استفاده از اینترنت اشیا با مراکز داده لبه پیش ساخته – شماره 6 2022

• افزایش ایمنی کارکنان.

این مراکز داده لبه پیش ساخته می توانند از نظر محیطی سخت شوند و در جایی ایده آل هستند که باید در نزدیکی محل تولید داده قرار گیرند، اما معمولاً با تجهیزات حساس فناوری اطلاعات بسیار خصمانه است.

• یک مخزن دیجیتالی تعبیه شده از دارایی ها، سوابق نگهداری عملیاتی و همچنین سایر اسناد حیاتی که در صورت نیاز به راحتی در دسترس باشد.

این عدم یکنواختی بین استقرارها، استقرار مداوم، مدیریت و سرویس دهی به آنها را چالش برانگیز می کند و به یک رویکرد خدمات سفارشی برای هر یک نیاز دارد. این امر هزینه بیشتری را به همراه دارد یا فرصت به کارگیری فناوری‌های مدل‌سازی سه‌بعدی یا دوقلوی دیجیتال را نفی می‌کند.

توسط جاناتان دانکن، معاون رئیس جمهور آفریقای انگلوفون، راهکارهای برق امن، اشنایدر الکتریک.

1. داده های سطح دستگاه اینترنت اشیا. با غلبه بر اشکالات یک رویکرد تکه تکه، رویکرد ماژولار، از پیش مهندسی شده فرم فاکتور یک روش کارآمد، قابل تکرار و مقرون به صرفه را برای جمع‌آوری داده‌ها ممکن می‌سازد. این به تولیدکنندگان و مشتریان داده های با حجم بالا اجازه می دهد تا با انجام پردازش محلی داده ها در زمان واقعی و یکسان سازی منابع متعدد یا ورودی های حسگر، تاخیر را به حداقل برسانند و هزینه ها را کاهش دهند. همچنین به ارائه دهندگان خدمات این امکان را می دهد تا از برنامه های کاربردی پهنای باند بالا مانند ابزارهای خدمات واقعیت افزوده (AR) استفاده کنند و برای تکامل مستمر به سمت یادگیری ماشینی و تجزیه و تحلیل مبتنی بر نتیجه، آینده نگری را فعال کنند. مرکز داده پیش ساخته را می توان به گونه ای طراحی کرد که تجهیزات مبتنی بر حسگر و داده های دستگاه را در قالب های چند زبانه جمع آوری کند و آن را در حالت داده استانداردتر و کل نگر ارائه کند.

با انتخاب مراکز داده پیش ساخته، سازمان ها مزایای متعددی از جمله:

با مراکز داده پیش ساخته، شرکت ها به راحتی می توانند از فناوری های دیجیتال جدید مانند AR استفاده کنند که فعالیت های بازرسی و تعمیر و نگهداری را به عنوان فرآیندهای هدایت شده، حتی از راه دور، امکان پذیر می کند. مزایای معمولی عبارتند از:

• کاهش خطای انسانی.

برای این منظور، شرکت‌ها در تلاش‌های خود برای بهینه‌سازی عملیات، باید مراقب باشند که این مراکز داده توزیع‌شده برای یکپارچه‌سازی سخت‌افزار، نرم‌افزار و تسهیل خدماتی که آنها را قادر می‌سازد به محصولات و دستگاه‌ها در سطح سیستم متصل شوند، ساخته شده‌اند.

داده‌های دستگاه‌های اینترنت اشیا را می‌توان برای فعال‌سازی هشدارها، تجزیه و تحلیل برای ارائه بینش‌های عملی و با استفاده از سیستم‌های یادگیری ماشین مبتنی بر ابر، حتی می‌توان از داده‌ها برای پیش‌بینی رویدادهای آینده استفاده کرد. این قابلیت در نهایت می تواند عملکرد را بهبود بخشد، استفاده از انرژی را بهینه کند و تعیین کند که واقعاً چه زمانی تعمیر و نگهداری مورد نیاز است.منبع: https://www.securitysa.com/17689R

جاناتان دانکن

استفاده از اینترنت اشیا با مراکز داده لبه پیش ساخته

شماره 6 2022 زیرساخت فناوری اطلاعات

• ردیابی و پاسخگویی بهبود یافته.

با حرکت بسیاری از سازمان‌ها از رویکرد متمرکز به مدیریت داده‌ها به سمت مدل‌های توزیع‌شده‌تر، داده‌های تولیدشده توسط اینترنت اشیا به لبه‌ها نزدیک‌تر می‌شوند و با ظهور مراکز داده پیش‌ساخته، اغلب در طراحی مدولار، همراه می‌شوند. با این حال، یکی از ویژگی‌های مهم یک مرکز داده پیش‌ساخته با طراحی خوب این است که باید با یک برنامه خدمات و تعمیر و نگهداری در سطح سیستم همراه باشد که همه اجزا را یکپارچه کند: UPS، خنک‌کننده، تابلو برق، مدیریت محیطی و خود کانتینر.

یک مزیت رقابتی

3. خدمات تعمیر و نگهداری. چالش بیشتر مراکز داده سنتی این است که هیچ دو یکسان نیستند. انتخاب‌های سخت‌افزار اغلب متفاوت است، به این معنی که داده‌ها با استفاده از پروتکل‌های مختلف به اشتراک گذاشته می‌شوند، که اغلب منجر به اطلاعات پراکنده می‌شود که محدودیت‌هایی را برای تعریف یک نمای کل نگر مبتنی بر داده از کل تسهیلات ایجاد می‌کند.

2. داده های سطح سیستم. مدل‌سازی داده‌ها در سطح سیستم می‌تواند بینش‌های ارزشمندی در مورد عملکرد کلی ارائه دهد و می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش عملکرد شود و به کاهش خطرات و خطاهای انسانی کمک کند. روش جایگزین، یک رویکرد غیرمرتبط است که داده‌های تجهیزات فردی را جمع‌آوری می‌کند اما لزوماً داده‌ها را در سطح سیستم به هم پیوند نمی‌دهد، در نتیجه جدا می‌شود و بلافاصله بینش عملی مورد نیاز سازمان‌ها را ارائه نمی‌دهد.