امنیت سایبری در آفریقا: چالش ها و راه حل ها – شماره 1 2023

آموزش و راه حل های دیگر

هر سازمانی تیم های امنیتی یا تخصص اختصاصی برای مقابله با تهدیدات سایبری در حال تحول امروزی ندارد. بنابراین، این مشارکت‌ها برای کمک به محافظت و حمایت کافی از کسب‌وکارهای آینده بسیار مهم هستند.

آفریقا در مورد در دسترس بودن و توزیع استعدادهای امنیت سایبری و زیرساخت های امن IT با چالش مهمی روبرو است. این مهم است زیرا با ادامه تحولات دیجیتالی این قاره، نیاز به امنیت آشکارتر می شود. ما شاهد بوده‌ایم که شرکت‌های زیادی در سطح جهان از حملاتی رنج می‌برند که هزینه‌ای را صرف می‌کنند یا خدمات ضروری را متوقف می‌کنند. چیزی باید تغییر کند.

علاوه بر این، مفهوم مرکز جوجه کشی Cisco EDGE (تجربه، طراحی، رفتن به بازار، کسب درآمد) در آفریقا نمونه عالی از یک ابتکار محلی و مردمی است که هدف آن به اشتراک گذاری دانش تجاری، سرعت بخشیدن به ورود به بازار و در نهایت ایجاد است. مشاغل جدید برای اقتصاد محلی

توسط Conrad Steyn، CTO و رئیس مهندسی برای کشورهای جنوب صحرای آفریقا در Cisco.

امنیت سایبری در آفریقا: چالش ها و راه حل ها

شماره 1 2023 آموزش و آموزش، امنیت سایبری

وقتی نوبت به آموزش می رسد، همکاری راه حل است. به عنوان مثال، خدمات مدیریت شده و فروشندگان امنیتی با مؤسسات آموزشی مهم همکاری می کنند تا برنامه های درسی مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات را معرفی و ارائه دهند که به اشتغال در عصر دیجیتال پاسخ می دهد و فارغ التحصیلان را با مهارت هایی که برای برتری نیاز دارند ارتقا می بخشد. خود فروشندگان آموزش آنلاین و صدور گواهینامه محصولات و سیستم های خاص خود را ارائه می دهند تا فارغ التحصیلان در هنگام کاوش در بازار کار، ابزارها و منابعی را که شرکت در سراسر جهان برای ایجاد و ایمن سازی زیرساخت های خود استفاده می کند، تسلط محکمی داشته باشند.

آکادمی شبکه سیسکو مهارت های فناوری اطلاعات، شبکه و امنیت سایبری را ارائه می دهد که به فرصت های دنیای واقعی تبدیل می شوند. این آکادمی که به تازگی بیست و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفته است، به بیش از یک میلیون نفر در سراسر جنوب صحرای آفریقا آموزش داده است. با وجود صدها هزار دانشجو در سراسر کشورهای آفریقایی، از جمله آفریقای جنوبی، کنیا و نیجریه، این آکادمی نقش حیاتی در ارتقاء مهارت جوانان آفریقایی، ترویج رشد اقتصادی و اشتغال و امکان مشارکت در اقتصاد دیجیتال جهانی ایفا می کند.

تحول دیجیتال آفریقا را می توان از طریق مشارکت های استراتژیک بین بخش ها و بازیگران صنعت، رویه های نظارتی و استاندارد شده و اولویت بندی توسعه مهارت ها تسریع کرد. ما می‌توانیم آن را به یک سنگر امنیت سایبری در عصر دیجیتال تبدیل کنیم و متخصصان و سیستم‌های پیشرو در صنعت را حفظ کنیم که ما را به آینده و فراتر از آن می‌برد.منبع: https://www.securitysa.com/18676R

مهاجمان زیاد، مدافعان کم

کنراد استین.

آفریقا متشکل از کشورهایی با پیچیدگی های قانونی و فنی منحصر به فرد، با سرمایه گذاری محدود متوقف شده است. در حالی که پیشرفت قطعی در کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، کنیا، مصر و نیجریه از نظر جذب سرمایه‌گذاری وجود دارد، این گسترش نابرابری‌ها را ایجاد می‌کند و این کشورها را بر دیگران برتری می‌دهد. اگرچه همچنان در حال رشد است، تعداد محدودی از مراکز داده بر سطح کلی اقامت و نگهداری داده در قاره تأثیر می گذارد.

با توجه به چالش کمبود، ارائه خدمات مدیریت شده که امنیت شبکه، ابر و نقطه پایانی و همچنین مراکز عملیات امنیتی با کارکنان کامل (SOC) را پوشش می‌دهند، در بین سازمان‌ها محبوب‌تر می‌شوند. Cisco Edge گروه تخصصی امنیت سایبری را در سراسر آفریقای جنوبی راه اندازی کرد. این گواهینامه 11 شرکت کوچک، متوسط ​​و خرد را به عنوان شرکای Cisco Express Security صادر کرد.

از زمان معرفی آکادمی در جنوب صحرای آفریقا، بیش از 1.07 میلیون نفر آموزش دیده و مهارت یافته اند. تنها در طول سال مالی 2022 سیسکو، بیش از 345000 نفر در دوره های آکادمی شبکه سیسکو در 50 کشور منطقه ثبت نام کردند. همگروهی 2022 همچنین نشان می دهد که آکادمی شبکه در حال پیشرفت قابل توجهی در جهت مشارکت و ارتقای معنادار زنان در صنعت فناوری است. در آفریقای جنوبی، 61 درصد از پذیرش فعلی 82219 دانش آموز دختر هستند.

شکست ها و روند رو به رشد

در همین حال، کار از راه دور و ترکیبی، در کنار همه فرصت‌هایی که ایجاد می‌کند، چالش‌های جدیدی را برای سازمان‌هایی که استراتژی امنیتی ایده‌آلی را طراحی می‌کنند، ایجاد کرده است. همانطور که کارمندان بیشتری از مکان‌های مختلف کار می‌کنند و بیشتر به نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS) وابسته می‌شوند، محیط امنیتی گسترش می‌یابد و شکاف‌های موجود بیشتر می‌شود. مهاجمان سایبری از این موضوع آگاه هستند و به این ترتیب، سازمان ها باید اقدامات بیشتری را برای محافظت از شبکه های خود انجام دهند.

در مواجهه با این چالش و همچنین شرایط جدید کسب و کار که بر نحوه ساخت و نگهداری سیستم‌های IT خود تأثیر می‌گذارد، باید بدانیم که چگونه به اینجا رسیدیم، جهان چگونه تغییر کرده است، مردم چگونه کار می‌کنند و روش‌های مختلفی که می‌توانیم با هم کار کنیم. القای تغییر و پرورش نسل بعدی فارغ التحصیلان و متخصصان امنیتی.

آنچه که شدت این کمبود را افزایش می دهد این واقعیت است که مهاجمان سایبری و عوامل مخرب همچنان به آفریقا نگاه می کنند. گزارش ارزیابی تهدیدات سایبری آفریقای اینترپل نشان می دهد که شرکت شریک این آژانس، Trend Micro، بیش از 679 میلیون شناسایی تهدید ایمیل، 8.2 میلیون شناسایی تهدید فایل و 14.3 میلیون شناسایی تهدید وب را بین ژانویه 2020 تا فوریه 2021 ثبت کرده است. در همان زمان، این گزارش گزارش داد. بیش از 90 درصد از مشاغل بدون پروتکل های امنیتی مناسب کار می کنند. از کلاهبرداری آنلاین و فیشینگ گرفته تا باج افزار، جمع آوری داده ها و بدافزارهای مخرب، مهاجمان همه کارها را انجام می دهند تا از آسیب پذیری شبکه ها، برنامه ها و کاربران سازمان ها در سراسر قاره سوء استفاده کنند.

آفریقا کمبود مهارت های امنیتی لازم را دارد. بر اساس نظرسنجی 2022 آفریقای سایبری چشم انداز امنیت سایبری توسط KPMG، تقریباً از هر سه شرکت پاسخ دهنده، دو شرکت در جذب و حفظ متخصصان سایبری واجد شرایط مشکل دارند. این در بحبوحه افزایش امنیت سایبری در همه بخش‌ها است، تا جایی که تخمین زده می‌شود سه میلیون شغل خالی در حوزه امنیت سایبری در سراسر جهان وجود داشته باشد که انتظار می‌رود در آینده نزدیک به 10 میلیون نفر افزایش یابد.