امنیت شما چقدر باید هوشمند باشد؟ – شماره 2 2023

امنیت شما چقدر باید هوشمند باشد؟

شماره 2 2023 امنیت محیطی، آلارم و تشخیص مزاحم

نصب پیشرفته‌ترین فناوری امنیتی، به‌ویژه نظارت از راه دور، اکنون به لطف نرم‌افزار مبتنی بر ابر آسان‌تر شده است. هوش مصنوعی نظارت فعال و تجزیه و تحلیل ویدئویی را برای تشخیص نفوذ و فیلتر کردن هشدارهای مزاحم امکان پذیر می کند. الگوریتم های پیچیده می توانند تشخیص دهند که بدن گرمی که در امتداد محیط خانه، دفتر یا انبار شما حرکت می کند، گربه است یا یک مزاحم واقعی.

پوشش ابر

یک درک هشدار دهنده

راه‌حل‌های نرم‌افزاری مبتنی بر ابر نیز می‌توانند به‌سرعت و مقرون به صرفه، سخت‌افزار امنیتی موجود را ارتقا دهند. CHeKT OPTEX از نرم افزار پروتکل بسیار ایمن و استانداردهای ONVIF برای ادغام چندین آلارم شخص ثالث، دوربین، ویدئو و فناوری حسگر استفاده می کند. هم با عقب و هم با جلو سازگار است و یک راه حل IoT ایجاد می کند که نیازی به ارتقاء زیرساخت ندارد. این می تواند سیستم های مختلف خانه و تجارت را به اتاق های کنترل متمرکز و خدمات نظارتی ارائه شده توسط شرکت های امنیتی خصوصی متصل کند.

برای اطلاعات بیشتر، با Optex، [email protected] تماس بگیرید، www.optex-europe.comمنبع: https://www.securitysa.com/18831R

اما در واقع چه نوع امنیت هوشمند مورد نیاز است؟ و برای هر سیستم قدیمی که ممکن است قبلاً نصب کرده باشید چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگام انتخاب ارتقای امنیت، فناوری قدیمی می‌تواند زائد به نظر برسد، اما جایگزینی آن سخت‌افزار با یک سیستم امنیتی پیشرفته و گران قیمت نیز می‌تواند به سختی توجیه شود. اینجاست که CHeKT OPTEX می‌تواند با «پیوستن» مؤثر به سیستم‌های مختلف کمک کند تا سخت‌افزار قدیمی را به دستگاه‌های IoT هوشمند تبدیل کنند. کاربران یا سرویس‌های مانیتورینگ می‌توانند دقیقاً آنچه را که در زمان واقعی در جریان است ببینند و با چراغ‌ها از مزاحمان جلوگیری کنند یا از طریق سیستم‌های صوتی به مزاحمان احتمالی خارج از سایت هشدار دهند. این می تواند از همه دزدان جلوگیری کند، در حالی که منتظر تیم پاسخ امنیتی شما هستند.

گاهی اوقات به دوربین های فعال شده با PIR نیاز است. پارکینگ‌های تاریک و جاده‌های روستایی ممکن است به فناوری مادون قرمز برای شناسایی مزاحمان ناخواسته در شب و تشخیص دوست یا دشمن نیاز داشته باشند. در یک خیابان مرتفع با نور مناسب، دوربینی با فناوری تشخیص حرکت داخلی ممکن است نیاز به PIR را نفی کند. با این حال، آیا آنها با دسترسی به کلیپ های ویدیویی قبل و بعد از رویداد، در کمتر از چهار ثانیه به شما نگاه می کنند؟ تنها با پل زدن یک سری از فناوری های هوشمند با یکدیگر می توان سیستم امنیتی را واقعا هوشمند کرد.

یافتن راه حل مناسب

نرخ روزافزون جرایم خشونت‌آمیز در آفریقای جنوبی، همراه با انفجار فناوری‌های امنیتی هوشمند جدید، بسیاری از مردم و کسب‌وکارها را در مورد چگونگی ارتقای سیستم‌های خود زیر سوال می‌برد. نرم افزار نظارت بصری هوشمند، تجزیه و تحلیل ویدئویی با هوش مصنوعی (AI)، دوربین های حرارتی، اسکن بیومتریک و اینترنت اشیا (IoT) سطحی را تغییر می دهند که ما می توانیم از جان، اندام و دارایی محافظت کنیم. اما واقعاً چقدر از این فناوری جدید برای ایجاد یک سیستم امنیتی واقعاً هوشمند برای ایمن نگه داشتن مردم، اموال و دارایی ها نیاز داریم؟

سطح امنیتی که امروزه به طور بالقوه در دسترس است، باورنکردنی است. اما هر تجارت، کشاورز یا خانه‌داری به یک سیستم امنیتی جدید بسیار گران قیمت نیاز ندارد. تطبیق فناوری موجود با نیازها کلیدی است و استفاده از سرمایه گذاری قدیمی در جایی که بتوان از آن دوباره استفاده کرد، نتیجه مطلوبی است.

شهرها، شهرها و مجتمع های آفریقای جنوبی مملو از دوربین های نظارتی و تجهیزات امنیتی است. راه‌حل‌های بسیار پیچیده‌ای برای برآوردن نیازهای تقریباً هر موقعیتی وجود دارد، از یک فروشگاه خرده‌فروشی یا بانک گرفته تا یک کشاورز از راه دور که از دام‌های خود محافظت می‌کند، یا یک انبار پر از انبارهای گران قیمت. هر کدام یک موقعیت متفاوت با نیازهای مختلف، بودجه های مختلف و سیستم های میراث متفاوتی است که باید در نظر گرفته شوند.

جنایت خشونت آمیز

آفریقای جنوبی متأسفانه یکی از خشن ترین کشورهای جهان است. بیش از 200000 سرقت از خانه در سال 2021/22 رخ داد که بسیاری از آنها به حمله یا حتی قتل ختم شد. پلیس آفریقای جنوبی در آخرین آمار جنایی خود اعلام کرد که تقریباً 40000 سرقت خشونت آمیز تنها در سه ماهه سوم سال 2022 رخ داده است که شامل ربودن هواپیما و سرقت خانه و بانک می شود. با توجه به شیوع بالای جرایم خشونت آمیز، تأیید تصویری هشدار و توانایی نظارت بر سیستم های امنیتی و واکنش در زمان واقعی اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است.