امنیت سایبری آرام خانه می‌تواند مصرف‌کنندگان را تصادفی «بازیگران داخلی» کند – شماره 2/3 2023

یکی از چالش‌های مهم در رفع شکاف‌های امنیت سایبری، آموزش میلیون‌ها نفر در یک سطح ثابت است. هنگامی که از آنها پرسیده شد که آنها در مورد رفتار آنلاین و امنیت دستگاه از کجا به دنبال مشاوره هستند، پاسخ ها عمدتاً به سؤال از دوستان و خانواده (39٪) یا فقط با استفاده از عقل سلیم (35٪) انباشته شدند. این رویکرد در بین گروه‌های سنی نسبتاً سازگار بود، اگرچه استفاده از رسانه‌های اجتماعی به‌عنوان مرجع در بین نسل‌های جوان‌تر افزایش یافت. 35 درصد از افراد بین 16 تا 34 سال از آن استفاده می کنند در مقایسه با سطوح بسیار پایین تر از پاسخ دهندگان مسن تر. رسانه های عمومی، ارائه دهندگان برنامه ها و مقامات ایالتی در لیست نقاط مرجع در رتبه بسیار پایین قرار گرفتند – همه آنها زیر 25٪ بودند.

فرصت های آموزشی متناقض

سوء تفاهم اقدامات امنیتی

نام کاربری و رمزهای عبور هرگز یک تکنیک موثر برای جلوگیری از دسترسی افراد ناخواسته به سیستم ها نبوده است. افزودن احراز هویت چند عاملی (MFA) به حساب‌ها روشی بسیار ساده برای افزودن یک لایه حفاظتی قوی به دسترسی سیستم است. به زبان ساده، یک برنامه بدون رمز قابل اعتماد از فرآیند ورود به سیستم به عنوان یک نقطه اجرایی با در نظر گرفتن زمینه و شرایط درخواست از جمله سلامت دستگاه استفاده می کند. تیم‌های امنیتی که این کنترل‌ها را ایجاد می‌کنند، از فیشینگ چندعاملی و جعل بیومتریک پیشی گرفته‌اند.

کار ترکیبی آینده کار است و استراتژی قوی و سرمایه گذاری در مورد دستگاه ها، پروتکل ها و امنیت خوب نیست – بسیار مهم است. اگر زمانی برای سازمان ها رسیده بود که خانه خود را مرتب کنند، اکنون فرا رسیده است.منبع: https://www.securitysa.com/19412R

خطر فقط یک عامل در خانه نیست، زیرا بسیاری از افراد اکنون در مکان های عمومی کار می کنند یا در حال حرکت در کارهای کاری خود چک می کنند. ذهنیت همیشه روشن بسیاری از افراد به این معنی است که مردم در خطر میانبرهای اتصال هستند. 76 درصد از پاسخ دهندگان اعتراف کرده اند که از شبکه های وای فای عمومی مانند بارها، فرودگاه ها و رستوران ها برای کارهای کاری استفاده کرده اند.

این همه گیری کار ترکیبی و از راه دور را تسریع کرده است. و با محو شدن خط بین کار و خانه برای همیشه، عادات مورد استفاده برای فعالیت های شخصی به طور فزاینده ای در مورد عادات کاری اعمال می شود.

مارتین لی، سرپرست EMEA در Talos می‌گوید: «در یک شبکه Wi-Fi عمومی، شما نمی‌دانید چه کسی دیگر این اتصال را به اشتراک می‌گذارد، انگیزه‌های آن‌ها چیست، یا مالک شبکه چقدر برای ایمن کردن آن تلاش کرده است. ، سازمان اطلاعات و تحقیقات تهدیدات سیسکو. “استفاده از ویژگی هات اسپات تلفن شما (با رمز عبور قوی) از استفاده از یک شبکه عمومی ایمن تر خواهد بود، استفاده از VPN همیشه امن تر از عدم استفاده از VPN خواهد بود.”

از بیش از 8000 پاسخ دهنده، 90٪ دو یا چند دستگاه متصل دارند و 84٪ حداقل یک دستگاه متصل را با شخص دیگری در خانه به اشتراک می گذارند. در میان افزایش جهانی جرایم سایبری در همه سطوح، به نظر می رسد پاسخ دهندگان نگران تهدید حمله هستند و 57 درصد اعتراف کرده اند که نگران هک شدن دستگاه های شخصی خود هستند. با این حال، علی‌رغم نگرانی‌ها و تعداد دستگاه‌های متصل به اشتراک گذاشته شده در خانه، از هر 6 پاسخ‌دهندگان، 1 نفر هرگز رمز وای‌فای خود را تغییر نداده است و از هر 5 نفر 1 نفر یک سال یا بیشتر می‌گذرد.

با ظهور کار ترکیبی و در برابر پس‌زمینه تهدیدات سایبری تشدید شده، این تحقیق با هدف درک نگرش به امنیت سایبری در خانه انجام شد. نتایج نشان می دهد تعداد زیادی از افرادی که اغلب از دستگاه شخصی خود برای کارهای کاری مانند ارسال ایمیل (58٪)، برقراری تماس های کاری (48٪) و به اشتراک گذاری اسناد (42٪) استفاده می کنند. فقط 10٪ هرگز در مورد وظایف کاری در دستگاه شخصی خود چت نکرده اند یا روی یک سند تجاری کار نکرده اند.

همسو کردن ذهنیت های تجاری و مصرف کننده

امنیت سایبری آرام در خانه می تواند مصرف کنندگان را به طور تصادفی “بازیگران داخلی” کند

شماره 2/3 2023 انتخاب سردبیرامنیت سایبری, اتوماسیون خانه هوشمند

استفاده از وسایل شخصی برای کار

با این حال، 37٪ استفاده نمی کنند یا نمی دانند MFA چیست. از آنجایی که تقریباً هر تلفن هوشمند اکنون دارای اثر انگشت یا اسکنر صورت است، مصرف کنندگان ترجیح می دهند از بیومتریک به جای رمز عبور برای باز کردن قفل و ورود به برنامه ها در دستگاه های شخصی خود استفاده کنند. سازمان‌ها این فرصت را دارند که از این فناوری، که هم‌اکنون در جیب کارمندان است، استفاده کنند تا از MFA قوی در محل کار استفاده کنند. این همچنین به عنوان احراز هویت بدون رمز عبور شناخته می شود.

نظرسنجی جدید سیسکو از مصرف کنندگان عمومی در سراسر اروپا و مناطق خاورمیانه روندهای جالبی را در مورد امنیت دستگاه نشان می دهد. تهدیدهای خودی ناخواسته در حال تبدیل شدن به بخش رایج زنجیره حمله هستند. حتی کوچک‌ترین نشت داده‌ها می‌تواند منجر به عواقب بزرگی در زنجیره کسب‌وکار شود و امنیت سایبری ضعیف در خانه می‌تواند حلقه ضعیفی برای بسیاری باشد.