انتقال به ابر برای نظارت تصویری شتاب می گیرد – شماره 2/3 2023

به گفته جان کراپلی، نویسنده و تحلیلگر اصلی گزارش، «تقاضا برای هر دو نوع راه حل به سرعت در حال افزایش است. از بین دو فروشنده بزرگ در ایالات متحده آمریکا (از نظر تعداد دوربین های متصل)، Eagle Eye Networks فروشنده نرم افزار مدیریت ویدیوی ابری و Verkada فروشنده دستگاه های مدیریت شده در ابر است. با این حال، بسیاری از فروشندگان دیگر نیز وجود دارند، و تازه واردان همچنان در حال ظهور هستند. بسیاری از فروشندگان معرفی شده در این گزارش تنها در دهه گذشته تاسیس شده اند.

سیستم های نظارت تصویری در حال انتقال به استفاده بیشتر از راه حل های ابری هستند. گزارش جدیدی از Novaira Insights، Cloud Trends in Video Surveillance – نسخه 2023، نشان می دهد که این روند در حال شتاب گرفتن است. تا پایان سال 2022 بیش از 2 میلیون دوربین نظارت تصویری حرفه ای در ایالات متحده قبلاً به ابر متصل شده بودند. این کسری از کل پایه نصب شده را تشکیل می دهد.

به گفته جاش وودهاوس، یکی از نویسندگان و بنیانگذار Novaira Insights، «یک عامل اصلی در روند پرشتاب استفاده از ابر، تغییر تحول در سازمان‌هایی است که وظایف بخش‌های فناوری اطلاعات در آن‌ها گسترش یافته است، که اغلب مسئولیت نظارت تصویری و فیزیکی الکترونیکی را در بر می‌گیرد. عملیات امنیتی بسیاری از متخصصان فناوری اطلاعات در حال حاضر به طور پیش‌فرض به فضای ابری می‌پردازند، بنابراین در سازمان‌های خود برای نظارت بر همین موضوع تلاش می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر، درباره Novaira Insights یا گزارش، با [email protected] تماس بگیرید.منبع: https://www.securitysa.com/19081R

پیش بینی می شود تعداد دوربین های متصل به ابر تا پایان سال 2026 با نرخ متوسط ​​سالانه بیش از 80 درصد رشد کند. دوربین ها از طریق دو رویکرد اصلی به ابر متصل می شوند:

تحقیقات Novaira Insight شامل یک نظرسنجی از کاربر نهایی بود که در آن فقط 14٪ از پاسخ دهندگان، مستقر در ایالات متحده یا کانادا، نشان دادند که موانعی در آینده وجود دارد که سازمان آنها را از استفاده بیشتر از راه حل های ابری باز می دارد. این در مقایسه با 55 درصد از پاسخ دهندگان در نظرسنجی قبلی، که در ژانویه 2022 انجام شده بود، کمتر بود.

1. اتصال به نرم افزار مدیریت ویدیو مبتنی بر ابر. این یک اشتراک SaaS برای یک نرم افزار میزبان ابر است که معمولاً شامل یک برنامه ذخیره سازی ابری است.

انتقال به ابر برای نظارت تصویری تسریع می شود

شماره 2/3 2023 اخبار، دوربین مدار بسته، نظارت و مانیتورینگ از راه دور

2. دستگاه‌های مدیریت‌شده ابری شامل خرید سخت‌افزار + قرارداد SaaS برای دسترسی به عملکرد مدیریت ویدیو هستند. برای عملکرد این راه حل معمولاً سخت افزار خاصی مورد نیاز است. لایه اصلی ذخیره‌سازی فیلم‌های ویدئویی اغلب در محل باقی می‌ماند (چه در دوربین یا یک ضبط‌کننده ویدیوی شبکه).