استعلام عرصه: گزارش جلد دوم


پس از بمب گذاری انتحاری منچستر آرنا در شب 22 مه 2017، امدادگران بیشتری می‌توانستند و باید در اتاق شهر (تصویر) می‌بودند و از مهارت‌های خود برای تریاژ استفاده می‌کردند و در صورت لزوم از مهارت‌های نجات جان خود استفاده می‌کردند. استعلام عرصه رئیس، سر جان ساندرز، معرفی می کند جلد دو از گزارش های استعلام که پاسخ اضطراری را پوشش می دهد.

سر جان گفت که بسیاری از چیزها در آن شب به طرز بدی پیش رفته است، اما انکار کرد که او به دنبال بزهای قربانی بوده است. وی گفت: ممکن است برخی فکر کنند که انتقاد از افرادی که در شرایط بسیار سختی قرار گرفته اند سخت است، اما ما به افرادی که در پست های فرماندهی هستند متکی هستیم تا در صورت مواجهه با شرایط اضطراری پیچیده تصمیمات درستی اتخاذ کنند. هیچ کدام از آنها قصد نداشتند تصمیم اشتباه بگیرند. برخی از آنها آموزش یا آموزش کافی ندیده بودند و برخی دیگر تمام تلاش خود را می کردند تا نیاز به کمک به مجروحان را متعادل کنند و اطمینان حاصل کنند که افراد تحت فرمان آنها در موقعیتی قرار نمی گیرند که خطرات زیادی را به همراه داشته باشد.

آقا جان مشخص کرد JESIP، که “تقریباً به طور کامل در شب حمله آرنا شکست خورد”. وی گفت: «JESIP به گونه‌ای طراحی شده است که اطمینان حاصل شود که هرگونه تلاش نجاتی که شامل بیش از یکی از خدمات اضطراری است، هماهنگ می‌شود تا همه از یک طرح پیروی کنند و اطلاعات را به اشتراک بگذارند تا بتوان تصمیمات آگاهانه اتخاذ کرد. اگر JESIP در 22 می کار می کرد، همه چیز می توانست و باید بسیار متفاوت می بود.

در مورد خدمات آتش نشانی، اگر آنها به همان سرعتی که می توانستند در صحنه بودند، “با استفاده از تجهیزات مناسب که می توانست ایمن و سریع بود، مجروحان را خارج می کردند.” سر جان گفت، در عوض، مجروحان باید روی نرده ها و قطعات مقوا برداشته می شدند.

سر جان که به طور مستقیم به صنعت امنیت خصوصی علاقه داشت، به آنچه که «شکاف مراقبت» نامید، پرداخت که در بخش 20 جلد دوم (و بیشتر در نسخه چاپی دسامبر 2022 مجله امنیتی حرفه ای) پوشش داده شد. این شکاف اجتناب‌ناپذیر بین رویدادی مانند این بمب‌گذاری و ورود افرادی است که برای ارائه کمک‌های پزشکی متخصص آموزش دیده‌اند. برای تلاش برای کاهش این شکاف چیزی که باید اطمینان حاصل کنیم این است که افراد مناسبی در محل در مکان‌هایی مانند ورزشگاه وجود داشته باشند که قادر به ارائه کمک‌های نجات اضطراری هستند که ممکن است منجر به زنده ماندن افرادی شود که در غیر این صورت اگر مجبور بودند منتظر بمانند، زنده نمی‌مانند. ورود متخصصان پزشکی این می تواند به عنوان بخشی از وظیفه حفاظتی گنجانده شود، اما باید ببینیم دولت چه پیشنهادی دارد.

او “تشویق” خود را برای Duty – یک مسئولیت قانونی در مورد مکان هایی که باید برای مقابله با تروریسم در نظر گرفته شود – تکرار کرد که در انتشار جلد یک، که امنیت و سرپرستی Arena را پوشش می دهد، در تابستان 2021 پخش کرد. سر جان به انتشار جلد خود پایان داد. دو با بیان اینکه اکنون این وظیفه سیاستمداران – به ویژه وزیر کشور – است که بر اساس یافته‌ها و توصیه‌های تحقیق عمل کنند. سر جان با این امید بسته شد که تحقیق تغییری ایجاد کند، و چیزهایی که در 22 مه اشتباه شدند، هرگز تکرار نخواهند شد. این امیدی است که با وزیر کشور مشترک است و من امیدوارم که بتوانیم برای رسیدن به این هدف با یکدیگر همکاری کنیم.

نزدیک به 900 صفحه از جلد دوم و ضمائم برای دانلود در سایت وب سایت استعلام آرنا منچستر.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/arena-inquiry-volume-two-report/