استعلام عرصه: واکنش جلد دوم


سرویس های 999 به طور کامل یافته های جلد دو تحقیق منچستر آرنا در مورد بمب گذاری انتحاری مه 2017 را که دیروز توسط رئیس تحقیق، سر جان ساندرز منتشر شد و خدمات اضطراری را پوشش می داد، پذیرفتند.

استیون واتسون، پلیس بزرگ منچستر (GMP) رئیس پلیس گفت که فراتر از ایثار و حرفه ای بودن بسیاری از کارکنان خط مقدم، هماهنگی GMP برای پاسخ به این جنایت ناکافی بود. وی گفت: «ما در برنامه ریزی مؤثر شکست خورده بودیم و اجرای آن چیزی که برنامه ریزی شده بود، به اندازه کافی خوب نبود. اقدامات ما اساساً ناکافی بود و از آن چیزی که عموم مردم حق انتظار داشتند، کوتاه بود. از این بابت، من بدون قید و شرط عذرخواهی می کنم.»

آقای واتسون گفت که GMP اکنون نسبت به سال 2017 در موقعیت بسیار قوی تری قرار دارد. این شامل تمام وسایل نقلیه GMP می‌شود که با کیت‌های کمک‌های اولیه پیشرفته‌ای که شامل تورنیکت‌ها و تعداد «به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته» دفیبریلاتورهایی هستند که به طور معمول در دسترس پلیس هستند، صادر می‌شوند. برای اطلاع کامل از بیانیه آقای واتسون به سایت مراجعه کنید وب سایت GMP.

شما می توانید نزدیک به 900 صفحه گزارش شامل ضمیمه ها را بخوانید وب سایت استعلام.

این که آیا GMP یا پلیس حمل و نقل بریتانیا مسئول Arena بوده یا باید باشد، زیرا در مجاورت ایستگاه راه‌آهن ویکتوریا قرار دارد، یکی از موارد بحث‌انگیز مطرح‌شده توسط Inquiry بود. رئیس پلیس بی تی پی لوسی دورسی گفت که “واقعا متاسفم”. ماه گذشته در Consec، کنفرانس سالانه انجمن مشاوران امنیتی در Twickenham، پل گرینی مشاور تحقیق عدم گشت زنی BTP در شب دوشنبه 22 مه 2017 بر خلاف دستورالعمل گروهبان مسئول در آرنا را یادآور شد. لوسی دورسی به این موضوع اشاره کرد و گفت: «خطاهای قابل توجهی در ساعات منتهی به این حمله هولناک و بلافاصله پس از آن انجام شد. برنامه ریزی و آمادگی ما برای پاسخ به حادثه ای به این بزرگی ناکافی بود.»

او گفت: «اشتباهات و قضاوت‌های نادرست وجود داشت، اما شفقت و شجاعت نیز وجود داشت. افسران پلیس و کارکنانی که بدون تردید به سمت حمله دویدند و همچنین کارکنان امنیتی و مردم. در مدتی که می گذرد، آن پاسخ دهندگان نیز آسیب آن شب را به دوش کشیده اند. آنها نیز سزاوار حمایت ما هستند.»

برای پاسخ کامل او به سایت مراجعه کنید وب سایت BTP.

خدمات آتش نشانی و نجات بزرگ منچستر (GMFRS) افسر ارشد آتش نشانی، دیو راسل، گفت که گزارش جلد دوم «خواندن بسیار دشواری برای من و همکاران» ایجاد کرد. پاسخ آتش در آن شب “کاملاً ناکافی و کاملاً بی اثر بود، و این برای همیشه مایه تاسف عمیق سرویس ما خواهد بود.” ما خانواده ها و عموم مردم را در مواقع ضروری ناامید می کنیم و از این بابت واقعا متاسفم.

آقای راسل گفت، همانطور که یافته های تحقیق مشخص شد، پاسخ برای آتش نشانان “به سادگی خیلی دیر” بود. “اما پنج سال پس از حمله، من می خواهم مردم بدانند که این هرگز دوباره تکرار نخواهد شد.

«خدمات امداد و آتش نشانی بزرگ منچستر امروزی آماده تر، مجهزتر، آموزش بهتر، ورزش بهتر و انعطاف پذیرتر است.

«بازبینی Kerslake، که توسط شهردار بزرگ منچستر پس از حمله تنظیم شد، تعدادی توصیه را مشخص کرد که ما قبلاً برای بهبود و ایجاد تغییرات معنی‌دار در خدمات خود ارائه کرده‌ایم. و این تغییرات در طی واکنش چند سازمانی به بسیاری از حوادث مهم و در سال‌های اخیر آزمایش شده است.

آقای راسل همچنین به آنچه که او آن را “شکست کامل در کار چند سازمانی” می‌خواند، پرداخت. دیروز سر جان ساندرز در مقدمه جلد دوم خود به تفصیل JESIP (اصول همکاری مشترک خدمات اضطراری)، دکترین و زبان کار روی یک حادثه، قبل، حین و پس از بازدید www.jesip.org.uk.

آقای راسل گفت که یک کانال رادیویی اکنون تماس فوری 24 ساعته بین خدمات نور آبی و اتاق های کنترل را تضمین می کند. یک افسر رابط بین آژانس ملی در حال حاضر با افسر وظیفه نیروی GMP در طول ساعات کاری، با یک خط تلفن اضطراری اختصاصی برای سایر مواقع مستقر است.

او گفت: «سرمایه‌گذاری بیشتری در آموزش، تمرین چند سازمانی و تأکید بیشتر بر استقلال تصمیم‌گیری وجود دارد، به این معنی که فرماندهان حادثه می‌توانند با اطمینان و با احتیاط تصمیم بگیرند، و «تغییرات عمده‌ای» در فرآیندهای یادگیری و توضیح سازمانی ایجاد شده است. او گفت و با قابلیت انعطاف‌پذیرتر حمله تروریستی غارتگر برای منچستر بزرگ، هر آتش نشانی کاملاً آموزش دیده است و هر وسیله آتش نشانی برای پاسخگویی به انواع حوادث تروریستی یا تلفات جمعی مجهزتر است.

با این حال، اظهارات آقای راسل شامل دستمزد اضافی برای آتش نشانانش نمی شد – سر توماس وینزور، در حالی که اعلیحضرت بازرس ارشد آتش نشانی و خدمات نجات، در سپتامبر 2021 بودند. نوشت به کمیسر آتش نشانی لندن و افسر ارشد آتش نشانی و خدمات نجات منچستر در مورد افزایش دستمزد پیشنهادی برای جبران خسارت آتش نشانان برای پاسخ به حملات تروریستی غارتگر.

شهردار منچستر بزرگ، اندی برنهام، گفت که سازمان آتش نشانی و نجات شهر “در حال حاضر تمام آتش نشانان خود را آموزش می دهد تا در آن احتمال واکنش نشان دهند، همه پمپ ها را به این قابلیت مجهز کرده و در کنار لندن، اولین سرویس آتش نشانی در کشور است که این کار را انجام می دهد”.

آقای برنهام ادامه داد: “در رابطه با پلیس منچستر بزرگ، آنچه این تحقیق نشان می دهد بسیار نگران کننده است.” «با توجه به درخواست من از آنها برای همکاری کامل با گزارش کرسلیک، برای من به سختی قابل باور است که نیروی پلیس ما در آن زمان گزارش نادرستی از اقدامات خود را 9 ماه پس از حمله ارائه کرد که توسط رئیس سابق امضا شد. پاسبان [Ian Hopkins]چیزی که او در سال 2021 آن را در شواهد پذیرفت، نقل قول، «خطای فاحش» بود.

“این دیدگاه من است که [GMP] فورس سعی کرد برای مدت طولانی به یک روایت شرکتی که حاکی از آن بود که به طور موثر عمل کرده است، پایبند بماند.

این فقط بی احترامی به خانواده ها و مجروحان نبود. این باعث گمراهی من و معاون شهردار شد، فرصت یادگیری را از همگان سلب کرد و اقدامات لازم برای بهبود نیرو را به تاخیر انداخت.

متأسفانه این چیزی است که ما در عواقب بلایای دیگر دیده‌ایم و الگویی است که مدام تکرار می‌شود.»

به عنوان پیشینه، گزارش Kerslake در مارس 2018 به سفارش اندی برنهام منتشر شد. به ریاست لرد کرسلیک به عنوان بررسی آمادگی و پاسخ منچستر به حمله آرنا. بازدید کنید https://www.kerslakearenareview.co.uk/.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/arena-inquiry-volume-two-reaction/