استخراج هوشمند با 5G – شماره 5 2022

Wanda Matandela، مدیر ارشد شرکت در MTN Business، می‌گوید: «ماینینگ هوشمند همچنان در آفریقای جنوبی به عنوان یک کلید واژه مطرح است. در MTN Business، ما هیجان‌زده هستیم که با استفاده از شبکه و سیستم‌های کلاس جهانی خود برای ارتقای رشد و پایداری مشتریان سازمانی خود، نقشی پیشرو در این فضا ایفا می‌کنیم. فناوری 5G یک تغییر دهنده بازی است که فرآیندهای استخراج قدیمی را متحول می کند.

معدن پلاتین Zijin Garatau، لیمپوپو.

این نوع پیشرفت اهمیت فزاینده ای پیدا خواهد کرد زیرا آفریقای جنوبی به نظر می رسد رقابتی در فضای معدنی و منابع جهانی باقی بماند. این کشور بزرگترین تولید کننده پلاتین در جهان است و 8 درصد از تولید ناخالص داخلی آفریقای جنوبی را استخراج می کند.

ما در پنج سال گذشته بیش از 50 میلیارد ریال در نوسازی شبکه خود سرمایه گذاری کرده ایم. این سرمایه گذاری MTN را در موقعیت بهتری برای ارائه اتصالات پیشرفته، سریعتر و بدون درز به مشتریان خود قرار داده است. این مشارکت باعث می شود که همه طرف های درگیر از مزایای بهترین شبکه ما بهره ببرند.”منبع: https://www.securitysa.com/17124R

«توسعه مواد معدنی فلزی کار سخت و فنی است. بنابراین، گروه معدن زیجین، اطلاعات و هوشمندی را به‌عنوان جهت‌های استراتژیک کلیدی در نظر می‌گیرد و فعالانه راه‌حل‌های فنی را بررسی می‌کند که می‌تواند ایمنی، اتوماسیون فرآیند و مزایای استخراج را بهبود بخشد. معدن پلاتین زیجین گاراتاو در آفریقای جنوبی یکی از پروژه های بزرگ گروه معدنی زیجین در خارج از کشور است. همکاری با MTN و هواوی به گروه معدن زیجین کمک می کند تا اولین معدن هوشمند خارج از کشور با فناوری پیشرفته و ایمن خود را بسازد که سرشار از ارزش اجتماعی-اقتصادی است، از مرحله اولیه ساخت. ما همچنین برای ترویج توسعه پایدار در آفریقا سخت کار خواهیم کرد.”

Nkwe Platinum و Zijin Platinum آفریقای جنوبی (شرکت های تابعه شرکت معدنی چندملیتی، Zijin Mining Group) با غول ارتباطات راه دور آفریقا MTN و ارائه دهنده جهانی ICT هواوی در امضای توافقنامه همکاری برای ساخت اولین گوشی هوشمند مجهز به 5G در منطقه جنوب آفریقا دست به دست هم دادند. معدن فلز

MTN و Huawei قرار است راه‌حل‌های ICT مبتنی بر 5G را برای نیازمندی‌های استخراج هوشمند، از جمله نه تنها دسترسی پهن باند 5G با سرعت بالا، بلکه راه‌حل‌های استخراج هوشمند مانند کنترل از راه دور خودرو، اینترنت اشیا و تحول دیجیتال سازمانی ارائه دهند. پس از تکمیل، این معدن گام مهمی به جلو در تحول دیجیتال صنعت معدن محلی خواهد بود. این به طور موثر نشان می دهد که چگونه تعدادی از فناوری های نوظهور را می توان با 5G برای بهبود عملکرد در سراسر معدن ترکیب کرد.

بیش از 20 سال است که گروه معدن زیجین نوآوری علمی و فناوری را به عنوان نیروی محرکه اصلی خود در نظر گرفته است و به یکی از معدود شرکت های معدنی چندملیتی در جهان تبدیل شده است که به فناوری سیستم های مستقل و قابلیت های مدیریت مهندسی مجهز شده است. Fan Zhiyu، MD و مدیر عامل Nkwe Platinum گفت: سیستم تحقیقات علمی و پلت فرم عمل را ایجاد کرد. در ماه می 2021، هنگام راه اندازی معدن، ما اعلام کردیم که معدن پلاتین زیجین گاراتو را به پروژه ای با فناوری پیشرفته، ایمنی جامد و شیوه های حفاظت از محیط زیست تبدیل خواهیم کرد. اتخاذ این راه‌حل استخراج هوشمند 5G مطمئناً گروه معدن زیجین را قادر می‌سازد تا به این وعده عمل کند و رقابت‌پذیری جهانی معدن را به رهبری فناوری تثبیت کند.»

استخراج هوشمند با 5G

شماره 5 2022 صنعت معدن)