اعتصاب یورو استار | امنیت حرفه ای


اتحادیه کارگران راه آهن RMT اعلام کرد که اعضایی که به عنوان کارکنان امنیتی برای خدمات راه آهن بین لندن، پاریس و کشورهای پایین کار می کنند، یورو استار به مدت چهار روز قبل از کریسمس – 16 و 18 دسامبر (تا آخرین آخر هفته قبل از تعطیلات جشن) و 22 و 23 دسامبر اعتصاب خواهد کرد.

RMT گفت که کارگران پیشنهاد دستمزد کمتر از تورم را رد کردند و 81 درصد به اعتصاب رای دادند. کارکنان امنیتی ایستگاه بین المللی سنت پانکراس با شرکت مدیریت تاسیسات میتی قرارداد دارند. اتحادیه گفت که انتظار می رود بیش از 100 کارمند در آن شرکت کنند.

میک لینچ، دبیر کل RMT گفت: «کارکنان امنیتی یورواستار برای اداره یورواستار ضروری هستند و این شرم آور است که دستمزد مناسبی به آنها پرداخت نمی شود. آنها ساعت های طولانی غیراجتماعی کار می کنند و یک شرکت چند میلیون پوندی مانند Mitie می تواند به راحتی به آنها برای کارهای اساسی که انجام می دهند دستمزد مناسبی بپردازد.

ما نمی‌خواهیم برنامه‌های سفر مردم را مختل کنیم، اما اعضای ما نیاز به افزایش حقوق دارند و این تنها راهی است که مدیریت گوش می‌دهد. من از میتی و یورو استار می‌خواهم که در اسرع وقت به توافقی با RMT برسند.»

کارکنان قراردادی نظافتی که برای شرکت‌های FM مانند چرچیل، آتالیان سروست و میتی، از جمله در سنت پانکراس (تصویر) کار می‌کنند، چند ماه است که اعتصاب کرده‌اند. به همین ترتیب RMT و سایر اتحادیه های راه آهن Aslef و TSSA در اختلاف بر سر پرداخت دستمزد اعتصاب کرده اند. و در برابر تغییرات مدیریتی پیشنهادی در شرایط کاری. RMT دارد اعلام کرد اعتصاب سراسری نظافتچیان برای اولین بار در 22 و 23 و 31 دسامبر.

در یک نامه اخیر به میک لینچ، مارک هارپر، وزیر حمل‌ونقل، از مدرن‌سازی شیوه‌های کاری برای «راه‌آهن پایدار» حمایت کرد، تا «پس‌اندازی را که تعداد مسافران پس از کووید کمتر نیاز دارد، بازیابی پایداری مالی و بار ناعادلانه‌ای بر مالیات‌دهندگان وارد نکند».
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/news/transport/eurostar-strike/