از مسیر کارآموزی ولز استقبال شد | امنیت حرفه ای


انجمن آتش نشانی و ایمنی (FSA) و هیئت بازرسی سیستم های امنیتی و هشدار دهنده (SSAB) از تصویب یک قانون جدید توسط دولت ولز استقبال کرده اند مسیر کارآموزی در آتش نشانی و امنیت این بدان معناست که بخش سیستم های آتش نشانی، اضطراری و امنیتی (FESS) یک دوره کارآموزی تخصصی برای کارفرمایان و دانش آموزان در هر بخش از بریتانیا دارد.

تام بروکس، رئیس FSA، گفت: “کارآموزی جدید در آتش و امنیت گام مهمی به جلو برای استانداردهای FESS در ولز است. به این ترتیب، این یک دستاورد فوق العاده برای مشارکت نزدیک و مؤثر در زمینه شایستگی و مهارت هایی است که اکنون بین دولت ولز و کارفرمایان صنعت در حال توسعه است. ما مشتاقانه منتظریم تا شاهد ادامه رشد و تقویت بیشتر این همکاری در طول زمان باشیم.»

و Trevor Jenks، مدیر آموزش ملی SSAIB، گفت: «SSAIB خوشحال است که در توسعه مسیر جدید کارآموزی ولز مشارکت داشته است، که هم با استاندارد تکنسین FESS در سراسر انگلستان مطابقت دارد و هم به هویت و هنجارهای آموزشی خاص ولز احترام می گذارد. SSAIB همچنان به ایفای نقش رهبری در تنظیم و ارتقای استانداردهای فنی ادامه می دهد، زیرا کل بخش FESS مهارت های خود را در مسیر خود به سمت نیروی کار کاملاً شایسته، تأیید شده توسط کارت صلاحیت فردی، ارتقا می دهد.

سازمان صنعت و بازرسی می گویند که توسعه این کارآموزی برای افراد بالای 16 سال، که به طور مشترک توسط FSA و SSAIB تامین شده است، در پاسخ به تقاضای کارفرمایان در ولز بوده است. کارفرمایان نیز در گروه راهبری که بر توسعه آن نظارت داشت، دخیل بودند. برنامه درسی کارآموزان ولز با استانداردهای شایستگی فنی و شغلی در سراسر انگلستان هماهنگ است. این دوره کارآموزی دارای دو مدرک است که اکنون توسط Qualifications Wales تعیین شده است: مدرک EAL سطح 3 NVQ در ارائه سیستم های الکترونیکی آتش نشانی و امنیتی، و دیپلم دانش سطح 3 EAL در ارائه سیستم های الکترونیکی آتش نشانی و امنیتی. پس از تکمیل، شما به وضعیت تکنسین FESS انگلستان و حق درخواست برای کارت طلایی تحت طرح صدور گواهینامه الکتروتکنیکال (ECS).

این معیار جدید همچنین مسیری را برای نیروی کار موجود در ولز فراهم می‌کند تا از سطح تکنسین کارت طلایی به سطح بالایی برسند، زمانی که مسیر ارزیابی تجربه کارگر FESS در اواخر سال جاری در سراسر بریتانیا در دسترس قرار گیرد.

وزیر اقتصاد ولز، Vaughan Gething، در تصویر، گفت: «دولت ولز متعهد به سرمایه گذاری در کارآموزی با کیفیت است که از رشد اقتصادی حمایت می کند. این کارآموزی جدید استانداردها را در سراسر صنعت سیستم های آتش نشانی، اضطراری و امنیتی افزایش می دهد و کمک قابل توجهی به شایستگی و مهارت های نیروی کار در ولز می کند. این واقعیت که کارآموزی به طور مشترک در سراسر این بخش توسعه یافته است، گواهی بر ارزش و قدرت کار مشترک در رفع نیازهای صنعت است.

زمینه

ترور، تام و اندی ریکس، مدیر رشد و توسعه، در ECA – انجمن تجاری برای بخش الکتروتکنیک و بدن مادر FSA – در Firex صحبت کرد، نمایشگاه ایمنی آتش نشانی با IFSEC، در لندن اکسل هفته گذشته، در مورد “افزایش استانداردها و شایستگی در صنعت آتش نشانی و امنیت”. اطلاعات بیشتر در نسخه چاپی ماه جولای مجله امنیتی حرفه ای.

در سال 2020، دولت ولز یک صندوق مهارتی و شغلی 40 میلیون پوندی راه اندازی کرد تا کارفرمایان را تشویق کند تا کارگران جدید، از جمله کارآموزان و جوانان را بپذیرند و آموزش دهند. بازدید کنید https://acwcerts.co.uk/.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/training/welsh-apprenticeship-pathway-hailed/