افراد، فرآیندها و فناوری بهینه شده – شماره 4 2022

یک مثال خوب IIoT (اینترنت صنعتی اشیا) است. این فناوری دسترسی ایمن به بسیاری از داده‌ها را نوید می‌دهد، اما آیا این داده‌ها بینش درستی را برای افراد به‌جای دفن آن‌ها در زیر انبوهی از اطلاعات فراهم می‌کند؟ همچنین، چگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بینش‌ها در هر زمان و هر کجا که به کارگران نیاز دارند، از جمله در زمین کارخانه که در اطراف تجهیزات تولید کار می‌کنند، تحویل داده می‌شود.

هارمونی P6 به گونه ای طراحی شده است که به کارکنان کارخانه راهنمایی لازم را برای انجام بهترین کار ممکن ارائه دهد. این یکی از اجزای کلیدی هر شبکه داده ای شفاف سایبری سرتاسری است که امکان عملیات کارآمدتر و نگهداری دارایی های سرمایه ای را فراهم می کند.

برای اطلاعات بیشتر به www.se.com/za/enمنبع: https://www.securitysa.com/16872R

امروزه، HMI ها بسیار فراتر از جایگزین های قابل برنامه ریزی برای دکمه های فشاری و چراغ ها تبدیل شده اند. برای ترجمه داده های پیچیده به اطلاعات مفید استفاده می شود. به‌علاوه، نمایش‌های بصری با درک آسان، به اطلاعات تقریباً هم‌زمان و بینش‌هایی درباره عملکرد خوب فرآیندها معنا و مفهوم می‌دهند.

•فناوری های تلفن همراه که به کارگران امکان دسترسی به راهنمایی یا تخصص از راه دور را در هر کجا که ممکن است کار کنند (داخل یا خارج از مرکز) می دهد.

•قابلیت های پردازشی و شبکه ای قدرتمند HMI ها سطوح جدیدی از اطلاعات را برای کارگران در هر نقطه از کارخانه فراهم می کند.

• فرصت های جدید برای بهبود کیفیت محصولات و سیستم ها.

کامپیوتر صنعتی Harmony P6 اشنایدر الکتریک با HMI یکپارچه به شرکت های صنعتی کمک می کند تا بهره وری و کارایی عملیاتی را بهبود بخشند. این برنامه از افرادی با عملکرد، شبکه و قابلیت‌های نمایشی پشتیبانی می‌کند تا بیشترین بهره را از تحول دیجیتال ببرند.

افراد، فرآیندها و فناوری بهینه شده

شماره 4 2022 صنعتی (صنعتی)، راه حل های یکپارچه

•HMI ها به عنوان رایانه های لبه قدرتمندی عمل می کنند که داده ها را در زمان واقعی جمع آوری و پردازش می کنند تا از فرآیندهای پیشرفته مانند تعمیر و نگهداری پیش بینی پشتیبانی کنند.

اسبو چیلی.

هنگام شروع یک پروژه دیجیتالی سازی صنعتی، مهم است که در نظر بگیرید که چگونه افراد، فرآیندها و فناوری با هم کار خواهند کرد. این سه ملاحظات تا حدی همزیستی با هم ادغام شده‌اند، به همین دلیل است که هر یک باید عملکرد مطلوبی داشته باشد و دیگری را تحسین کند.

وارد رابط های ماشین انسانی (HMI) شوید. یک فناوری توسعه یافته برای جایگزینی دکمه های فشاری سیم کشی شده و چراغ های نشانگر با یک رابط بهبود یافته برای تعامل و کنترل فرآیندها. HMI های اولیه به اتاق های کنترل یا پانل های کنترل کف کارخانه محدود می شدند. آنها قابل حمل یا سیار نبودند و کارکنان مجبور بودند برای خواندن اطلاعات با HMI تعامل فیزیکی داشته باشند.

HMI و اتوماسیون صنعتی

توسط Sbo Chilli، مدیر محصول: EcoStruxure – IDHMI و IDMST در اشنایدر الکتریک.

همچنین، هنگامی که با معماری EcoStruxure Automation Expert Schneider Electric ترکیب شود، کاربران می توانند به طور یکپارچه قابلیت های محاسباتی مورد نیاز خود را برای محاسبه برنامه های کاربردی فشرده به کار گیرند. این نه تنها شامل اطلاعات عملکرد بلادرنگ ارائه شده برای سیستم‌های صنعتی می‌شود، بلکه کارکنان راهنما نیز باید عملکرد را بهبود بخشند و مشکلات را قبل از وقوع خرابی پرهزینه برطرف کنند.

HMI کارمندان را قادر می‌سازد تا مشکلات را سریع و آسان شناسایی کنند و از آن‌ها برای تصمیم‌گیری درست که منجر به بهبود فرآیندها و در نهایت محصولات و خدمات رقابتی می‌شود، حمایت می‌کند. این فناوری افراد، برنامه ها و ماشین ها را در مکان های مختلف به هم متصل می کند. HMI ها همچنین به کاربران در انتخاب بهترین سخت افزار، منابع داده، شبکه و نرم افزار برای نیازهای خود کمک می کنند.

تصمیمات تاثیرگذار امروز

با قابلیت های پیشرفته HMI ها، مدیران و سرپرستان نه تنها بینش ارزشمندی به دست می آورند بلکه از مزایای زیر نیز بهره مند می شوند: