انجام کار درست با هوش مصنوعی


از فناوری نظارت تصویری باید مسئولانه استفاده شود و فناوری تنظیمی مانند تشخیص چهره زنده مهم است. اما در ارزیابی این فناوری ها، ما باید مراقب باشیم که هوش مصنوعی و مزایای آن را با آب حمام تنظیمی دور نریزیم. هانوها تکوین، به تصویر کشیده شده است.

در طول تاریخ، از تکنولوژی هم استفاده خوب و هم بد استفاده شده است. هیچ مثالی بهتر از رایانه شخصی برای این موضوع وجود ندارد. کامپیوتر فروتن با اتصال به اینترنت، دنیا را به روی کاربران خود باز کرد و ارتباطات با دوستان و خانواده در آن سوی دنیا را ارزان و آسان کرد.

با این حال، در دستان اشتباه، همان رایانه شخصی به هکرها اجازه داد تا به شبکه‌های دولتی و شرکتی با امنیت ناکافی دسترسی داشته باشند، اطلاعات حساس را بدزدند و به بالاترین قیمت پیشنهادی بفروشند.

این درست است که ما به طور مداوم به فناوری در دسترس خود بپردازیم و از نزدیک ارزشی که به ارمغان می آورد و پتانسیل آن برای سوء استفاده را در نظر بگیریم. در حال حاضر، نگرانی خاصی در سراسر جامعه در مورد فناوری وجود دارد که در صورت استفاده غیرمسئولانه، حریم خصوصی ما را نقض کرده و آزادی های مدنی را تضعیف می کند. این شامل تعدادی فناوری است که بر هوش مصنوعی (AI) متکی هستند، به ویژه تشخیص چهره زنده (LFR). تعدادی از نیروهای پلیس در سراسر اروپا از LFR استفاده می کنند، اما یک سری چالش های قانونی در مورد استفاده از آن پدیدار شده است.

ایجاد تعادل

LFR یکی از نمونه های متعدد هوش مصنوعی در کار در فناوری ویدئو است. هوش مصنوعی با استفاده در سیستم‌های ویدئویی می‌تواند کیفیت تصویر را بهبود بخشد، نویز را حذف کند و آلارم‌های کاذب را حذف کند و اطمینان حاصل کند که اپراتورها فقط بر روی حوادث و رویدادهای مهم تمرکز می‌کنند. با استفاده از این روش، هوش مصنوعی باعث صرفه جویی در زمان، کاهش هزینه، افزایش کارایی و افزایش امنیت می شود.

در همان زمان، کمیسیون اروپا اولین چارچوب قانونی در زمینه هوش مصنوعی را پیشنهاد می‌کند تا به توسعه‌دهندگان، توسعه‌دهندگان و کاربران هوش مصنوعی الزامات و تعهدات روشنی در مورد کاربردهای خاص هوش مصنوعی ارائه دهد. مرکز این امر شناسایی سطوح مختلف ریسک مرتبط با کاربرد خاصی از هوش مصنوعی خواهد بود.

نکته مهم این است که کمیسیون همچنین امیدوار است که مقررات، جذب، سرمایه گذاری و نوآوری در هوش مصنوعی در سراسر اتحادیه اروپا را تقویت کند. تعادلی بین تنظیم استفاده از فناوری لازم است تا اطمینان حاصل شود که حقوق فردی پایمال نمی‌شود، و در عین حال تشویق به نوآوری است که منجر به کاربردهای بیشتر و بیشتری می‌شود که در آن هوش مصنوعی می‌تواند مزایای واقعی را ارائه دهد.

تولیدکنندگان مسئول مانند Hanwha Techwin عادت دارند که این تعادل ها را رعایت کنند. برای روشن بودن، Hanwha راه حلی برای تشخیص چهره زنده در اروپا ارائه نمی دهد. و، به عنوان یک تولید کننده کره ای مطابق با NDAA با کنترل کامل بر زنجیره تامین خود و پیشینه قوی در امنیت سایبری، ما مدافعان قوی استفاده مسئولانه از فناوری نظارت تصویری هستیم.

مکانی مناسب و مناسب برای هوش مصنوعی

ما از مقررات مناسب و بحث عمومی پیرامون استفاده مسئولانه از فناوری مانند هوش مصنوعی حمایت می کنیم. با این حال، در عین حال، مهم است که نقش ارزشمندی که هوش مصنوعی در فناوری ویدیو برای کمک به عملیاتی، ایمن و کارآمد نگه داشتن فضاهای عمومی ما ایفا می کند، شناسایی و تشویق شود.

به عنوان مثال، Hanwha در استفاده از هوش مصنوعی «در لبه» در دوربین‌های ویدیویی برای حل چالش‌های معمولی که نیروهای پلیس هنگام تحقیق در مورد جرم با آن مواجه هستند، پیشگام است. مهمتر از همه، این بدون تأثیر بر آزادی های مدنی به دست می آید.

هوش مصنوعی می‌تواند به افسران پلیس کمک کند تا با بررسی انبوه فیلم‌های ویدئویی و طبقه‌بندی سریع تصاویر، به سرعت یک فرد مفقود شده را پیدا کنند تا فقط آن‌هایی را استخراج کنند که شامل ویژگی‌هایی مانند رنگ لباس پوشیده شده توسط فرد باشد، خواه کلاه بر سر داشته باشد یا کیف داشته باشد، یا حتی حرکت در جهت خاصی از سفر. آنچه قبلاً ممکن بود روزها برای افسران پلیس طول بکشد، اکنون می تواند در چند ساعت انجام شود و افسران را آزاد می کند تا به جای اسکن دستی فیلم های ویدئویی، کارهای تحقیقاتی دقیق تری را انجام دهند. هوش مصنوعی این امکان را فراهم می کند.

کار درست را انجام دادن

مهمتر از همه، این استفاده از هوش مصنوعی پیامدهایی برای حفظ حریم خصوصی ندارد، زیرا این سیستم ها برای تمرکز بر اشیاء و ویژگی ها به جای شناسایی افراد از طریق ویژگی های صورت آموزش داده شده اند.

علاوه بر این، حتی از هوش مصنوعی خواسته شده است تا از هویت اعضای عمومی که در این فیلم ویدیویی ضبط شده اند، با ویرایش چهره هر کسی به جز فرد گمشده و غیرقابل تشخیص آنها محافظت کند. فقط پرسنل پلیس و دادگاه و افرادی که اجازه دسترسی به فیلم های ویدئویی ویرایش نشده را دارند می توانند این کار را انجام دهند.

با توجه به چیزهای شگفت انگیزی که هوش مصنوعی اکنون امکان پذیر می کند، مایه شرمساری خواهد بود که در ارزیابی کاملاً مناسب اشکال فناوری که می تواند حریم خصوصی را تهدید کند، هوش مصنوعی و مزایای آن با آب حمام نظارتی دور ریخته شود.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/cctv/doing-the-right-thing-with-ai/