افزایش هزینه های مدیریت ناوگان پس از کووید – شماره 8 2022

Van Niekerk برخی از مدل‌های مقایسه هزینه را نشان می‌دهد که بر افزایش TCO پس از کووید تأکید می‌کند. مقایسه مجموعه ای از خودروهای خریداری شده در سال 2019 و 2022 (جدول 1 را ببینید).

در آفریقای جنوبی پس از کووید، قیمت خودرو بین دو افزایش می یابد 27 و 32 درصد – وابسته به مدل ها و کشور مبدا – سهم قابل توجهی در TCO داشته اند. با این حال، ارزش فروش مجدد برخی از مدل ها به دلیل کمبود وسایل نقلیه جدید بهبود یافت. تعمیر و نگهداری و تعویض لاستیک وارد می شود 17 تا 21 درصد TCO، با درصد افزایش واقعی وابسته به تولیدکننده/تامین کننده است. سوخت به عنوان بیشترین مقدار تغییر یافته شناسایی شده است، که به عنوان درصدی از مقدار کلی اندازه گیری شده است 96 تا 145 درصد (بسته به مسافت پیموده شده و کاربرد) در سهام TCO.”

بررسی اعداد در جدول نشان می‌دهد که هزینه‌ها باید مدیریت، کنترل و متناسب با تورم یا کمتر از آن کاهش یابد. هزینه های خودرو مدیریت نشده ممکن است متحمل شوند 10 تا 23 درصد هزینه های بیشتر از حد لازم این را زمانی می‌توان توضیح داد که در نظر بگیریم هزینه‌های ثابت توسط حساب‌ها مدیریت می‌شوند و هزینه‌های متغیر، در بیشتر موارد، توسط عملیات ناوگان مدیریت می‌شوند. دومی می‌تواند تمام هزینه‌ها را پوشش دهد یا می‌تواند از کارت نگهداری یا سوخت استفاده کند. در برخی موارد، تعمیر و نگهداری، لاستیک و سوخت همه در یک کارت مدیریت می‌شوند.»

زمانی که آفریقای جنوبی از تاثیر کامل این بیماری همه گیر خارج شد، هزینه های قابل توجهی در مورد مالکیت وسایل نقلیه افزایش یافت – صرف نظر از اینکه آنها به شهروندان یا مشاغلی که ناوگان را مدیریت می کنند مرتبط باشند. تورم قیمت خرید خودرو، تعمیر و نگهداری، لاستیک‌ها و سوخت طی سه سال گذشته در کنار هم به ایجاد یک 20 تا 30 درصد ون نیکرک می گوید: افزایش هزینه برای یک وسیله نقلیه تجاری سبک و سواری متوسط.

FMIS FleetDomain می تواند با موسسات مالی، تعمیر و نگهداری، لاستیک، سوخت و ارائه دهندگان خدمات ردیابی GPS ادغام شود. قرار دادن تمام هزینه ها روی یک پلت فرممنبع: https://www.securitysa.com/18272R

ون نیکرک می‌گوید که شرکت‌ها اغلب یک دستگاه GPS/ردیاب اضافه می‌کنند تا بتوانند دارایی‌ها را بیابند و بر رفتار راننده نظارت کنند. با بررسی دقیق استفاده از کیلومتر GPS/ردیابی و مقایسه آن با استفاده از کیلومتر کارت، میزان مصرف واقعی در ماه را می توان تعیین کرد.

او می‌گوید تنها راه برای مقابله با این تشدید مارپیچی TCO، پیاده‌سازی یک سیستم اطلاعات مدیریت ناوگان (FMIS) است که توسط FleetDomain ارائه و پشتیبانی می‌شود. «برای بهبود هزینه‌ها و خطرات مرتبط با عملیات ناوگان، کسب‌وکارها باید یک رویکرد مدیریتی همه جانبه داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که اطلاعات لازم در مورد موارد زیر را دارند. مدیریت و پرسنل جریمه.»

افزایش هزینه های مدیریت ناوگان پس از کووید

شماره 8 2022 لجستیک (صنعت)

میز 1.

درک این نکته مهم است که دستگاه GPS/ردیاب یک سیستم مدیریت ناوگان نیست. تغییر در رفتار راننده و صرفه جویی معنی دار بدون اطلاعات مرتبط در مورد سرعت، ترمز شدید، شتاب گیری، دور آرام بیش از حد و سایر اقدامات انجام شده توسط رانندگان که باعث افزایش تعمیر و نگهداری، لاستیک و مصرف بیش از حد سوخت می شود، حاصل نخواهد شد. تمام موارد فوق فقط با FMIS قابل دستیابی است.

تعیین هزینه کل دقیق مالکیت (TCO) مربوط به ناوگان عملیاتی همیشه مشکل بوده است. به گفته یوهان ون نیکرک، مشاور راه حل های ناوگان در FleetDomain، یک شرکت گروه فناوری Argility، این به دلیل مسائل مختلفی از جمله کمبود اطلاعات به دلیل عدم دریافت یک نمای کلی از تمام هزینه های خودرو از یک منبع مرکزی است.