اطلاعات آماری از گزارش امنیت ابری 2023 – شماره 4 2023

محاسبات ابری عمومی همچنان مزایای حیاتی بسیاری را برای کسب و کارها به ارمغان می آورد. پاسخ‌دهندگان موافق هستند که سازمان‌های مربوطه آنها انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری بیشتری (53%)، افزایش چابکی (45%)، بهبود در دسترس بودن و تداوم کسب‌وکار (44%)، و استقرار و تدارک تسریع شده (41%) را تجربه کرده‌اند، زیرا آنها از ابر استقبال کرده‌اند. در نتیجه، سازمان ها شاهد بهبود نتایج کسب و کار، مانند افزایش پاسخگویی به نیازهای مشتری هستند.

رویکرد پلتفرم مش امنیت سایبری می تواند به سازمان ها کمک کند تا با ارائه دید متمرکز، مدیریت و اتوماسیون در سراسر پلتفرم های ابری، بر بسیاری از این موانع غلبه کنند. این به تیم های امنیتی اجازه می دهد تا از اشتراک گذاری اطلاعات برای زمان پاسخ سریع تر استفاده کنند. در نتیجه، رهبران می توانند کارایی ایجاد کنند، تأثیر شکاف مهارت ها را کاهش دهند و اثربخشی کلی تیم خود را افزایش دهند.

از آنجایی که سازمان‌ها برای غلبه بر چالش‌های حیاتی مرتبط با پذیرش ابر تلاش می‌کنند، بیش از نیمی از متخصصان (60٪) مورد بررسی می‌گویند که امسال شاهد افزایش بودجه امنیت ابری خود خواهند بود. تیم‌های امنیتی قصد دارند از این بودجه‌ها برای مقابله با تهدیدها و نگرانی‌هایی که بیشترین خطر را برای کسب‌وکارشان ایجاد می‌کنند، استفاده کنند. طبق این نظرسنجی، آنها برای شروع فعالیت هایی مانند جلوگیری از پیکربندی نادرست (51٪) و ایمن سازی برنامه های ابری اصلی در حال استفاده (48٪) را در اولویت قرار می دهند.

گزارش را از طریق www.securitysa.com/*fortinet3 دانلود کنیدمنبع: https://www.securitysa.com/19604R

گزارش امنیت ابری 2023 چالش‌هایی را که سازمان‌ها برای افزایش اثربخشی امنیت ابری با آن مواجه هستند و در عین حال پیچیدگی‌های عملیات روزانه‌شان را کاهش می‌دهند، برجسته می‌کند. بنابراین جای تعجب نیست که اکثر پاسخ دهندگان (90٪) می گویند که داشتن یک پلت فرم امنیتی ابری واحد برای پیکربندی و مدیریت سیاست های امنیتی به طور مداوم و جامع در محیط های ابری آنها مفید خواهد بود.

امنیت همچنان یک نگرانی اصلی است

اطلاعات آماری از گزارش امنیت ابری 2023

شماره 4 2023 اخبار، امنیت سایبری

Cloud به وعده های خود عمل می کند

در زیر نگاه دقیق‌تری به نحوه استفاده کسب‌وکارها در سراسر جهان از ابر، نحوه واکنش تیم‌های امنیتی آن‌ها به تهدیدات مربوط به ابر و چالش‌هایی که در حین حرکت در مسیر پذیرش ابر خود با آن‌ها مواجه می‌شوند، است.

با این حال، علی‌رغم این چالش‌ها، چشم‌انداز پذیرش ابر همچنان روشن است و برای حفاظت از اهداف دیجیتال مبتنی بر ابر، بودجه‌های امنیت ابری برای اکثر شرکت‌ها در سال آینده افزایش می‌یابد. رهبران امنیتی بودجه‌ها را برای رسیدگی به نگرانی‌های امنیتی اصلی که مانع پذیرش ابر هستند، اولویت‌بندی می‌کنند.

افزایش بودجه امنیت ابری

گزارش امنیت ابری 2023، که توسط Cybersecurity Insiders و با حمایت مالی Fortinet انجام شد، از 752 متخصص امنیت سایبری از سراسر جهان و در تمام صنایع مورد بررسی قرار گرفت تا اولویت‌ها و چالش‌های کلیدی را که باید برای تقویت موفقیت ابر مورد توجه قرار گیرند، آشکار کند. افزایش هزینه ها، الزامات انطباق، پیچیدگی های ترکیبی و چند ابری، کاهش دید و فقدان متخصصان ماهر باعث می شود سازمان ها استراتژی های پذیرش ابری خود را کند یا تنظیم کنند. و جای تعجب نیست که نگرانی های امنیتی ابر همچنان یک مانع حیاتی است.

سازمان‌ها به سرعت به دنبال تحول دیجیتال، گسترش عملیات خود برای یافتن راه‌های نوآورانه برای ارتباط با مشتریان، پذیرش استراتژی دائمی‌تر کار از هر کجا (WFA) و موارد دیگر هستند. پذیرش ابر به هدایت این تکامل کمک می کند. اما در حالی که پذیرش ابر مزایای متعددی را برای شرکت‌ها ارائه می‌کند، چالش‌های منحصربه‌فردی را نیز معرفی می‌کند که تیم‌های امنیتی در هر شکل و اندازه باید آن‌ها را بشناسند و مدیریت کنند.

دید و مدیریت متمرکز

در حالی که سازمان‌ها همچنان از ابر و مزایای فراوان آن استقبال می‌کنند، تقریباً همه سازمان‌های مورد بررسی می‌گویند که نسبت به امنیت ابری نسبتاً تا شدید نگران هستند. و 43 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که خطرات مهم تری با استفاده از ابر عمومی در مقابل یک محیط داخلی مرتبط است.

متخصصان امنیت سایبری در هنگام حفاظت موثر از حجم کاری ابری با چندین چالش منحصر به فرد روبرو هستند. کمبود کارکنان واجد شرایط برای دومین سال متوالی در صدر فهرست نگرانی‌هایی است که مانع پذیرش ابر است. پاسخ دهندگان همچنین به سردردهای عملیاتی دیگری مربوط به ایمن سازی ابر اشاره کردند، از جمله رعایت الزامات انطباق، به دست آوردن دید در محیط های ابری و استقرار سیاست های امنیتی سازگار.

علیرغم کاهش سال به سال پذیرش ابر در مقایسه با گزارش سال گذشته، سرعتی که سازمان‌ها در حال انتقال بار کاری به فضای ابری هستند، ثابت مانده است. نزدیک به 40 درصد از افراد مورد بررسی گفتند که در حال حاضر بیش از نیمی از حجم کاری خود را در فضای ابری دارند و 58 درصد پیش بینی می کنند که در 12 تا 18 ماه آینده به این سطح برسند.