انواع دوربین مداربسته و سیستم های آن (راهنمای جامع)

همچنین سیگنالهای تصویری دوربینهای آنالوگ TVL با استفاده از کابلهای کواکسیال منتقل میشود. دوربین مداربسته باعث عمر طولانیتری در برابر گرد وغبار و برفباران میشود. در پست های قبلی به نصب دوربین مداربسته در مدرسه، آسانسور و محل کار اشاره کردیم. از طرف دیگر به روز شدن این تجهیزات نیز در تقاضای رو به افزایش آن بی تأثیر نبوده است. یکی دیگر از کارهایی است می بایست در این مرحله انجام شود. یکی دیگر از مدلهای متداول برای نصب در فضاهای باز ساختمانی مدلهای دوربین مداربسته از انواع روز و شب میباشد. با استفاده از اسپری رنگ، لنز دوربین را رنگ میکنند و دوربین دیگر امکان ضبط تصاویر را ندارد. در دوربینهای که فنآوری WDR وجود دارد اشیای تیره در تصاویر بسیار واضحتر و روشنتر از محلهای دیگر که این قابلیت را ندارند ضبط میشود، و وضوح این تصاویر در مقایسه با یکدیگر بسیار با یکدیگر متفاوت است.

در صورت خرابی این سنسور حتما باید لنز دوربین مدار بسته را باز کنید. با توجه به توسعه سیستم ها و همچنین تعدد برند های دوربین مدار بسته موجود و تنوع قیمتی، می توان گفت که در هر سطحی می توانید از سیستم دوربین مدار بسته برای پوشش نقاط حساس استفاده کنید. حال با توجه به مزایا و معایب آن، آیا می توانید گفت که ۴K برای کسب و کار انتخاب صحیحی است یا نه؟ همچنین اگر خودتان اقدام به خرید و نصب دوربین های مدار بسته کنید، می توانید هزینه ها را کاهش دهید، به شرطی که در منابع درستی به تحقیق پرداخته و از مشاوران زبده و صحیحی کمک گرفته باشید. ۶.وضوح سیستم دوربین مدار بسته را بررسی کنید. سایه بان قابل تنظیم دوربین مدار بسته را به عقب بکشید تا شفافیت بیشتری داشته باشید. کارشناسان واحد پروژه شرکت پس از بررسی، بازدید و آنالیز پروژه و همچنین بر اساس نیاز مشتری و میزان بودجه ای که کاربر برای تجهیز سیستم کنار گذاشته است، اقدام به طراحی و جانمایی و برآورد پروژه دوربین مدار بسته می نماید. دوربین هایلوک نسبت به قابلیت هایی که دارد قیمت بسیار پایین تری دارد.

این دوربین ها در تاریکی شب توانایی ضبط تصویر از فاصله ۱۸۳ متری را دارند. غالباً چنین تاریکی در عموم فضاهایی که میشناسیم وجود ندارد. هم چنین قیمت دوربین مداربسته ahd متناسب با کیفیت آن است. که این مرحله در دوربین تحت شبکه و آنالوگ متفاوت است. NTSC و PAL دو نوع کاملاً متفاوت از سیستم رمزگذاری ویدیو هستند. دوربین دام در دو نوع سقفی و دیواری وجود دارد و بسته به نیاز فضای موجود باید نوع آن مشخص شود. ممکن است دو دوربین دارای ویژگی ها و امکانات یکسانی بوده اما مبلغ های مختلفی برای آنها وجود داشته باشد. دوربین بالت با شکل ظاهری مستطیل و بدنه استوانهای شکل و عموماً از جنس فلز هستند. آپشن هایی که این نوع دوربین مداربسته دارد باعث وجه تمایز آن با سایر دوربین های مداربسته شده است.

دوربین های C-mount با لنزهای قابل جدا شدن امکان تغییر ساده لنز را برای برنامه های مختلف فراهم می کنند. به دلیل نوع سیستم CCTV که ما انتخاب می کنیم، سیم کشی های مختلف باید انجام شود. چنانچه به هر دلیلی نیاز به راه اندازی دوربین مخفی باشید، مجوز آن را باید دریافت کنید. بنابراین اطمینان از خرید دوربین مداربسته مناسب بسیار مهم است، زیرا بسته به مکان قرارگیری و کاربرد اصلی آنها، باید دوربین مورد نیاز خود را پیدا کنید. گلوله وجود دارد باید از پوششهای ضدگلوله بانام proof bulletاستفاده کنید. اگر تصویری وجود ندارد و دوربین روشن نمی شود، دوربین معیوب است و باید تعویض شود. به همین دلیل هنگام نصب دوربین باید اطلاع رسانی به صورت کتبی صورت گیرد که علاوه بر بازدارندگی از وقوع جرم، اطلاع از وجود دوربین مداربسته بر همگان مشخص باشد. اولین نکتهای که هنگام انتخاب دوربین به آن دقت کنید این است که دوربین را برای چه فضاهایی در نظر دارید،و با در نظر گرفتن فضای خود باید نوع دوربین را مشخص کنید.منظور از نوع دوربین مدل بالت یا دام است. یعنی باید برد LED مادون قرمز را نیز بردارید. برد دید در شب دوربین های مداربسته ی هایک ویژن از 10 متر تا 500 متر است .

کوچکترین واحد گرافیکی که روی صفحهنمایش داده میشود و بهاندازه یک نقطه کوچک در کنار یکدیگر قرارمی گیرند و یک تصویر را تشکیل میدهند مگا پیکسل سایت hivisioncctv میگویند. این گونه دوربینها از نظر انتقال تصاویر به دو نوع بی سیم و با سیم و از نظر محل استفاده به محیط داخلی و محیط بیرونی دستهبندی میشود. این نوع از دوربینها برای فضاهای بیرونی و خارجی ،مناسب با شرایط سخت بد آبوهوایی طراحیشدهاند. کیفیت این محصول به دلیل جنس مقاوم بدنه، ضد آب بودن و قطعاتی که در داخل دستگاه تعبیهشده بسیار بالا است به همین دلیل مناسب برای فضاهای بیرونی و شرایط سخت بد آب و هوایی مناسب میباشد. اکثر دوربین های پایه دار دارای “استاندارد های ضد آب” می باشند و برای محیط های خارجی مناسب می باشند. برای راه اندازی اینگونه دوربین ها علاوه بر تعدادی دوربین به کابل شبکه ، کابل برق ، دستگاه ضبط (DVR)و هارد برای ذخیره سازی نیاز دارید. اگر در مورد نحوه انتخاب دوربین مناسب و نحوه انتخاب دستگاه مناسب جهت ضبط تصاویر دوربین های مداربسته اطلاعات کافی دارید و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار دارید بسم الله… اگر قصد خرید دوربین مداربسته را دارید و قیمت دوربین ها برایتان مهم است، می توانید روی این دو گزینه تمرکز کنید؛ ابتدا دوربین آنالوگ را نصب کنید و در مرحله دوم از دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP استفاده کنید.

پس اگر کسب و کار یا دفتر کوچکی دارید، خریدن دوربین با کیفیت کمتر از ۴K برایتان به صرفه تر خواهد بود. این دوربین فوق العاده دارای قابلیت دید در شب با لنزهای ثابت است و به شما این امکان را میدهد که بتوانید تصاویری باکیفیت از محیط مورد نظر دریافت و ذخیره نمایید. بهتر است نصب دوربین مداربسته را خودم انجام دهم یا نصب را نصاب حرفه ای انجام دهد؟ اگر می خواهید با بازار کار گسترده نصب دوربین آشنا شوید بهتر است که از نزدیک فضای کار این رشته را مشاهده نمایید. با پیشرفت تکنولوژی، لنزهایی با قابلیت تنظیم دستی عدسی نیز وارد بازار شدند. ولی در هر حال می توان در حالت کلی با توجه به استان ها و شهرهای مختلف هزینه ای کلی را به این شکل برآورد کرد.

دوربین های مدار بسته انواع مختلفی دارند که بنا به نیاز افراد انتخاب می شوند و کاربرد و ویژگی هر یک از آن ها متفاوت است. در صورتی که علاقه مند به یادگیری دوربین های مدار بسته هستید توصیه می کنیم در دوره های آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه فنی پارس ثبت نام نمایید. بررسی کنید که منبع تغذیه دوربین امنیتی شما به درستی کار می کند. اگر می توانید تصویری را روی مانیتور تست ویدیو ببینید، دوربین کار می کند. دوربین امنیتی خود را بر روی DVR / NVR متفاوت تست کنید. کابل و دوربین ها را با یک مانیتور تست ویدیویی تست کنید.- دوربین را روشن کنید و مستقیما مانیتور تست ویدیو را یک به یک به کابل بزنید. افزایش بازدهی پرسنل: کارفرمایان ترجیح می دهند با نصب دوربین های مدار بسته سازمان خود را تحت نظر داشته باشند. در ادامه بیایید ببینیم یک دوربین مدار بسته از چه اجزایی تشکیل شده است. این یک سوال ضروری است که باید قبل از خرید دوربین مداربسته از خود بپرسید و ممکن است به ترجیحات شخصی شما برگردد ، با مزایا و معایب برای هر نوع! باید مناطق بزرگ را با یک دوربین مداربسته کنترل کنید.

بنابراین این دوربین برای مکان های تجاری که نیاز به کنترل شبانه روزی با تغییر شرایط نور را دارند، بسیار مناسب است. فروش باشند تا در صورت به وجود آمدن مشکل برای دوربینها بتوانید اجناس را تعمیر و یا تعویض کنید. از ویژگی های اصلی آنها سرعت بالا است که می تواند تا ۳۶۰ درجه در ۱ ثانیه برسد. مگا پیکسل در دوربینهای مداربسته نقش بسزایی در کیفیت تصاویر دارند و همانطور که در مطلب بالا عنوان شد نقطههایی (مگا پیکسل)که در کنار یکدیگر قرارمی گیرند باید دارای کیفیت بسیار بالایی باشند تا در خروجی،تصاویری باکیفیت و وضوحبالا مشاهده شود. در باکس کوچکتر موجود در آن پنجره باید آدرسی که از قبل کپی کرده­اید را جایگذاری کنید. در لنزهای وریفوکال دو عدد پیچ یا دوعدد ولوم وجود دارد که میتوان زوم و فکوس دوربین را به صورت دستی تنظیم کرد همچنین میتوان دیافراگم را تنظیم کرد تا خطای ضبط ویدیو و تصویر کمتر شود.

دوربین امنیتی خود را به مکان دیگری منتقل کنید. دوربین مدار بسته باید طوری نصب شود تا از دسترسی دزدان خارج شود و حداقل به این نکته توجه شود. خاصترین نوع دوربین مدار بسته؛ دوربین های مدار بسته صنعتی هستند. از دوربینهای مداربسته در کارخانجات صنعتی هم استفاده میشود. به کارگیری دوربین مداربسته در فضاهای شخصی مثل حمام و سرویس بهداشتی اخلاقی نیست و جرم محسوب میشود. از این نوع از دوربین برای فضاهای بسته و یا با سقف کوتاه مانند: فروشگاهها،بانکها،منازل،پارکینگ، طراحیشدهاند. این دسته از دوربین ها برای ضبط تصاویر در محیط های کم نور مانند خیابان هایی با نور کم، فضاهای داخلی کم نور رستوران ها استفاده می شوند. آنها بیشتر در فضای باز استفاده می شوند، به ویژه در مناطقی که برد طولانی لازم است، مانند حیاط خلوت و پارکینگ. درست است که استفاده از سیستم های امنیتی در منازل و مراکز مختلف آرامش و امنیت را بیشتر کرده، اما قوانین نصب خاصی دارد که نباید ندید گرفت. به این ترتیب قوانین نصب دوربین مداربسته را در مکان های مختلف بررسی می نماییم. بدین ترتیب به راحتی می توان از آنها در محیط های اداری و تجاری که زیبایی و شیک بودن حرف اول را می زند، استفاده کرد.

روشی برای تنظیم تصویر و نمایی از هدف مورد نظر دوربین است. با مطالعه ادامه این مطلب به احتمال قوی می توانید سیستم دوربین مدار بسته خود را نصب و راه اندازی کنید ولی این را مد نظر داشته باشید با کمی هزینه بیشتر می توانید از یک نصاب حرفه ای جهت نصب دوربین مدار بسته استفاده کنید و اطمینان داشته باشید دوربین های شما بصورت استاندارد , اصولی و تمیز نصب خواهد شد . ۳.نکات مفیدی برای حل مشکلات رنگ تصویر دوربین مدار بسته. اگر دوربین های امنیتی شما تصاویر را سبز یا صورتی نشان می دهند ، برای حل مشکلات رنگ دوربین مدار بسته خود، این نکات آزمایش شده و اثبات شده را امتحان کنید. می توانید راه حل های زیر را امتحان کنید.

علاوه بر این دوره ، بیش از هشتاد دوره آموزشی ویژه بازار نظیر آموزش plc ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش نصب پکیج ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و … انواع مختلفی از مانیتورها در بازار موجود است. برای مشاهده انواع دوربین های وایفای و قیمت و سایر مشخصات آنها کلیک کنید. برخی از انواع لوله ها شامل لوله های فولادی، لوله های پلی اتیلن و … این دوربین ها دارای ظاهری مکعب مستطیلی شکل بوده و معمولا امکان نصب لنز روی آن ها به صورت جداگانه وجود دارد. دوربین های دام از نظر اتصال دارای دو مدل با سیم ، بی سیم و تحت شبکه ( دوربین مداربسته آی پی ) هستند . با این کار یک فرد می تواند نمایشگر متصل شده را بررسی کند و همزمان کلیه طبقات ساختمان را زیر نظر بگیرد و یا تصاویر ضبط شده روز های قبل را مشاهده کند. اما اگر این محل در اطراف مکان های حساسی چون پادگان ها، سفارتخانه هاو محیط های نظامی باشد، وضعیت فرق می کند. دوربینهای مداربسته پیشرفته یا دوربین مداربسته کوچک با داشتن قابلیت ضبط و شنود صدا با بالاترین کیفیت همواره نقش بسیار مهمی در حفظ امنیت ساختمان و محیط اطراف آن دارند.

مهم ترین تفاوت دوربین های مدار بسته FLIR و IR این است که دوربین مدار بسته FTIR، نور مادون قرمز منتشر شده از اجسام را ثبت می کند، ولی دوربین IR، بر اساس نور مادون قرمز بازتاب شده از روی اجسام، کار می کند. مشخصات دوربین امنیتی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کابل دوربین مدار بسته در محدوده مناسب قرار دارد. در حال حاضر دوربین هایی تا رزولوشن 4K در این تکنولوژی پشتیبانی می شود. دوربین های بسیار کوچکی هستند که براحتی می توان مخفی کرد که معمولاً برای جاسوسی استفاده می شوند. دوربین مداربسته ضدضربه میگویند که معمولاً از جنس فلز میباشند. بزرگترین تولید کننده دوربین مدار بسته جهان با بیشترین حجم تولید و صادرات این محصول شرکت هایک ویژن است. این روزها دیگر با یک مدل دوربین مدار بسته سر و کار نداریم و هر کسب و کاری بنا بر نیاز خود مدل خاصی از دوربین های مدار بسته را درخواست خواهد کرد. به گفته تحلیلگران، تصمیم برای حذف نام FTO سپاه بیشتر نمادین است و به معنای تغییر واقعی نیست، زیرا تحریمهای دیگر بر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باقی خواهند ماند. از سری کابل هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد کابل کواکسیال Rg59 می باشد.