افزایش حملات سگ ها به کارکنان پست


حدود 1916 حمله سگ گزارش شده است نامه ی سلطنتی کارکنان در سال گذشته، از جمله برخی از آنها منجر به صدمات دائمی و ناتوان کننده شدند. این ارقام برای یازدهمین هفته آگاهی سگ ها منتشر شده است. رویال میل از صاحبان سگ درخواست می کند که مطمئن شوند حیوانات خانگی آنها هیچ تهدیدی برای کارکنان پست از طریق مالکیت مسئولانه سگ ندارند.

لیز لوید، مدیر بهداشت و ایمنی رویال میل، گفت: «ما نگران هستیم که شاهد افزایش حملات علیه کارکنان خود در سال جاری باشیم. ما می دانیم که تعداد حملات در طول تعطیلات مدرسه و در ماه های تابستان که والدین و کودکان در خانه هستند و سگ ها بدون نظارت در باغ یا بدون محدودیت به خیابان ها می روند، افزایش می یابد. بنابراین، در حالی که می‌خواهیم مشتریانمان از بیرون بودن با حیوانات خانگی خود لذت ببرند، از آن‌ها نیز می‌خواهیم خطری که سگ‌های بدون نظارت برای همکاران ما ایجاد می‌کنند را در نظر بگیرند.»

کارکنان منطقه کدپستی TN (Tunbridge Wells) بیشترین حوادث را در طول سال منتهی به مارس 2023 گزارش کردند، با 65 پستچی یا زن که از حمله سگ رنج می‌بردند و پس از آن کدپستی BT (بلفاست) و S (شفیلد) قرار گرفتند.

مانند سال های گذشته، اکثر حملات، 902 (47 درصد)، در درب ورودی صورت گرفت. 515 مورد دیگر (27 درصد) در باغ، رانندگی یا حیاط رخ داده است، در حالی که 118 (6 درصد) از حملات در خیابان یا جاده رخ داده است.

حدود 381 جراحت از طریق صندوق نامه متحمل شدند – که 20 درصد از حملات به کارکنان پست را شامل می شود. حملات به صندوق نامه موضوع یک حکم دادگاه عالی در سال 2020 بود که بر اساس آن صاحبان سگ (یا کسانی که از سگ مراقبت می کنند) می توانند تحت پیگرد قانونی قرار گیرند در صورتی که حیوانات خانگی آنها دسترسی آزاد به صندوق پستی داشته باشند و باعث آسیب رساندن به هر عامل تحویل، چه صاحب آن در خانه باشد. یا نه.

حمله سگ ها به کارکنان پست سلطنتی منجر به بیش از 3014 روز غیبت در سال 2022/23 شد. طولانی ترین دوره غیبت 139 روز بود.

بر اساس ارقام PDSA (درمانپزشکی مردم برای حیوانات بیمار)، مالکیت سگ در بریتانیا در سه سال گذشته به طور پیوسته افزایش یافته است، از 9.6 میلیون در سال 2021 به 11 میلیون در سال 2023.

رویال میل می‌گوید می‌داند که سگ‌ها ذاتاً خطرناک نیستند، اما حتی آرام‌ترین حیوان نیز می‌تواند در صورتی که احساس کند سگ‌ها یا قلمروش در حال تهدید است، مستعد حمله هستند. ده منطقه کدپستی برتر برای حملات سگ:

برای اولین بار، منطقه کدپستی TN (Tunbridge Wells، در تصویر) بیشترین حوادث گزارش شده، 65 مورد را داشت. سال قبل 44 حمله داشت. منطقه کدپستی TN برای نه سال متوالی در لیست “دهه برتر” حملات سگ قرار گرفته است.

منطقه کد پستی BT (بلفاست) امسال با 56 حمله در رتبه دوم قرار گرفت، در مقایسه با 50 حمله در سال گذشته. از زمانی که رویال میل شروع به انتشار آمار حملات سالانه در سال 2013 کرد، منطقه کدپستی BT در هر ده لیست برتر ظاهر شد.

منطقه کدپستی S (شفیلد) شاهد کاهش 2 درصدی حملات نسبت به سال گذشته بوده است، اما همچنان در جایگاه سوم قرار دارد و نسبت به سال گذشته با 50 حمله در مقایسه با 51 حمله در سال گذشته، در جایگاه سوم قرار دارد. منطقه کدپستی S از سال 2013 در هر یک از لیست های ‘ده’ برتر حمله سگ ها ظاهر شده است و سه بار در صدر فهرست قرار گرفته است.

منطقه کد پستی PO (پورتسموث) با 49 حمله سگ به کارکنان تحویل رویال میل در جایگاه چهارم قرار گرفت. این رقم در مقایسه با 34 حمله در سال گذشته، 44 درصد افزایش یافته است. منطقه کدپستی BS (بریستول) امسال در جایگاه پنجم قرار گرفت و در سال 2022 از ده رتبه برتر خارج شد. امسال شاهد 42 حمله سگ به کارکنان پست سلطنتی بودیم که از 27 مورد افزایش داشت.

منطقه کدپستی SA (Swansea) با ثبت 41 حمله به کارکنان پست سلطنتی در سال جاری، در مقایسه با 37 حمله در سال 2022، در رتبه ششم قرار دارد. منطقه کد پستی EX (Exeter) در رتبه هفتم شاهد 38 گزارش از حملات بود. کدپستی NG (ناتینگهام) با 37 حمله، رتبه هشتم را دارد، در همان سطح سال قبل. در جایگاه نهم مشترک کدپستی BN (برایتون) و OX (آکسفورد) هر دو با 34 قرار دارند.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/news/case-studies/rise-in-dog-attacks-on-postal-workers/