUO می شود که در آن دو لنز به طور یکپارچه در یک تصویر پانوراما 180 درجه ترکیب می شوند. این دوربین قادر به تولید رزولوشن ویدیوی 4K با سرعت 25 فریم در ثانیه است، اگرچه مدل‌های مختلف در این محدوده به طور طبیعی وضوح‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند.

برخی از عملکردهای عملیاتی که داهوا می تواند از طریق راه حل های هوش مصنوعی خود ارائه دهد، که می تواند بدون دخالت انسان (تا زمانی که مشکلی پیش بیاید) اجرا شود، تشخیص PPE، نظارت بر تسمه نقاله و البته دوربین های حرارتی برای عملیات نظارت بر تجهیزات و امنیت است.

او همچنین به دوربین‌های TiOC (دوربین‌های سه در یک) داهوا که در رزولوشن‌های 2، 5 یا 8 مگاپیکسلی در دسترس هستند و همچنین تشخیص حرکت هوشمند (SMD) 4.0 این شرکت اشاره کرد. او همچنین از ورود راه حل های EAS (نظارت مقاله الکترونیکی) برای فضای خرده فروشی خبر داد.

Struppmann همچنین قابلیت جستجوی AcuPick را معرفی کرد که امکان جستجوی سریع‌تر و دقیق‌تر فیلم‌های ویدئویی در سیستم‌های Dahua را فراهم می‌کند.

Cyril Nakene، مدیر محصول برای ساختمان های هوشمند در مورد سری پایانه های تشخیص چهره Dahua FACT صحبت کرد که سرعت تشخیص کمتر از 0.3 ثانیه برای هر نفر و نرخ دقت 99.5٪ دارد. FACT مخفف Fast, Accurate, Convenient and Trusted است.


منبع: https://www.securitysa.com/19900R

Garrick Cabral، مدیر عمودی، در مورد راه حل های داهوا برای شرکت های ارائه دهنده خدمات امنیتی صحبت کرد. این شامل محرک هایی برای هشدار به اتاق های کنترل در مورد مسائل احتمالی است که هوش مصنوعی تشخیص می دهد. و او گفت که هوش مصنوعی به سطحی پیشرفت کرده است که کمتر از 1 درصد از هشدارهایی که ارسال می کند آلارم های غلط هستند. علاوه بر این، هزینه‌های ارائه‌دهندگان با نظارت قابل‌اعتماد روی صفحه سیاه و همچنین مدیریت افزایش نرخ بیت برای محدود کردن مقدار پهنای باند مورد نیاز بدون از دست دادن تمرکز یا وضوح کاهش می‌یابد.

Nakene همچنین در مورد پلتفرم‌های نرم‌افزاری که داهوا محصولات خود را در آن ادغام می‌کند، مانند برنامه موبایل DMSS و نسخه‌های مختلف پلتفرم مدیریت DSS صحبت کرد. DSS Express برای 64 دوربین رایگان است و از سیستم های کنترل دسترسی شرکت پشتیبانی می کند. نسخه مجاز می تواند به 256 کانال ویدیویی و 64 درب مقیاس شود. DSS 8.0 جدیدترین VMS داهوا است که می‌تواند به تأسیسات سازمانی (مثلاً 20000 کانال و 4 PB فضای ذخیره‌سازی) مقیاس شود.

فوکوس عمودی

داهوا AIoT Summit 2023

SMART Surveillance 2023 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور، کنفرانس ها و رویدادها

این دوربین شامل طیف وسیعی از عملکردهای تحلیلی، مانند سیم‌های ارتباطی، نقشه‌های حرارتی، شمارش افراد، تمایز بین انسان و وسایل نقلیه و غیره است.