استراتژی امنیت سایبری ایالات متحده | امنیت حرفه ای


در ایالات متحده، رئیس جمهور جو بایدن یک استراتژی امنیت سایبری ملی برای یک اکوسیستم دیجیتال امن و ایمن منتشر کرده است.

پیشنهادی هستند پنج ستون: به «دفاع از زیرساخت های حیاتی»؛ ‘تخریب و از بین بردن بازیگران تهدید’; “شکل دادن به نیروهای بازار برای ایجاد امنیت و انعطاف پذیری”. “سرمایه گذاری در آینده ای مقاوم”؛ و “مشارکت های بین المللی برای پیگیری اهداف مشترک ایجاد کنید”.

پرزیدنت بایدن در یک مقدمه گفت که جهان در یک “نقطه عطف” قرار دارد، از جمله دنیای دیجیتال ما. او گفت که این استراتژی «همکاری قوی» بین بخش‌های دولتی و خصوصی را بسیار مهم می‌داند. همچنین، برای مقابله با «چالش سیستمی که مسئولیت بیش از حد امنیت سایبری بر دوش کاربران فردی و سازمان‌های کوچک افتاده است». او همچنین قول داد با متحدان همکاری کند، کشورها را به دلیل «رفتار غیرمسئولانه» در فضای سایبری پاسخگو کند و شبکه‌های جنایتکارانی را که پشت حملات خطرناک سایبری قرار دارند، «اختلال» کند.

برای سند 35 صفحه ای، به آدرس زیر مراجعه کنید وب سایت کاخ سفید.

نظرات

گری بارلت، مدیر ارشد فناوری فدرال فیلد، در ایلومیو وی گفت: «استراتژی امنیت سایبری ملی دولت بایدن گامی در جهت درست به سمت ایجاد تأثیر واقعی و پایدار بر ایجاد انعطاف‌پذیری در سراسر زیرساخت‌های حیاتی ما است. با این حال، داشتن یک استراتژی ده ساله به سادگی موثر نیست. ما امروزه در مورد فناوری‌هایی مانند کوانتوم و هوش مصنوعی اطلاعات کمی داریم، تصور اینکه تأثیر فناوری در ده سال آینده چه خواهد بود، دشوار است. اگر در چند سال گذشته چیزی یاد گرفته‌ایم، این است که نقض‌ها اجتناب‌ناپذیر هستند، بنابراین ضروری است که سازمان‌ها، به‌ویژه زیرساخت‌های حیاتی، خطر حملات سایبری را در اسرع وقت کاهش دهند، نه در ده سال.

و جولیان براونلو-دیویس، معاون EMEA در شرکت سایبری اسقف فاکس وی گفت: با توجه به حجم عظیم حملات باج افزار و سایر تهدیدات سایبری در سطح جهان، نویدبخش است که سیاست ایالات متحده معرفی شود که صنعت فناوری را مجبور می کند بار بیشتری را برای ریسک سایبری به دوش بکشد. این حرکت از سوی کاخ سفید نشانه دیگری است که در سراسر جهان، استراتژی سایبری در حال تشدید است. به عنوان مثال، در بریتانیا، DORA تأثیر زیادی بر امنیت و انعطاف‌پذیری سایبری برای بخش مالی خواهد داشت، و به طور مشابه استراتژی Whitehouse، نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر برای کاهش آسیب‌پذیری‌های فنی برای آینده‌ای انعطاف‌پذیر است.

با این حال، اطمینان از موفقیت آن به این معنی است که شرکت‌ها در سطح جهانی باید اقدامات پیشگیرانه‌تر و پیشگیرانه‌تر دفاع سایبری را در اولویت قرار دهند. در صورت آماده شدن برای باج افزار، آزمایش قلم نقطه در زمان را نمی توان مانند تمرین تیک تیک تیک تلقی کرد. بهترین محافظت، رویکرد «امنیتی تهاجمی» خواهد بود، به عنوان مثال، دفاع به جلو، با تیم‌های قرمز که به طور مداوم دفاعیات را بررسی می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که سازمان‌ها آنقدر جلوتر از هکرها می‌مانند که درب پشتی شبکه، حتی قبل از آن‌ها بسته شود. می دانست که وجود دارد.»
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/government/us-cybersecurity-strategy/