امنیت و کیفیت خدمات – شماره 3 2023 – فناوری داهوا آفریقای جنوبی

راه حل فناوری داهوا

امنیت و کیفیت خدمات

شماره 3 2023 دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور

یکی از مزایای اصلی بانک الفلاح، داشتن سیستم نظارت تصویری و نظارت متمرکز بر عملیات بانکی است. سرقت ها و سرقت های خودپرداز پس از نصب سیستم نظارت کاهش یافته است. دوربین‌های ATM شامل دستگاه‌های تشخیص اسکیمینگ هستند که به‌طور خودکار مرکز کنترل را در مورد تلاش برای کلاهبرداری اسکیمینگ هشدار می‌دهند. عملکرد کارکنان بانک و خدمات مشتریان با معرفی سیستم نظارت متمرکز و همچنین ایمنی و امنیت عمومی کارکنان بانک افزایش یافته است.

مزایای کنترل متمرکز

طیف وسیعی از دوربین‌های گنبدی و گلوله سری 2، و همچنین دوربین‌های سوراخ‌دار مقاوم در برابر خرابکاری برای دستگاه‌های خودپرداز، از طریق نرم‌افزار مدیریت ویدیو DSS داهوا مدیریت می‌شوند. تعداد دوربین در هر شعبه متفاوت است اما به طور متوسط ​​هر شعبه به 16 دوربین مجهز است.

مدیریت بانک الفلاح از سیستم جدید و مزایای این بانک خرسند است. داهوا کل راه حل را از دوربین های جلویی و NVR تا پلتفرم نرم افزاری، ذخیره سازی ویدئو و نمایش ارائه کرد و قدرت خود را در بخش بانکداری و مالی جهانی نشان داد.وام)

شعب بانک ها از دزدی، سرقت و خرابکاری رنج می بردند، به ویژه در رابطه با دستگاه های خودپرداز. فقدان یک سیستم متمرکز باعث شد که شعب بانک ها در حد ظرفیت خود عمل نکرده و قادر به نظارت بر شعب به صورت لحظه ای نباشند. علاوه بر این، کمبود ظرفیت ضبط به این معنی است که هیچ مدرک تصویری از حوادثی مانند سرقت، سرقت و خرابکاری در شعب وجود ندارد.


منبع: https://www.securitysa.com/19050R

یک سیستم نظارت تصویری متمرکز از فناوری داهوا، شامل بیش از 5000 دوربین، نصب شده در بیش از 850 شعبه بانک Alfalah، یکی از برترین بانک های تجاری در پاکستان. Vital International نصب را تکمیل کرد.

تصاویر تمام دوربین ها به صورت بلادرنگ بر روی دستگاه های NVR داهوا در هر شعبه ضبط می شوند، در حالی که تصاویر از شش دوربین در هر شعبه به مرکز فرماندهی و کنترل در کراچی ارسال می شود که به صورت 24/7 سرنشین دار است و در آن تصاویر در 24 ساعت ضبط می شوند. سیستم های ذخیره سازی ویدئویی تعبیه شده در خلیج

همچنین در برخی از شعب، واحدهای حضور و غیاب داهوا و کنترل دسترسی در مناطق ممنوعه مانند انبارهای نقدی نصب شده است.

مرکز فرماندهی و کنترل دارای یک دیوار ویدیویی 3×8 است که دارای واحدهای نمایشگر ویدئو وال مدولار 55 اینچی، مانیتورهای ایستگاه کاری و سایر تجهیزات داهوا است. ضبط متمرکز بر روی سیستم‌های ذخیره‌سازی ویدیوی تعبیه‌شده 24 با استفاده از درایوهای دیسک سخت 8 ترابایتی Dahua Enterprise، به مدت 60 روز ذخیره می‌شود و از از دست رفتن داده‌ها در سطح شعبه اطمینان حاصل می‌کند.

کارکنان مرکز فرماندهی و کنترل تصاویر را در ساعات کاری نظارت می‌کنند، در حالی که خارج از آن ساعات، قابلیت‌های تشخیص حرکت داخلی دوربین‌ها به کارکنان در مورد حوادث احتمالی هشدار می‌دهند. مرکز فرماندهی و کنترل دارای دو نقش است: نظارت امنیتی با شش اپراتور در یک زمان و بخش نظارت بر خدمات که کیفیت خدمات را در ساعات کاری بانک نظارت می کند.