انواع دوربین مداربسته (با اطلاعات کامل)

همانطور که در بالا دیدید نصب دوربین مدار بسته کاری نسبتا ساده است ولی اگر بخواهید این کار به سرعت و بدون دردسر انجام شود، نصب دوربین مدار بسته را به کارشناسان حرفه ای و متخصص زفتا (مهندسین مشاور تجارت سابق) بسپارید. هنگامی که صحبت از ایمن سازی کسب و کار شما می شود، انواع مختلفی از دوربین مداربسته وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. دوربینهای مداربسته برحسب ویژگیها و کاربردهایشان به اقسام گوناگونی تقسیم میشوند. دوربینهای مداربسته از اسباب و لوازمی است که همواره افراد از مزایا و معایب آن بحث مینمایند و امروزه به ضرورتی بزرگ مبدل شده است. برخی معتقدند که با نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی، حریم خصوص اشخاص نقض میگردد.

آموزش نصب صفر تا صد پک دزدگیر مغازه را ما در تیم تولید مجتوی زرین سیستم تهیه نموده ایم و تیم پشتیبانی فنی زرین سیستم نیز آماده ی راهنمایی شما در نصب پک دزدگیر ویلا هستند. توجه داشته باشید به علت صرف هزینه کم تر، دوربین بی کیفیت را تهیه نکنید چرا که مجدد مجبور به تهیه سیستم نظارتی جدی خواهید شد و در این صورت به جای صرفه جویی در هزینه ها، ضررهای زیادی متحمل خواهید شد. برای نصب دوربین مداربسته در هر مکانی، قوانین خاصی مدنظر است که باید رعایت گردد، این ماده به نصب خلاف قانون در محیطها اشاره کرده است و اگر با رعایت شرایط و قوانین صورت پذیرد، قطعا منعی نخواهد داشت. در صورتی که فروشنده واحد تجاری خود کارفرما نباشد، احتمالا نیاز به کنترل عملکرد فروشنده و یا فروشندگان وجود خواهد داشت.

انواع مختلفی از دوربین های مداربسته وجود دارد که برای استفاده بیرونی مناسب هستند، اما تصویربرداری بسیار حساس در هر دو حالت تصویربرداری در روز و شب، این نوع دوربین را منحصر به فرد می کند. Uniview تولید کننده پیشرو در زمینه دوربین مداربسته تحت شبکه، برای برج Transworld قطر راهکار نظارت تصویری کامل با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا فراهم کرده است. نصب دوربین مداربسته در محیط های خصوصی تنها با داشتن مجوز رسمی امکان پذیر خواهد بود. برحسب منطقه مکانی و ساعت رسمی محل زندگی خود قادرید زمان را تنظیم کنید . چه زمان باید دوربین مداربسته نصب کنیم؟ توجه داشته باشید برای نصب دوربین مداربسته در پارکینگ مجتمع مسکونی، رضایت تمامی ساکنین حائز اهمیت است. بی شک از مهمترین لوازم برای حفظ این حیثیت، دوربین مداربسته میباشد. است. ما در این مطلب آموزش گام به گام نصب دوربین مداربسته را به شما توضیح میدهیم.

نصب دوربین مداربسته در محیطهای عمومی و محیطهایی که روزانه افراد متعددی از آن جا عبور میکنند، مثل: مجتمعهای تجاری، فروشگاهها، سطح خیابانها، بزرگراهها ممنوع نیست. نکاتی که در قسمت بالا برای به آن ها اشاره کردیم،از مزایای نصب دوربین مدار بسته در خانه محسوب می شود. Uniview متعهد به ارائه محصولات با کیفیت بالا برای مشتریان جهانی می باشد. با جرأت می توان گفت یکی از بهترین و با کیفیت ترین دوربین مداربسته ارزان قیمت در میان رقبای خود است. اگر قصد نظارت بر مکان بزرگی را دارید، از دوربین های مداربسته سیمی استفاده کنید، ولی اکثرا برای نصب دوربین مداربسته در خانه، سیستم دوربین مدار بسته بیسیم (وای فای، وایرلس) چه از لحاظ سادگی نصب و چه از لحاظ سادگی سیستم، بهتر است. یکی دیگر از شهرهایی که مرکز خرید و فروش دوربین های مداربسته گناوه می باشد یکی دیگر از مواردی که باعث تنوع دوربین می شود قابلیت دید در شب می باشد که به دو صورت است سیاه سفید و رنگی که در هر دو این تکنولوژی ایران از نور مادون قرمز استفاده شده است که بسیار می تواند کاربردی باشد برای کارهای حساس که نیاز است در شب هم کامل رنگی مانند روز همه موارد واضح و روشن باشد می توانید از دوربین هایی که این خاصیت را دارند استفاده کنید که آرامش خیال بیشتری داشته باشید.

در کشور ایران هم مانند سایر کشورها، برای حفظ امنیت مردم تلاشهایی صورت گرفته است و قوانینی تدوین شده است و مردم موظف و ملزم به تبعیت از آن قوانین میباشند. دوربین مدار بسته تحت شبکه نسبت به سایر دوربین های مدار بسته از کیفیت تصویر بالایی برخوردار است. در قوانین جاری، قانونی در خصوص نصب و استفاده از دوربین مداربسته تدوین نشده، ولی میتوان با استفاده از سایر قوانین و تحلیل وتفسیر آنها ، بخشی از قوانین را به دوربینهای مداربسته نیز تعمیم داد. دوربین مداربسته در مغازه معمولا قبل (به صورت پیشگیری از وقوع جرم) و بعد از وقوع جرم (از تصاویر برای شناسایی مجرم) به کمک ساکنین می آید. لنز با فاصله کانونی متغییر : تصاویر با استفاده از لنز ها بر روی سنسور دوربین متمرکز و تشکیر می شوند این لنز ها در دو نوع ثابت (FIX) و متغییر (Varifocal) هستند که در نوعی از آنها که تصویر برداری به صورت پهن انجام می شود لنز ها Wide نامیده شده و در نوعی که تصویر برداری طولی و با عرض کم انجام می شود لنزها Tele نامگذاری می شوند. شایان ذکر است استفاده از برد صدا میباشد که میتواند صدای محیط را به سیستم مدیریت تصاویر منتقل کرده و ذخیره کنید.

عمده محصولات ارائه شده توسط این شرکت شامل دوربین های مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه، دستگاه های ضبط کننده تصویر، کابل تصویر دوربین مدار بسته و کابل شبکه، اتصالات و تجهیزات جانبی مرتبط با سیستم های حفاظتی است. این مجموعه توانسته است با ارائه بهترین کیفیت و نازلترین قیمت های موجود در بازار توجه شما مشتریان گرامی را جلب نماید. لنزهای خارجی از دقت بسیار بالایی برخوردارند و در در شرایط مختلف بسیار دقیق عمل می کند و تصاویر از دقت و کیفیت بالایی بهره مند خواهند بود. هارد دیسک: در DVR قرار گرفته و وظیفه ذخیره تصاویر را برعهده دارد. از این رو استقرار یک سیستم امنیتی پایدار و قابل اطمینان در ساختمان ها به خصوص در ساختمان های تجاری امری حیاتی می باشد. برای تمامی کاربران امنیتی، حفظ امنیت ساختمان ها یک اولویت محسوب می شود. این سیستم ها باکیفیت بالا میتواند امکانات خوبی را برای مشتریان فراهم نماید. سیستم حفاظتی که سنسور هایی با قابلیت اطمینان بالا دارد و میتواند موجب جلوگیری از وقوع سرقت شود. دوربین مداربسته مغازه اگر به درستی انتخاب شود و بنابر حساسیت هایی که در واحد های تجاری وجود دارد، دوربین های مداربسته با کیفیت و قابلیت اطمینان بالا بکار گرفته شود از زیان های احتمالی جلوگیری میکند و درواقع ریسک کارتان را کاهش می دهد و همچنین امنیت خاطر برایتان بوجود می آورد.

درصورتی که نیاز به تجهیزات جانبی دوربین مداربسته، کابل اضافی و یا هر محصول مرتبطی داشتید، آن محصول بصورت اختصاصی به پک شما اضافه و ارسال میشود. حتما سعی کنید بین فاصله DVR تا هر دوربین سیم کشی نصب دوربین شما حتما بصورت داکت کشی باشد تا سیم ها روی دیوار دیده نشوند و در معرض دسترسی افراد قرار نگیرند. نصب دوربین مداربسته مخفی به هر نحو (در محیط های مشاع یا خصوصی) نیازمند مجوز است. یک مهندس آلمانی به نام والتر بروش مخترع دوربین مداربسته بود. قسمت هایی از دوربین مداربسته که امکان چرخش، گردش و زوم سریع را فراهم می کند، اسپید دام نام دارد. ماموران به آن محل رفته و با بازبینی دوربین مداربسته چهره بدون نقاب و پوشش زورگیر اصلی را شناسایی و او را دستگیر کردند. با وجود اینکه استفاده از دوربین مداربسته آنالوگ در محیط های تجاری بسیار رایج است و از گذشته در اماکن تجاری استفاده میشد، اما این دوربین های معمولا نیازهای کارفرمایان را عملا پوشش نمی دهند.در صورتی که تشخیص چهره مشتریان برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است یا نیاز به دیدن جزئیات خاص در تصویر دارید، حتما از دوربین های AHD و یا شبکه برای واحد تجاری خود استفاده کنید.

در نتیجه در صورتی که احتمال سرقت در واحد تجاری وجود دارد استفاده از دزدگیر بسیار مهم است. محاکم، فیلمها و صداهای ضبط شده را مدرک جرم نمیدانند چرا که این موارد بسیار قابل تغییر هستند و امکان تقلب در آنها وجود دارد، از این رو اینها صرفاً اماره، قرائن و نشانه هایی است که در رأی قاضی تأثیر گذار است ، ولی به عنوان مدرک و دلیل نمیتوان آنها را مورد استناد قرارداد. همچنین توصیه می گردد، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و تهیه کالاهای با کیفیت، دوربین مدار بسته و لوازم جانبی آن را فقط از فروشگاه ها و شرکت های معتبر فروشنده این محصولات تهیه نمایید و برای از یک نصاب حرفه ای برای جانمایی، نصب دوربین مداربسته به صورت اصولی و استاندارد و تنظیمات دستگاه ذخیره ساز کمک بگیرید چرا که هر گونه سهل انگاری در فرآیند نصب ممکن است سبب خسارات جبران ناپذیر در تجهیزات نظارت تصویری شما شود. یکی از مواردی که صاحبان کسب و کار خواهان آن از سیستم دوربین مداربسته هستند این مورد است که در صورتی که در مکان تجاری خود حضور ندارند بتوانند محل کسب خود را به صورت از راه دور مورد نظارت قرار دهند، با استفاده از انتقال تصاویر و اصوات در گوشی موبایل خود میتوانند دسترسی بالایی در محیط کار خود ایجاد نمایند.

استفاده از دوربین مداربسته واحد های تجاری موجب این میشود که کارمندان و مراجعه کنندگان (مشتریان) را تشویق میکند به بهترین نحو رفتار کنند، در ضمن حس اعتماد و امنیت بیشتری را در خریدارن ایجاد میکند. همانطور که در بالا گفته شد معایب دوربین مداربسته بی سیم به ناپایداری دوربینها در برقراری ارتباط باز میگردد به صورتی که اگر در بین راه دیواری بتنی قرار گرفته باشد امکان ایجاد اختلال در ارتباط این سیستمهای به وجود خواهد آمد. مقایسه دوربین مداربسته IP و AHD هر واحد تجاری بنابر نیاز ها و اقتضائات اش از دوربین مداربسته در شکل، نوع و در مکان های خاص استفاده می کند. از زمان راه اندازی اولین DVR یکپارچه 8-کانال این صنعت در سال 2002 ، Dahua Technology خود را وقف نوآوری فناوری کرده است و به طور مداوم سرمایه گذاری خود را در تحقیق و توسعه افزایش می دهد و حدود 10٪ از درآمد فروش سالانه خود را به تحقیق و توسعه اختصاص می دهد. اما می توان زاویه دید دوربین مداربسته را حدود 75 درجه در نظر گرفت. نصب دوربین مداربسته آنالوگ کار پیچیده ای نیست با این حال برای افرادی که تا به حال این کار را انجام نداده اند ممکن است پیچیده به نظر برسد.

دوربین مداربسته مغازه یکی از اقلام ضروری برای شروع کسب و کار و حفظ آن می باشد. به صورت کلی نصب دوربین مداربسته در محیط های خصوصی دارای بیشترین حساسیت است. نصب دوربین مداربسته در واحدهای تجاری با اهداف مختلفی صورت می گیرد. بنابراین انتخاب نصاب حرفه ای، یکی از نکات مهم در خرید و نصب دوربین مداربسته در خانه محسوب می شود. عملکرد به عنوان مهار کننده سرقت و دزدان – دوربین هایی با ویژگی های زیاد و کیفیت بالا اگر به درستی استفاده شوند ، جرم و جنایت ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. از کیفیت پایین پخش گرفته تا نیاز به تعویض سریع نوار های ویدیو دستگاه از جمله ایراد های این نوع دوربین مداربسته محسوب می شدند. در این پک های دوربین مدار بسته شبکه همه تجهیزات و ملزومات از جمله دوربین مداربسته, دستگاه ضبط تصاویر, هارد دیسک مناسب , اتصالات مورد نیاز , منبع تغذیه دی سی , کابل و سیم بطور کامل پیش بینی شده و آماده نصب می باشد.

انتخاب دوربین مداربسته مناسب و به دنبال آن دستگاه DVR می تواند به شما در تصمیم گیری های درست کمک کند، چرا که ضبط روند روزانه اتفاقات و رصد آن منجر به شناخت بهتر شما از پرسنل و نحوه ی ارائه خدمات مناسب سایت hivisioncctv به مشتری میگردد. برای شروع آموزش نصب دوربین مداربسته آنالوگ شما به تجهیزات خاصی نیاز دارید. برای راه اندازی یک کسب و کار و یا ادامه دادن و پایداری در کارتان همانطور که خرید و فروش لازمه هر تجارتی می باشد حفظ اموال و دارایی و حساب های مالی شما امری تردید ناپذیر است چرا که سهل انگاری در این زمینه ممکن است روند سودآوری کسب و کارتان را دچار اختلال کند. پایداری سیستم: دستگاه قدرتمند NVR516 دارای عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری فوق العاده قوی هستند. توضحیات کامل پیرامون انتقال تصویر و دانلود نرم افزار انتقال تصویر و صدا قابل ذکر است که دوربین مداربسته بیشتر جنبه ی نظارت تصویری دارند. هر سیستم نظارت تصویری به یک یا چند هارد دیسک با ظرفیت مناسب برای ذخیره تصاویر دوربین مداربسته احتیاج دارد. به عنوان نمونه: نیروهای امنیتی و انتظامی در کشور برای پیشگیری و کشف جرم وحفظ امنیت جامعه، از وسایل متفاوتی استفاده میکنند که یکی از مهمترین ابزارها، نصب دوربین مداربسته است.

در طول روز استفاده از دوربینهای مختلف میتواند باعث افزایش امنیت شود اما در شب به دلیل نور کم این موضوع با مشکل مواجه میشود و تأمین امنیت در شب باید توسط دوربین دید در شب انجام شود. دوربین مداربسته مغازه در طول شبانه روز کسبتان را رصد می کنند و بمیزان قابل توجهی از خرده دزدی ها و یا دزدی توسط افراد نزدیک به کسبتان مانند پرسنل و همکارانتان جلوگیری می کند، اما برای دزدی های از قبل برنامه ریزی شده، دوربین های مداربسته کمکی برای جلوگیری از سرقت نمی کند و باید مغازه را به دزدگیر اماکن تجهیز کنید. شاید تصور کنید که تجهیزات مربوط به دوربین مداربسته آنچنان مهم نیستند و با پکی که شما خریداری میکنید میتوانید نصب دوربین مداربسته را به آسانی انجام دهید اما اینطور نیست. درصورتی که نیاز به سنسور بیشتر یا کابل اضافی و هر محصول مرتبطی نیاز داشتید بصورت اختصاصی به پک شما اضافه و ارسال میشود. کابل VGA یا HDMI متصل کنید و خروجی این دو را به ورودی مانیتور متصل کنید. در گام آخر برای اتصال مانیتور به دستگاه DVR از فیش BNC یا کابل HDMI استفاده کنید. همانطور که در شکل بالا می بینید، برای نصب دوربین مدار بسته وایرلس، نیازی به کابل کشی وجود ندارد.