استراتژی خود را برای چابکی و انعطاف پذیری تعریف کنید – شماره 7 2022

خطرات را با موفقیت به مدیران ارشد منتقل کنید

توسط Wilhelm Greeff، مدیر بازرگانی: Modern Workplace در Decision Inc. آفریقای جنوبی.

استراتژی خود را برای چابکی و انعطاف پذیری تعریف کنید

شماره 7 2022 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

برای تغییر مداوم در چشم انداز خطر آماده شوید

با انجام این مراحل، برنامه‌های امنیتی می‌توانند به شرکت‌ها در سراسر بخش‌های صنعت کمک کنند تا در عصر دیجیتال پیشرفت کنند.

• 65 درصد از رهبران ریسک، تاب آوری را در میان سه حوزه خطری که به دلیل همه گیری در اولویت قرار داده اند، رتبه بندی می کنند.

• 90 درصد از رهبران ریسک می گویند که ریسک های نوظهور امروز بسیار بیشتر از پنج سال پیش بین رشته ای هستند.

این امر مستلزم آن است که رهبری تمایل بیشتری برای انطباق با تغییرات مورد نیاز با تبدیل سازمان‌ها به کسب‌وکارهای دیجیتالی داشته باشد. مدیریت ریسک می تواند توانمندساز قابل توجهی برای باز کردن ارزشی باشد که باید از دنیای جدید کار داشت.

اینجاست که متخصصان امنیتی باید بتوانند به طور موثر ریسک را به مدیران ارشد منتقل کنند. البته، بدون چالش نیست زیرا از فرد می‌خواهد که اطلاعات فنی پیچیده را به زبان ساده تقطیر کند و آن را به گونه‌ای ارائه کند که با اولویت‌های منحصر به فرد هر یک از مدیران هماهنگ باشد. خوشبختانه، مراحل خاصی برای موفقیت بیشتر این ارتباط وجود دارد.

ویلهلم گریف

در نهایت، حتی اگر یک سازمان بتواند بر این موانع غلبه کند، هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد. هر ابتکاری با خطر شکست مواجه است، و این باید به طور موثر مدیریت شود تا از اشتباهات پرهزینه جلوگیری شود. با برنامه ریزی و اجرای دقیق، سازمان ها می توانند با موفقیت بر چالش های موجود در رشد و گسترش ابتکارات دیجیتالی خود غلبه کنند.

در مرحله اول، درک اولویت های مدیریت ریسک هر یک از مدیران مهم است. این به تمرکز روی خطراتی که بیشتر برای هر فرد مرتبط است کمک می کند. ثانیاً باید از اصطلاحات و زبان بیش از حد فنی اجتناب شود. درعوض، متخصصان امنیتی باید در نظر بگیرند که چگونه اثرات بالقوه هر ریسک را به‌طور واضح توضیح دهند که مدیران مربوطه آن را درک کنند. در نهایت، مهم است که در مورد خطرات و کنترل‌های کاهش‌دهنده صادق و شفاف باشید.

خریداران B2B از خرید دیجیتالی خوشحال هستند و نیازی به نماینده فروش ندارند. مصرف‌کنندگان B2C مستقیماً از پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی خرید می‌کنند، در حالی که کارکنان به صورت فیزیکی توزیع می‌شوند و به صورت ناهمزمان ارتباط برقرار می‌کنند. و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات بدون توجه به نحوه و مکان دسترسی کارکنان به سیستم‌ها باید امن نگه داشته شوند. انعطاف پذیری بیش از هر زمان دیگری به اولویت سازمان تبدیل شده است. طبق تحقیقات:

در سراسر پیچیدگی همه چالش‌های امنیتی و ریسک، شرکت‌ها هنوز باید رشد کنند و ابتکارات دیجیتالی خود را گسترش دهند. یکی از مهمترین موانع برای تحقق این امر فرهنگ سازمانی است.

برنامه های امنیتی باید فعال کننده کسب و کار دیجیتال باشند

به عنوان بخشی از رویکرد امنیتی تجدید شده، مدیریت ریسک یک جزء ضروری برای موفقیت است. فناوری دائماً در حال پیشرفت است و تهدیدهای جدید همیشه در حال ظهور هستند. در نتیجه، سازمان ها باید برای تغییر مستمر در چشم انداز ریسک آماده باشند و باید آگاهی بیشتری نسبت به تهدیداتی که با آن مواجه هستند داشته باشند.

همانطور که شرکت ها شروع به حرکت به سمت عملیات دیجیتالی می کنند، برنامه های امنیتی نیز باید با نیازهای محیط متصل به روز شوند. ریسک‌های امنیتی در حال تحول هستند و کسب‌وکارها باید استراتژی‌های مدیریت ریسک خود را بر این اساس تطبیق دهند. با این حال، بسیاری از برنامه‌های امنیتی همچنان بر تهدیدات سنتی مانند امنیت فیزیکی و نقض داده‌ها متمرکز هستند.

برای اطلاعات بیشتر به www.decisioninc.comمنبع: https://www.securitysa.com/17993R

در حالی که این تهدیدات هنوز مهم هستند، دیگر تنها خطر نیستند. برای تبدیل شدن به توانمندسازهای واقعی کسب و کار دیجیتال، برنامه های امنیتی باید ارزیابی و تبدیل شوند تا خطرات جدید مرتبط با عملیات دیجیتال را برطرف کنند. ملاحظات شامل اطمینان از ایمن بودن داده ها به صورت آنلاین و آفلاین، محافظت در برابر حملات سایبری، و اجرای فرآیندهای مدیریت ریسک است که می تواند با سرعت تغییرات دیجیتال همگام شود.

همه اینها به افزایش تصاعدی حجم، تنوع و سرعت تصمیمات امنیتی و ریسکی که باید گرفته شود کمک کرده است. برای توازن مؤثر بین خواسته‌های رقابتی چشم‌انداز کسب‌وکار همیشه فعال، مدیریت ریسک باید بخشی فعال و جدایی‌ناپذیر از فرآیند تصمیم‌گیری باشد. با درک خطرات و اثرات بالقوه هر تصمیم، کسب و کارها می توانند انتخاب های آگاهانه ای داشته باشند که از منافع و اهداف آنها محافظت کند.

در بسیاری از موارد، سازمان های سنتی ریسک گریز هستند و ترجیح می دهند به جای آزمایش با رویکردهای جدید، ایمن بازی کنند. این امر می‌تواند معرفی نوآوری‌های دیجیتالی را که نیاز به ریسک‌پذیری مشخصی دارند، دشوار کند. علاوه بر این، این سازمان ها ممکن است فاقد منابع و استعداد لازم برای حمایت از تحول دیجیتال باشند. بدون افراد مناسب، پیاده‌سازی و مقیاس‌بندی ابتکارات دیجیتال جدید می‌تواند دشوار باشد.

بنابراین، شرکت‌ها باید سیستم‌ها و فرآیندهایی را برای شناسایی و مدیریت این ریسک‌ها داشته باشند. رهبران کسب و کار باید آماده باشند تا استراتژی های مدیریت ریسک خود را بر این اساس تطبیق دهند. با انجام این مراحل، سازمان‌ها می‌توانند اطمینان حاصل کنند که در مواجهه با ریسک‌های دائماً در حال تغییر هستند.

با پیروی از این مراحل، متخصصان امنیتی می توانند به طور مؤثرتری ریسک را به مدیران ارشد منتقل کنند و اطمینان حاصل کنند که آنها قادر به تصمیم گیری آگاهانه در مورد بهترین روش نزدیک شدن به اولویت های مدیریت ریسک سازمان هستند.

بر موانع استعداد کسب و کار غلبه کنید

• 69% از رهبران اجرایی می گویند که تصمیمات مهم اخیر آنها به اندازه کافی آگاهانه از ریسک نبوده است.

این بیماری همه گیر ابتکارات کسب و کار دیجیتال را تسریع کرده است، با تمرکز بر روی انطباق با خواسته های کارکنان، مشتریان و سایر ذینفعان. اثرات آن را می توان در هر جنبه ای از تجارت مشاهده کرد.

به طور موثر بین تصمیمات امنیتی و ریسک تعادل ایجاد کنید

مدیریت ریسک موثر همچنین می تواند شرکت ها را قادر سازد تا تهدیدات بالقوه را قبل از وقوع شناسایی و کاهش دهند. با اتخاذ چنین رویکرد پیشگیرانه ای برای مدیریت ریسک، سازمان ها می توانند از عملیات خود محافظت کرده و موفقیت بلندمدت خود را تضمین کنند.