از هیل استریت بلوز، تا هیلبرو، تا مدیریت ریسک برای BMW – شماره 5 2022 – انتشارات Technews

تحصیلات او در این دوره ادامه یافت و جین دوره های مدیریتی را گذراند، قبل از اینکه BMW آفریقای جنوبی به او نزدیک شد، این بار در زمینه امنیت فنی و بخش امنیت فیزیکی. او در سال 2016 به BMW رفت و از آن زمان به عقب نگاه نکرده است.

او معتقد است که اگر چیزی را بخواهید، میل و انگیزه درونی برای رسیدن به آن وجود دارد، و اگر آن را دنبال کنید و استقامت کنید، در انتهای تونل نور وجود خواهد داشت. او می گوید: “هر تصمیمی که در زندگی می گیرید، عواقبی خواهد داشت.” “اگر مراقب باشید و تصمیمات درست بگیرید، عواقب درستی به دنبال خواهد داشت و شما را قادر می‌سازد تا زمانی که با استواری آنها را دنبال می‌کنید، به اهداف خود برسید.”

او همچنین با اشتیاق خود به اجرای قانون، به جوانان توصیه می کند که سخت تلاش کنند و افرادی را بیابند که می توانند آنها را در دستیابی به رویاهایشان راهنمایی و کمک کنند – حتی اگر این کار به زمان نیاز داشته باشد، و خواهد شد. او به آنها هشدار می دهد که در این مدت تسلیم نشوند و از جرم و جنایت و مواد مخدر دوری کنند. او می گوید همان شعاری که به افسران امنیتی BMW می آموزد، صدق می کند. ممکن است ساده به نظر برسد، اما حیاتی است:

چالش های صنعت

جین تنها بر صنعت امنیت متمرکز نیست. او در جامعه LGBTQ+ به عنوان مربی برای جوانانی که در پذیرش و درک هویت جنسی خود مشکل دارند، فعال است. توصیه او به این جوانان برای همه جوانانی است که نگران آینده خود هستند و آن این است که در جهت آنچه می خواهید تلاش کنید، متوقف نشوید و تسلیم نشوید.

یک روز غروب در حالی که گروه با چند نفر از دوستانشان در بالکن خود برائی می‌خوردند، شاهد سرقت یک زن بودند. یکی از دوستان، ادی وایت، یکی از اعضای SAP بود که سال ها مربی او شد. جین با دیدن جنایت از روی بالکن طبقه همکف پرید، جنایتکار را تعقیب کرد و “او را زمین گذاشت.” دزد بعداً به ایستگاه پارک اسکورت شد، بدون شک برای خودش بسیار متاسف بود.

بر اساس عملکرد او، ردیاب به او پیشنهاد کار داد و در ژوئن 1998 با شرکت به عنوان اپراتور اتاق کنترل شروع به کار کرد و به زودی به سمت سرپرست و سپس بازپرس رفت. زمانی که با ردیاب کار می کرد، تحصیلات خود را ادامه داد (همانطور که در SAPS انجام داد)، و ردیکر از جین در اخذ دیپلم ملی در پلیس و سپس تحقیقات پزشکی قانونی حمایت کرد.

• کاری را که قرار نیست انجام دهید، انجام ندهید.

خدمت به جوانان آفریقای جنوبی

علاوه بر این، او می دانست که یک زن رنگین پوست و لزبین بودن، ایجاد شغل و یافتن سرنوشت خود را در KZN دشوار می کند، بنابراین تصمیم به ترک گرفت. (در آن دوران کمتر روشنگر، گرایش جنسی او، اگرچه آشکار بود، تا زمانی که به سی سالگی رسید، پنهان ماند.)

این باعث شد که ادی به او در پیوستن به SAP (قبل از تبدیل شدن به SAPS) کمک کند. او به سرعت در کالج آموزشی پلیس در سپتامبر 1991 شروع به کار کرد. در این مرحله، پلیس همچنان کالج های خود را جدا کرد تا نژادهای مختلف را از هم جدا نگه دارد (کالج های آموزشی آینده یکپارچه خواهند شد). جین در آخرین دریافت چیزی بود که قبلا به عنوان “Kitskonstabels” شناخته می شد. او می گوید آموزش هایی که دریافت کرده خوب بوده و نظم، صبر و جنبه های مختلف قانون را به او آموخته است. همچنین “افق های او را باز کرد”، که او از آن سپاسگزار است.

پیوستن به صنعت امنیت خصوصی

جین در سال 1989 در دوربان، در میانه دوران دور ماندن و ناآرامی های سیاسی عمومی در جامعه رنگین پوست در آن منطقه، فارغ التحصیل شد (اگرچه مطمئناً به آن جامعه یا منطقه محدود نمی شد). در آن روزها انتظارات جامعه او این بود که ازدواج کند، ساکن شود، بچه دار شود و شاید در یک خرده فروشی شغلی پیدا کند. جین، با این حال، بیشتر می خواست. او می خواست افق های خود را گسترش دهد و تحصیلات بیشتری کسب کند.

در نهایت، جین همچنین به مردم توصیه می کند که خارج از چارچوب فکر کنند. «فکر آزاد است. استفاده کنید و ذهن خود را در مورد کارهایی که می توانید متفاوت انجام دهید که به نفع خود و سازمانتان باشد، به کار بگیرید.»

نوشته اندرو سلدون

جین 18 سال در Tracker به انجام تحقیقات و به عنوان یک شاهد متخصص برای شرکت در پرونده های مختلف دادگاه پرداخت. در چهار سال آخر کار او در این شرکت، این امر شامل جابه‌جایی از استان به استان، هر جا که دستگیر می‌شد، بود. جین همچنین در بازیابی وسایل نقلیه دزدیده شده از لسوتو، بوتسوانا و زیمبابوه شرکت داشت.

پدر و مادرش از جین به عنوان تنها فرزند دخترشان بسیار محافظت می کردند، اما در نهایت به او اجازه دادند که با پسر عمویش به ژوهانسبورگ نقل مکان کند. او برای مدتی نزد پسر عموی مادرش در سووتو ماند، در میان ناآرامی‌هایی که در آنجا وجود داشت و او را وادار به پیوستن به مجریان قانون کرد. البته اگر به SAP می‌پیوندد، او را خائن می‌خواندند. شش ماه بعد او، پسر عمویش و سه دوستش شغل پیدا کردند و با هم به آپارتمانی در هیلبرو، ژوهانسبورگ نقل مکان کردند.

او می‌گوید که ننگ منفی نیز به زنان سیاه‌پوست لزبین در صنعت امنیت وجود دارد، زیرا آنها بخشی از “کلوپ پسران سفیدپوست قدیمی” را تشکیل نمی‌دهند. بدگویی ها محدود هستند زیرا مشخص است که در صنعت امروز می توان پیامدهای آن را دنبال کرد. با این حال، اجتناب هنوز رایج است. زنان غیرسفیدپوست در صنعت امنیت دست کم گرفته می شوند و در بسیاری از حوزه ها مورد استثمار قرار می گیرند. بسیاری از شرکت های امنیتی بزرگ فاقد نمایندگی زنان سیاهپوست در سطح هیئت مدیره هستند و او معتقد است که این باید تغییر کند. تنوع موضوعی است که توسط شرکت ها مورد توجه قرار می گیرد، بنابراین خوش بینی وجود دارد که همه چیز به شیوه ای مثبت تغییر کند.

یک فرصت در یک braai

او به زودی به کار در گروه کارآگاه ارتقا یافت، جایی که او تنها زن غیرسفید پوست بود. پس از آن، او به بخش گشت بزرگراه که برای گشت زنی در جاده های ملی کشور ایجاد شده بود، رفت. بخش بزرگراه از BMW های اهدایی برای این کار استفاده می کرد که مجهز به توانایی ردیابی وسایل نقلیه مجهز به دستگاه های Tracker بودند. در یک دوره چهار ماهه، جین و شریک زندگی اش در مقایسه با همکارانش، بیشترین وسایل نقلیه را برای ردیاب بازیابی کردند.

جین-النور موریسون.

به عنوان تنها زن رنگین پوست انگلیسی زبان در کالج، او همچنین مجبور بود زبان آفریکانس را به سرعت یاد بگیرد، زیرا تمام دستورالعمل ها و امتحانات به زبان آفریکانس بود. با این وجود، او همچنان برنده جایزه “دانشجوی ترم” به دلیل عزم خود برای اجرای آن شد. پس از فارغ التحصیلی، او به عنوان یک افسر یونیفرم پوش با حقوق شاهزاده ای 1270 روپیه در ماه (970 روپیه پس از کسر) شروع به کار کرد.

• کاری را که نباید انجام دهید، انجام ندهید.

در حالی که جین سابقه رشک برانگیزی در صنعت امنیت دارد، هنوز تمام نشده است. او هنوز در حال یادگیری است و می‌خواهد به سمت نقش‌های مدیریت استراتژیک تر حرکت کند، که شامل رویای او برای اجرای عملکرد امنیتی کامل شرکت، نه تنها در آفریقای جنوبی، بلکه برای قاره آفریقا می‌شود. او همچنین می‌خواهد برای مقایسه استراتژی‌های به کار گرفته شده در کارخانه‌های دیگر BMW در کشورهای مختلف، تجربیات مهاجرتی را با هم مقایسه کند و بهترین شیوه‌ها را در سراسر گروه جهانی به اشتراک بگذارد.

هنوز انجام نشده است

با وجود این، استانداردها هرگز نمی توانند به خطر بیفتند، و جین اصرار دارد که ارائه دهندگان خدمات او ارزیابی های مناسبی را انجام دهند و می توانند ثابت کنند که افرادی که به BMW عرضه شده اند نمره قبولی 80٪ یا بالاتر را کسب کرده اند. او همچنین قبل از اعزام هر نگهبانی مصاحبه های شخصی انجام می دهد و مجموعه ای از رویه های عملیاتی استاندارد (SOP) را برای همه پرسنل در محل ایجاد کرده است تا به آن پایبند باشند.

مردم به دلایل مختلفی به سمت صنعت امنیت کشیده می شوند. با این حال، برای جین-النور موریسون، سریال تلویزیونی هیل استریت بلوز او را متقاعد کرد که می‌خواهد برای عدالت بجنگد و «افراد بد را بگیرد». البته، به عنوان یک زن رنگین پوست از یک خانواده محافظه کار، که در کوازولو-ناتال بزرگ شده بود، بیش از چند چالش وجود داشت که او باید بر آن غلبه می کرد.


منبع: https://www.securitysa.com/17129R

از هیل استریت بلوز، تا هیلبرو، تا مدیریت ریسک برای BMW

شماره 5 2022 انتخاب سردبیراخبار، خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

• کاری را که قرار است انجام دهید انجام دهید.

جین علیرغم دستیابی به موفقیتی که به دست آورده است، همچنان با مسائل روزمره صنعت امنیت، عمدتاً در بخش منابع انسانی، مواجه است. نرخ بالای جابجایی افسران امنیتی به این معنی است که ارائه دهندگان خدمات امنیتی مجموعه ای از افرادی را به کار می گیرند که آموزش دیده اند تا به همان شیوه فکر کنند و می ترسند خارج از چارچوب فکر کنند. این اغلب به معنای شیوه های استخدام انبوه بدون دقت لازم در مورد رعایت قانون، ارتقاء مهارت ها و غیره است. او می‌گوید: «گاهی اوقات به نظر می‌رسد که تنها تمرکز آنها فراهم کردن بدنی گرم برای انجام تعهدات قراردادی است.

او در پایان خاطرنشان کرد: «همیشه راه‌های جدیدی وجود دارد که از طریق آنها می‌توانیم کارایی و عملیات امنیتی را بهینه کنیم، و این تمرکز من در آینده بوده و هست.»وام)