انتخاب باتری لیتیومی ضعیف می تواند مضر و ناامن باشد – شماره 1 2023 – باتری های Uniross

او گفت: «معمولاً این وضعیت بدی نخواهد بود، اما اکثریت قریب به اتفاق این تولیدکنندگان کوچک امکانات، تجهیزات یا دانش فنی لازم برای تولید ایمن و مداوم این باتری‌های لیتیومی را ندارند. با این حال، با وجود این، آنها بدون توجه به عواقب به این کار ادامه می دهند.»

با توجه به اینکه اکثر دستگاه‌های جدید باتری‌دار با باتری‌های لیتیومی قابل شارژ طراحی می‌شوند، تولید باتری فرآیند پیچیده‌ای است و اکنون حتی بیش از هر زمان دیگری پیچیده‌تر است. در گذشته، ساخت باتری های قدیمی مبتنی بر نیکل (Ni-Cd و NiMh) نسبتا آسان و ایمن بود. راجرز خاطرنشان کرد: باتری‌های مبتنی بر لیتیوم بسیار پیچیده‌تر هستند و حاشیه خطای بسیار کمتری در فرآیند تولید دارند.

هنگامی که یک باتری تولید شد و برچسب نهایی روی آن اعمال شد، هیچ راهی برای تشخیص یک باتری با کیفیت خوب از یک باتری ضعیف وجود ندارد. بله، شما می توانید ولتاژ مدار باز را اندازه گیری کنید، حتی می توانید ولتاژ تحت بار را اندازه گیری کنید، یا اگر امکانات دارید، حتی می توانید ظرفیت باتری را آزمایش کنید. اما هیچ کدام از اینها نشان نمی دهد که آیا باتری مطابق با رویه های پذیرفته شده بین المللی ساخته شده است و مهمتر از آن، اینکه آیا قرار است پس از چند ماه استفاده در تجهیزات شما ایمن باشد یا خیر.

باتری‌های Uniross همچنین باید حداقل یک ساعت در برابر اتصال کوتاه مقاومت کنند، بدون اینکه دمای باتری بیش از 170 درجه سانتیگراد باشد. علاوه بر این، باتری در طول آزمایش ظرف شش ساعت پس از آزمایش اجازه پارگی یا آتش گرفتن ندارد. در مقایسه با باتری های قدیمی سربی که معمولاً در زنگ هشدار، موتور دروازه یا حصار الکتریکی یافت می شوند، باتری لیتیومی ما بسیار ایمن تر است. یک باتری سربی تحت این شرایط مطمئناً یک خطر ایمنی جدی ایجاد می کند.

او افزود که باتری‌های لیتیومی Uniross نیز مناسب‌تر از سیستم‌های امنیتی سربی هستند. این به این دلیل است که لیتیوم می تواند کاملا صاف (100٪ عمق تخلیه) بدون آسیب رساندن به باتری کار کند و لیتیوم را برای همه سیستم های امنیتی مناسب می کند. باتری های لیتیومی را می توان تا 2000 بار در مقابل 250-300 بار برای باتری های سربی استفاده کرد. به طور کلی، این موضوع باتری‌های لیتیومی با کیفیت را به یک انتخاب مطمئن تبدیل می‌کند، و تضمین می‌کند که سیستم در مرحله فعلی 4 تا 6 بارگیری برق را تامین می‌کند و می‌تواند ادعاهای بیمه رد شده را حذف کند.وام)

در نتیجه، ما شروع به مشاهده هجوم باتری‌های لیتیومی ارزان و بالقوه خطرناکی کرده‌ایم که راه خود را به دستگاه‌های ما پیدا می‌کنند، با عواقب بالقوه فاجعه‌بار. Uniross از یکی از ایمن ترین مواد شیمیایی لیتیوم موجود در بازار امروز، لیتیوم آهن فسفات (Li-FePO4) استفاده می کند. این می تواند در برابر سوء استفاده از باتری مقاومت کند. حتی قرار دادن باتری لیتیومی Uniross در معرض دماهای شدید، اتصال کوتاه و حتی خرد کردن باتری، باعث آتش گرفتن یا انفجار آن نمی شود.

به گفته شریک تجربه مشتری King Price، Wynand van Vuuren، وظیفه مالکان خانه است که اطمینان حاصل کنند که نصب آنها 100٪ درست است. ما پنل های خورشیدی را در شعله های آتش دیده ایم. ما باتری‌های لیتیومی را دیده‌ایم که در شعله‌های آتش هستند، اما ژنراتورهایی را نیز دیده‌ایم که اشتباه نصب شده‌اند.»

رشد تقاضا برای باتری های لیتیومی منجر به افزایش تولید کنندگان باتری های کوچک شده است، بسیاری از آنها قبلاً باتری های مبتنی بر نیکل تولید می کردند و اکنون محصولات لیتیومی تولید می کنند.

مایکل راجرز

انتخاب یک باتری لیتیومی ضعیف می تواند مضر و ناامن باشد

شماره 1 2023 خدمات امنیتی و مدیریت ریسک، محصولات

مایکل راجرز، دکتر باتری‌های Uniross گفت که نه تنها خود باتری، بلکه نصب کلی باتری لیتیومی نیز می‌تواند خطرآفرین باشد. آفریقای جنوبی که به دنبال کاهش تأثیر کاهش بار با نصب یک سیستم خورشیدی برای خانه خود هستند، باید این کار را از طریق یک نصاب یا برقکار معتبر انجام دهند تا از رد ادعاهای بیمه جلوگیری کنند.


منبع: https://www.securitysa.com/18783R

وی گفت: باتری های یونیروس توسط یک شرکت مستقل بین المللی تست شده و مطابق با استاندارد حمل و نقل سازمان ملل متحد – UN38.3 گواهی شده است. در طول این فرآیند صدور گواهینامه، باتری لیتیوم 12 ولت 7 آمپر ساعت Uniross تحت آزمایش‌های سوء و مخرب متعددی قرار گرفت و با موفقیت به پایان رسید.

گواهی انطباق (CoC) برای اطمینان از اینکه محتوای ساختمان و خانه تحت پوشش بیمه است ضروری است. مشتریان باید مطمئن شوند که برقکار معتبر است. راجرز گفت: اکثر بیمه نامه ها تصریح می کنند که اگر پنل های خورشیدی یا باتری ها باعث آسیب شوند، مسئولیتی در قبال نقص کار ندارند.