اطمینان حاصل کنید که ژنراتور شما در برابر آتش ایمن است – شماره 6 2022

خرابی ژنست به دلیل عدم تعمیر و نگهداری مناسب، خطر تجاری قابل توجهی را به همراه دارد، به ویژه به دلیل افزایش کاهش بار. در 25 ژوئیه، رئیس جمهور سیریل رامافوزا در یک سخنرانی ملی فاش کرد که کشور با 6000 مگاوات کمبود در تولید برق توسط Eskom تا زمانی که انرژی تجدیدپذیر کافی به شکل انرژی خورشیدی و بادی آنلاین شود، مواجه است.

گزینه سوم یک سیستم اطفاء حریق مه آب یا فوم است که فقط از حداقل مقدار آب استفاده می کند، اما همچنین بسیار مقرون به صرفه تر از گازهای تمیزی است که برای شارژ مجدد خود سیستم استفاده می شود. این یک آتش سوزی را به سرعت خاموش می کند و هر نقطه داغ باقی مانده را تا زیر دمای احتراق خودکار خنک می کند.

از نظر مقررات و مشخصات مربوط به ژنراتورها، چنین محفظه هایی برای حداقل الزامات نسوز، از جمله درجه آتش خاص برای دیوارها، به عنوان D4 طبقه بندی می شوند. اگر ژنست های یک ساختمان در یک اتاق خاص قرار نگرفته باشند و مثلاً در زیرزمینی در کنار اتومبیل های پارک شده پنهان شوند، نقض آشکار مقررات است.

ژنراتورها نه تنها نیروی آماده به کار را تامین می کنند، بلکه برای عملیات روزانه موسساتی مانند خدمات مالی و مراقبت های پزشکی ضروری هستند. به عنوان مثال، بیمارستان‌ها اغلب ژنست‌های پشتیبان را در یک اتاق دارند. اگر آتش سوزی در یک ژنراتور رخ دهد، بقیه تجهیزات بلافاصله در معرض خطر هستند.

یک منبع تغذیه پشتیبان مانند یک ژنراتور برای کاهش تقاضای کلی برق در طول کاهش بار ضروری است. با این حال، بسیار مهم است که چنین تجهیزات مهمی به درستی نگهداری شوند و به طور منظم سرویس شوند تا بتوان با قطعی ها مقابله کرد.

از نظر سیستم های اطفاء حریق ثابت، طیف وسیعی از گزینه ها در دسترس است. اسپرینکلرها یک انتخاب واضح هستند، اما این بستگی به این دارد که آیا چنین سیستمی قبلاً نصب شده باشد یا خیر. در غیر این صورت، هزینه می تواند بسیار زیاد باشد، زیرا ظرفیت هیدرولیک کافی باید تضمین شود، به این معنی که جایگزین های ارزان تر و موثرتر مناسب تر هستند.

برای اطلاعات بیشتر با ASP Fire تماس بگیرید، 2169 11 452 27 + [email protected]، www.aspfire.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/17566R

برای کاهش خطر آتش سوزی ژنراتور، عاری از هرگونه عنصر قابل احتراق مانند چمن، علف های هرز یا زباله ضروری است. بنابراین نگهداری مناسب ضروری است. به عنوان مثال، اگر فیلتر روغن به اندازه کافی محکم پیچ نشده باشد، می تواند منجر به نشت روغن شود. اگر در نتیجه روغن روی یک منیفولد داغ اسپری شود، روغن مشتعل می شود و در نتیجه آتش می گیرد.

اولین مسئله تامین سوخت است. این می تواند از یک مخزن یکپارچه در پایه ژنراتور تا یک مخزن 2200 لیتری Bulk to Farm (BTF) یا یک درام 210 لیتری متغیر باشد. وجود مایعات قابل اشتعال یک خطر مرتبط است، به خصوص از نظر سوخت گیری و هرگونه ریزش، بنابراین مهم است که اطمینان حاصل شود که ذخیره سازی سوخت مطابق با کد است تا خطری برای ژنراتور خانه یا کسب و کار نداشته باشد.

بهترین گزینه بعدی سیستم اطفاء حریق با گاز تمیز است. با این حال، ژنراتورها در چنین سناریویی در اتاق‌های دارای تهویه قرار دارند که یکپارچگی محفظه را به خطر می‌اندازد. اگر یک سیستم گازی در چنین محیطی تخلیه شود، نمی توان غلظت آن گاز را برای مدت کافی برای مهار آتش حفظ کرد. از این رو، سیستم های گاز پاک در این سناریوها ایده آل نیستند.

شرکت ها و افراد اغلب فاقد تجهیزات مناسب اطفاء حریق برای مقابله با آتش سوزی ژنستیک هستند. به عنوان مثال، یک کپسول آتش نشانی شیمیایی خشک شعله های آتش را خاموش می کند اما هیچ سطح داغی را خنک نمی کند. از طرف دیگر، یک کپسول آتش نشانی دی اکسید کربن ممکن است خود ژنراتور بیش از حد گرم شده را خنک کند، اما می تواند به دلیل شوک حرارتی به تجهیزات آسیب برساند. کپسول های آتش نشانی فوم می توانند نقاط داغی را که ممکن است دوباره سوخت را احتراق کنند خنک کنند و پوشش فوم آتش را خفه کرده و به سرعت آن را خاموش می کند.

اطمینان حاصل کنید که ژنراتور شما در برابر آتش ایمن است

شماره 6 2022 ایمنی آتش

“همه چیز در مورد کاهش ریسک است، بر اساس اینکه این ژنراتور تا چه حد برای تجارت مورد نظر یکپارچه است. در حالی که برای ارائه دهندگان خدمات مالی و بیمارستان ها ضروری است که در بهترین سیستم های ممکن سرمایه گذاری کنند، کاربران نهایی کوچکتر نیز باید به تأثیر شکست ژنست یا آتش سوزی بر تجارت خود نگاه کنند.

مایکل ون نیکرک

موضوع دیگر، نفوذ پوشش گیاهی یا مواد قابل احتراق به ژنراتور است که اغلب می تواند پنهان شود. ژنست خود منبع بالقوه اشتعال آتش به دلیل دمای بالای منیفولد است. اگر دستگاه در داخل خانه باشد، این دماها می تواند قابل توجه باشد، به خصوص اگر تهویه کافی نباشد.

هنگامی که کاهش بار به تازگی برای اولین بار از دسامبر 2019 به مرحله 6 افزایش یافت، مشاغل و صاحبان خانه‌ها در تلاش بودند تا مطمئن شوند که راه‌حل‌های قدرت پشتیبان را در اختیار دارند. مایکل ون نیکرک، مدیر عامل ASP Fire، می‌گوید: «در اینجا شما نه تنها به محافظت از ارزش دارایی‌های خود نگاه می‌کنید، بلکه به دنبال آن چیزی هستید که خود ژنرال واقعاً از آن پشتیبانی و محافظت می‌کند. ممکن است در ذهن کاربر نهایی احتمال اشتباه پیش بیاید، اما به احتمال زیاد، عواقب آن می تواند به طور بالقوه فاجعه بار و حتی کشنده باشد.

کلیه سیستم های اطفاء حریق با فعال سازی مکانیکی باید به صورت ماهانه بازرسی شوند. طبق حقوق، ژنراتورها باید حداقل یک بار در هفته راه اندازی شوند تا اطمینان حاصل شود که باتری ها به اندازه کافی شارژ می شوند. یک بازرسی سریع بصری همچنین هرگونه مشکل یا مشکل احتمالی را آشکار می کند.