اختلال در تولید برق برای آینده – شماره 2/3 2023

با به کارگیری اصول الکترومغناطیسی، ظاهراً اکنون می توان به این اهداف و بسیاری دیگر دست یافت.

ایجاد اختلال در تولید برق برای آینده

شماره 2/3 2023 اخبار

اطلاعات بیشتر را درمنبع: https://www.securitysa.com/19469R

اگر جایگزین مناسبی برای موتورهای احتراق داخلی وجود داشت چه اتفاقی می افتاد. یکی که می تواند به سرعت برای کاربردهای مختلف، از دریانوردی گرفته تا کشاورزی، صنعت موتور و غیره سازگار شود؟ چه می شود اگر بجای 400 هکتار برای ساخت نیروگاه خورشیدی، بتوانید همان تعداد کیلووات را در زمینی به اندازه یک زمین بسکتبال تولید کنید؟ و اگر بتوانید کیلومترهای نامحدود را با خودروهای برقی طی کنید، زیرا به ایستگاه های شارژ نیاز ندارید، چه می شود؟

ساشا ولاد، مدیر بخش COT می گوید: «گزارش مستقل بازار و شرکت ارزیابی IP نشان می دهد که این فناوری می تواند در 20 سال بیش از 283 میلیارد دلار برای هزینه های برق و اعتبارات کربن، بر اساس 50 کشتی و با هزینه تنها 0.02 دلار در هر کیلووات ساعت، تولید کند. V2Techs.

علاوه بر کاربردهای دریایی، این شرکت کشاورزی الکتریکی، نیروگاه های میکرو گریپ، قطارهای کاملاً الکتریکی که به زیرساخت های برق سربار نیاز ندارند و بسیاری موارد دیگر را پیش بینی می کند.

این امر از شر خطوط بزرگ برق خلاص می شود و شبکه های برق ملی را ساده می کند. نیروگاه های مفهومی جدید می توانند توسط مقامات شهری به طور مستقیم، در تأسیسات کوچک غیرآلاینده و از طریق فناوری های کنترل از راه دور اداره شوند.

سپس، سوم، القاء. فناوری ما دارای یک باتری و همچنین یک ژنراتور برق القایی است. ولاد می‌گوید: ما انرژی را از طریق فلایویل جمع‌آوری می‌کنیم، به باتری خودمان برمی‌گردیم و دوباره به موتور بدون جاروبکی هدایت می‌شویم.

بهره وری انرژی کلیدی است

با حذف تمام سیستم های مرتبط با ژنراتورهای برق مبتنی بر سوخت، می توان مقدار قابل توجهی از فضای بار را آزاد کرد و در نتیجه هزینه هر کانتینر حمل و نقل بین 50 تا 60 درصد کاهش یافت.

ولاد می‌گوید: «از آنجایی که فناوری ما مقیاس‌پذیر است، می‌توانیم هر ژنراتور برق را به یک نیروگاه ریزشبکه تبدیل کنیم، با تأثیر کمی بر تأسیسات موجود». تصور کنید که می‌توانیم یک توربین بادی را در زیرزمین یک ساختمان بدون پره یا باد راه اندازی کنیم. ما نیازی به ذخیره انرژی نداریم، زیرا آن را در محل، آنی و بر حسب تقاضا تولید می کنیم.

V2Techs دو گواهینامه ثبت اختراع کاملاً WIPO برای فناوری های خود دریافت کرد، با سه درخواست ثبت اختراع دیگر در انتظار. ولاد نتیجه می گیرد: “ما در خط مقدم عصر جدیدی از تولید برق کم هزینه و کم آلاینده هستیم که پتانسیل کمک قابل توجهی به آینده بهتر در سراسر جهان دارد.”

با استفاده از آن در ژنراتورهای برق، یک فناوری جدید ارائه دهنده خدمات برق به نام “SpinG” (ژنراتورهای چرخشی) ایجاد می کند. V2Techs که توسط یک تیم آفریقای جنوبی در ایالات متحده تأسیس شد، می‌خواهد با ایجاد فناوری‌های نوآورانه‌ای که قدرت انرژی الکترومغناطیسی را از طریق طرح‌های نوآورانه و برنامه‌های ثبت اختراع دریافت می‌کند، سهم مثبتی در کاهش ردپای کربن داشته باشد.

اولین موتور یک موتور بدون جاروبک است، فناوری مورد استفاده در یک مته برقی. به این، فلایویل اضافه شد، فناوری که قرن ها برای چیزهایی به سادگی چرخ سفال استفاده می شود. انرژی جنبشی ایجاد می کند. انرژی ای که یک جسم به دلیل حرکتش ایجاد می کند.

شرکت‌های کشتی‌رانی می‌توانند مسیرهای جدیدی را باز کنند زیرا به زیرساخت‌های پشتیبانی ساحلی نیاز ندارند. آنها هم اکنون می توانند در مناطق عاری از انتشار گازهای گلخانه ای فعالیت کنند.

برای مثال، کشتی های برقی را می توان به روز کرد یا به تازگی توسعه داد، مطابق با دستورالعمل سازمان بین المللی دریانوردی سازمان ملل مبنی بر کاهش شدید انتشار گازهای گلخانه ای. این صنعت ستون فقرات اقتصاد جهانی است و بیش از 80 درصد از کالاهای جهان را حمل می کند.

در توسعه این فناوری، تیم V2Techs می‌خواست جایگزینی بیابد که بازده انرژی مشابه یا بهتر از انرژی آبی را داشته باشد. در 90٪، انرژی آبی بازدهی بسیار بالاتری نسبت به باد با 59.6٪، انرژی خورشیدی در 15-20٪ یا زغال سنگ در 33-40٪ دارد. بازده برق یک دستگاه نشان می دهد که چه مقدار از انرژی ورودی به کار مفید تبدیل می شود.

این موتور ساده، مقیاس پذیر و بسیار کارآمد، به خاطر ماهی به همین نام، «Remora» نامیده شده است، که خود را به حیوانات دریایی بزرگتر در یک رابطه سودمند متقابل متصل می کند.

ولاد می گوید: «فناوری ما 98 درصد راندمان انرژی دارد که با ترکیب سه عنصر مختلف به آن دست یافتیم.

استارت‌آپ فناوری V2Techs روش تولید و توزیع برق را در 140 سال گذشته مختل می‌کند. این شرکت یک موتور ترکیبی الکترومغناطیسی اختراع کرده است که به عنوان یک محرک اصلی برای هر ژنراتور برق و به عنوان یک جایگزین کامل برای انرژی آبی، نیروی باد، سوخت های فسیلی و غیره به عنوان یک منبع دوار خارجی عمل می کند.