ارتباطات زیرزمینی/خارجی با تأخیر کم – SMART Mining Security Solutions 2023

از نظر امنیت دو سطح وجود دارد که مدیران ماینینگ باید به آن فکر کنند. یکپارچگی داده، که در لایه ارتباطی فناوری 5G ORAN با آن سروکار دارد، و امنیت داده، که به کنترل دسترسی مناسب به اطلاعات برای نیروی کار بزرگ دلالت دارد. NEC XON راه حل های بیومتریک موثری دارد که این امر را تسهیل می کند. ونتزل می‌گوید: «از منظر امنیتی، زیرساخت باید لایه‌ای از داده‌های قابل اعتماد را که بخشی از راه‌حل را تشکیل می‌دهد، زیربنای آن قرار دهد.

با توجه به مکان و چیدمان اغلب منحصر به فرد معادن، برنامه ریزی شبکه فرکانس رادیویی می تواند پیچیده باشد. در این راستا، NEC XON در حال توسعه یک پنل منحصربه‌فرد است که سیگنال‌های 3.7 گیگاهرتز را به مناطق خاصی که پوشش محدود اما مورد نیاز است – برای مثال زیرزمینی منحرف می‌کند.

برای اطمینان از اینکه عملکرد شبکه مطابق با استانداردهای دقیق صنعت معدن است، NEC XON روشی را اتخاذ کرده است که شامل تضمین شبکه پایان به انتها همراه با بهینه‌سازی مصرف انرژی برای رعایت کاهش کربن است. این NEC XON را قادر می‌سازد تا نقاط ضعف را شناسایی کرده و استفاده از شبکه را در هر راه‌حل فروشنده بهینه کند. این نه تنها خود شبکه را بهبود می بخشد، بلکه هزینه کل مالکیت را برای مثال با اجازه دادن به نگهداری پیش بینی شده کاهش می دهد. راه حل به کارگران پشتیبانی می گوید که به دنبال چه چیزی باشند و چه لوازم یدکی را برای انجام تعمیرات با خود ببرند و به یک تکنسین واجد شرایط این امکان را می دهد که به سادگی قطعه را همانطور که نشان داده شده تعویض کند.

بحث ماینینگ هوشمند چند سالی است که ادامه دارد، اما فناوری تنها می‌تواند برخی از الزامات ارتباطی ماینینگ را برطرف کند. معرفی ارتباطات 5G با تأخیر کم و پهنای باند بالا (به ویژه) ORAN به این معنی است که مجموعه کاملی از الزامات ارتباطات قابل رسیدگی است. ویلم ونتزل، رئیس Wireless در NEC XON می‌گوید گام بعدی این است که مطمئن شوید پرونده تجاری محکم است.

«صنعت تشنه شبکه‌هایی با تأخیر کم است که امکان کنترل ماشین‌آلات، کاهش خطر آسیب‌های انسانی و افزایش بهره‌وری را فراهم می‌کنند. این فناوری می تواند 24×7 کار کند. بسیاری از معادن در حال حاضر به دلیل نگرانی های ایمنی نمی توانند در غروب آفتاب کار کنند. راه حل های ابتکاری 5G OpenRAN (ORAN) معدن را قادر می سازد از شبکه RAN در پلتفرم های چند فروشنده استفاده کند. این فرصتی برای به حداکثر رساندن مزایای استخراج هوشمند در زیرساخت های مقرون به صرفه است.

در عصر استخراج هوشمند، که از فناوری برای بهینه‌سازی عملیات، افزایش ایمنی و افزایش کارایی استفاده می‌شود، ارتباطات قابل اعتماد کاملاً حیاتی است. از شبکه های 5G گرفته تا ارتباطات زیرزمینی و پخش باز (M2M) ایمن و قابل اعتماد، صنعت معدن در حال استقبال از تحول دیجیتال است تا جریان اطلاعات را در سراسر سایت ها بهبود بخشد، تصمیم گیری را ساده کند و عملیات ایمن و ایمن از راه دور را فعال کند.

ارتباطات زیرزمینی/روی زمینی با تاخیر کم

SMART Mining Security Solutions 2023 زیرساخت فناوری اطلاعات، صنعت معدن)

ارتباطات بهینه سازی کسب و کار

چالش های مکان فیزیکی

انبوهی از حسگرها، دستگاه‌ها و ماشین‌هایی که داده‌ها را در زمان واقعی تولید می‌کنند، به این معنی است که توانایی برقراری ارتباط سریع و دقیق اطلاعات برای بهینه‌سازی فرآیندها، کاهش زمان خرابی و بهبود ایمنی بسیار مهم است. سیستم‌های ارتباطی مؤثر امکان نظارت و کنترل از راه دور عملیات را فراهم می‌کنند و شرکت‌های معدن را قادر می‌سازند تا در محیط‌های خطرناک بدون اینکه کارگران را در معرض خطر بی‌مورد قرار دهند، فعالیت کنند. به این ترتیب، ادغام فن‌آوری‌های ارتباطی پیشرفته به آینده‌ای ضروری برای صنعت معدن تبدیل شده است.

اطلاعات بیشتر را در www.nec.xon.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/19332R

امکان خصوصی‌سازی 5G ORAN، ارتباط ماشین به ماشین (M2M)، تجارت با کسب‌وکار (B2B) و ارتباطات فشار به گفتگو را در محوطه دانشگاه یا هر نقطه‌ای از کشور (یا جهان) که مشتری با استفاده از ORAN به‌عنوان پایه در آن حضور دارد، ممکن می‌سازد. ونتزل می‌گوید یافتن عملیات و سیستم پشتیبانی کسب و کار مناسب (OSS/BSS) برای ارزش پیشنهادی حیاتی است. این امر به ویژه در معدنکاری که نیاز به پوشش شبکه پیچیده است، اهمیت دارد، واقعیتی که بر هزینه تأثیر می گذارد.

ویلم ونتزل.