امنیت با رویکرد لایه ای شروع می شود – شماره 1 2023

“توصیه من؟ من به مردم پیشنهاد می کنم در مورد برنامه های امنیتی خود در یک رویکرد لایه ای فکر کنند. وال بارتمن، مدیر عامل گروه Fidelity Services Group می‌گوید اگر به این روش فکر کنید، قرار دادن سیستم مناسب بسیار آسان‌تر و موثرتر می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر، با گروه خدمات فیدلیتی، [email protected] تماس بگیرید، www.fidelity-services.com / www.adt.co.zaمنبع: https://www.securitysa.com/18607R

لایه بعدی شامل کنترل دسترسی به خود ساختمان اصلی است و اینجاست که میله ها و قفل های سارق درگیر می شوند. به جای انتخاب ارزان‌ترین مارک‌ها یا گزینه‌های موجود، توصیه می‌کنیم چیزی را انتخاب کنید که محافظت بادوام و قابل اعتمادی را ارائه دهد. این همچنین شامل درهای کشویی و درب های قفل دار می شود.

چگونه آنها را بیرون نگه داریم

در این رابطه، بارتمن می گوید که صحبت با همسایگان در مورد تجربیاتشان نیز ارزشمند است. به عنوان مثال اگر مغازه شما با صاحبان کسب و کار دیگر در مورد آنچه که تجربه کرده اند صحبت کند، می تواند مفید باشد، به طوری که احتمالاً می توانید از آنها یاد بگیرید و بهتر از محل خود محافظت کنید.

Bartmann اضافه می کند که مهم است که همه اعضای خانواده یا همکاران محل کار شما سیستم های موجود را درک کنند تا بدانند چگونه در مواقع اضطراری از آن استفاده کنند. به عنوان مثال، به آنها نشان دهید که چگونه سیستم هشدار را مسلح کنند یا در صورت نیاز به کمک، دکمه پانیک را فشار دهید. همچنین به آن‌ها نشان دهید که در صورت احساس خطر، چگونه از گیت‌های slam-lock استفاده کنند.»

بخش مهمی از جلوگیری از هر نوع دسترسی ناخواسته، بررسی کامل هویت هر کسی است که در را می زند. نمونه‌های منظمی در سراسر کشور وجود دارد که در آن افراد وانمود می‌کنند که تکنسین تلفن، نصب کننده دزدگیر، تحویل‌دهنده یا هر نوع ارائه‌دهنده خدمات هستند. بارتمن می‌گوید، تا زمانی که 100% از هویت شخصی که می‌خواهد به ملک شما دسترسی نداشته باشد مطمئن باشید، هرگز نباید اجازه ورود به خانه را بدهید.

در تهاجم خانه یا کسب و کار چه باید کرد؟

امنیت با رویکرد لایه ای شروع می شود

شماره 1 2023 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک

وال بارتمن

روندها و تاکتیک ها

زمانی که یک بازدیدکننده ناخواسته موفق به دسترسی به محل کار یا محل سکونت شما شود، قابل درک است که بسیار آسیب زا است. در این موارد، بارتمن به آرامش و همکاری می خواهد. مهاجمان اغلب بسیار عصبی هستند و به طور بالقوه می توانند به شیوه های غیرقابل پیش بینی به هر گونه تحریک محسوس پاسخ دهند. به همین دلیل بسیار مهم است که همکاری کامل داشته باشید و هیچ گونه مقاومتی انجام ندهید.»

بارتمن می گوید بسیار مهم است که مردم همه جنایات و حوادث را به پلیس گزارش دهند. “مهم نیست که میزان خسارت یا ضرر چقدر بوده است یا اینکه قصد دارید از بیمه مطالبه کنید یا خیر. SAPS تنها زمانی می تواند اطلاعات دقیقی درباره روند جرم و جنایت ایجاد کند که دقیقاً بداند در یک حومه یا محله چه اتفاقی می افتد. این همچنین به همه ما در بخش امنیتی و اجرای قانون اجازه می دهد تا منابع خود را به شیوه ای موثر به کار گیریم تا از صاحبان خانه و مشاغل در برابر جرم محافظت کنیم.

تیرها نیز بخشی از این لایه امنیتی محیط بیرونی هستند، اما ما توصیه می کنیم از تیرهای ایستاده ای که در برابر آسیب یا تداخل عمدی یا حتی تصادفی آسیب پذیر هستند، خودداری کنید. در عوض، توصیه می کنیم که تیرها به ساختمان اصلی متصل شوند.»

وقتی به گزینه های امنیتی برای خانه یا محل کار خود فکر می کنید، بسیار آسان است که کاملاً غرق شوید. چه چیزی را انتخاب می کنید؟ کدام یک برای محل سکونت خانوادگی یا دفتر من بهتر است؟

لایه اول محیط بیرونی ملک شماست. Bartmann می گوید که این شامل قرار دادن یک حصار مناسب است که از دسترسی مهمانان یا بازدیدکنندگان ناخواسته به خانه یا محل کار شما جلوگیری می کند. دیوارها، نرده‌های دیواری و حتی نرده‌های برقی همگی بازدارنده‌های موثری هستند، اما مهم است که از یک متخصص معتبر برای نصب استفاده کنید.