انواع دوربین مداربسته و شناخت آنها

شرکت شبکه گستر مهر تجارت می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای نصب انواع دوربین مداربسته در اماکن مختلف باشد. افرادی که در صنایع غذایی و تولیدی فعالیت میکنند نیز ممکن است به دلیل قابلیت اطمینان دوربین در دمای شدید، این گزینه را انتخاب کنند. به همین دلیل بیشتر افرادی که برای تهیه دوربینهای امنیتی اقدام میکنند؛ خرید دوربین مداربسته داهوا را انتخاب میکنند. بسیاری از افراد توانایی تامین مایحتاج لازم برای گذران زندگی خود را ندارند، به همین خاطر اقدام به دزدی و سایر کارهای خلاف می زنند تا از این راه بتوانند زندگی خود را بچرخانند. زیرا حتما این سوال پیش می آید که : چه تعداد دوربین در این فضا لازم است؟ پیشنهاد به شما: مقاله شرکت نصب دوربین مداربسته را حتما بخوانید. بنابراین، اگر دوربین مادونقرمز شما 20 لنز داشته باشد، احتمالاً حدود 20 متر را پوشش میدهد.

این لنز ها کیفیت فوق العاده ای را نسبت به سایر لنز هایی که در بازار این نیم این صنعت عرضه می شوند بر عهده دارد . در فرودگاه ها میزان کاهش جرایم 23% و در سایر مراکز عمومی روی هم رفته این مقدار 7% بوده است. مرحله بعد علامتگذاری محل نصب دوربین روی دیوار، نصب پایه و پیچ کردن پایه به دیوار است. نقطه پیشنهادی ما نصب دوربین در کنج دیوار، محلی که دیوار و سقف با یکدیگر تلاقی میکنند، میباشد. قبل از شروع نصب پایه دوربین بر روی دیوار، به جهت دوربین دقت کنید. دوربینهای مداربسته آنالوگ و IP دارای تفاوتهای زیادی هستند، که شما میتوانید در مقاله 10 تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ و IP، از آن آگاه شوید. دوربین های مداربسته مخفی و جاسوسی این روزها مورد توجه قرار گرفته اند که در این مقاله انواع دوربین های مخفیانه و جاسوسی را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد، همراه داتیس نتورک باشید. چرا که به وسیله این شبکه اینترنتی، دوربین ها و گیرنده ها کار ارسال، دریافت و ذخیره کردن عکس ها را انجام خواهند داد.

در واقع به علت نوع قفل شدن و اتصال خیلی خوب این فیش ها، استفاده از آنها برای دوربین های مداربسته ایده آل شده است. معمولا محصولات بسیار زیادی در ساختمان های تجاری برای عرضه به مشتریان وجود دارد. برای استفاده و نصب آنها احتیاج به مجوز از پلیس و نهادهای مربوطه وجود دارد. حداقل دو ترابایت برای ذخیرهسازی ویدئوهای دوربین مداربسته نیاز است. از لحاظ ظاهری و ساختار فیزیکی می توان دوربین های امنیتی را به دو دسته کلی دوربین مدار بسته دام و دوربین مداربسته بالت تقسیم بندی کرد. عدم تشخیص جهت: بیشتر دوربین های دام درون محفظه های شیشه ای قرار گرفته اند و شکل گرد و گنبدی آن ها باعث می شود که تشخیص سمت و جهت آنها دشوارتر باشد. سیستم های حرفه ای صوتی و کنفرانس برای ارتباط صدا، صدا و موسیقی طیف وسیعی را در اختیار شما قرار می دهد. به همین خاطر می بینیم که استفاده از دوربین مداربسته می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای جلوگیری از چنین اقدامات ناپسند باشد.

دوربین های مدار بسته با اهداف مختلفی در محل های مختلف نصب و راه اندازی می شوند . برای این کار باید با توجه به نقشه تهیه شده، محل مناسب برای نصب تجهیزات مختلف از جمله دوربینها، کابلها و دستگاههای DVR و غیره را انتخاب کرد. در اولین مرحله باید با توجه به نقشه منطقه مورد نظر یک نقشه برای اجرای دوربین های مداربسته طراحی کرد. زیرا ممکن است حتی با تغییرات نور فعال شود، در این موارد توصیه میشود از PIR استفاده شود. به عنوان مثال اگر درب ورودی هتل یا شرکت می خواهید دوربین نصب کنید حتما باید قابلیت wdr داشته باشد تا زمانی که نور در خارج محیط زیاد است باعث سیاه دیده شدن فردی که داخل مجموعه می شود، نگردد. نور آفتاب به طور مستقیم به دوربینها برخورد نکند. باید بدانید که فرآیند طراحی و اجرای انواع دوربین مدار بسته با توجه به مدل مختلف دوربینها و سیستم ضبط تصویری که دارند، متفاوت است. پس از اینکه نقشه مورد نظر تهیه شد میتوان با استفاده از مختصات آن در مورد هر یک از لوازم و میزان مورد نیاز را تخمین زد و نسبت به تهیه آنها اقدام کرد.

بدین ترتیب شرکت های بسیار زیادی از جمله شرکت شبکه گستر مهر تجارت این مسئولیت را بر عهده گرفته اند که بهترین و باکیفیت ترین نمونه از دوربین های مداربسته در برندها مختلف مانند هایک ویژن ، تی وی تی و .. را برای مشتریان نصب کنند تا از این طریق میزان سرقت در سایت hivisioncctv جامعه کمتر شود. یا اینکه یک درایو تغذیه با آمپراژ بالا برای همه دوربین ها کنار دی وی آر نصب شود که در این صورت باید از کابل ترکیبی برای برق و تصویر استفاده گردد. با این حال کیفیت تصویر با دورشدن از رسیور کاهش پیدا میکند. سازو کار این دستگاه پردازش تصویر، این است که تغییرات در حرکت را تشخیص داده و به دستگاه NVR و DVR منتقل میکند. اما توجه داشته باشید که در این آموزش ها تنها به طور سطحی طریقه نصب دوربین مدار بسته آموزش داده می شود و کلیه نکات و ترفندهای نصب و تنظیمات انواع دوربین های مدار بسته آموزش داده نمی شود.

شرکت ایمن تصویر امرتات با استفاده از رابطه خود با واسطهها و سازندگان حرفه ای دوربینهای مداربسته، بهترین گزینه برای انتخاب مناسب ترین محصول منطبق با نیازهای شما میباشد. ناگفته نماند که کاربرد انواع دوربینهای مداربسته، فقط به سیستمهای حفاظتی محدود نمیشود، بلکه در مواردی که به آن اشاره کردیم هم، کاربرد دارد. در ادامه آموزش نصب دوربینهای مداربسته بیان چند نکته ضروری به نظر میرسد. یکی از بهترین و ضروری ترین راه برای مراقبت از دارایی و اموال، استفاده و نصب دوربین مداربسته است. قطعا نصب دوربین مداربسته برای هر مکانی می تواند افزایش امنیت را به دنبال داشته باشد. هر چه کیفیت دوربین های مداربسته بیشتر باشد، تصاویر ضبط شده دارای کیفیت بالاتری هستند.

برای مثال، اگر بخواهیم برای مکانهای صنعتی اقدام به نصب دوربین مداربسته کنیم، باید میزان دوام و مقاومت آن در برابر آلودگی و حرارت را بدانیم. در گذشته انواع دوربین مداربسته گران قیمت برای استفاده صنعتی و حرفه ای در بازار ارائه میشد. بهتر است تنها اگر سیستم مدار بسته ای در اختیار دارید که آنالوگ است و می خواهید چند عدد از دوربین های سیستم را به هم مرتبط کنید از روش اتصال کارت شبکه استفاده کنید. سیستم های دیجیتال را با عنوان دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا دوربین مدار بسته IP نیز می شناسند. انتخاب نوع دستگاه در این حال متناسب با قابلیت های مورد نیاز مصرف کننده می باشد. در حال حاظر دوربین مداربسته ای پی در بازار ایران تا کیفیت 26 مگاپیکسل یافت می شود که با توجه به پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی در این عرصه بزودی می توان شاهد کیفیت های بالاتر بود. این موضوع باعث می شود تا امکان دزدی بسیار کمتر شده و افراد مختلف با اطمینان خاطر بیشتری در محل کار خود حاضر شده و یا با خیالی آسوده به مسافرت بروند.

امروزه مراکز مختلفی این دورهها را برگزار میکنند و یکی از بهترین مراکز آموزشگاه فنی پارس است. به گزارش ایسنا،بنابراعلام آموزشگاه فنی پارس، امروزه نصب دوربین مدار بسته به شدت مورد استقبال قرار گرفته و در بسیاری از مراکز استفاده از آنها به عنوان یک الزام معرفی شده است. با توجه به نتایج مثبتی که افراد بسیار زیادی دریافت کرده اند، امروزه میل به نصب دوربین مداربسته در اقشار مختلف بسیار زیاد شده است. در سال های دور تقریب همه اماکن امنیت لازم را داشتند، اما امروزه کمتر مکان امنی را در دنیا می توان پیدا کرد. لازم به ذکر است که خرید دزدگیر اماکن در جلوگیری از وقوع جرم و حفظ امنیت شرکت ها و سایر مکان های حساس مانند فروشگاه ها تاثیر فوق العاده ای دارد. بسیاری از این دوربین های مدار بسته قدیمی را می توان در فضای باز یا داخل خانه استفاده کرد و معمولا نیاز به نصب حرفه ای دارند. نصب دوربین مداربسته را نباید یک هزینه اضافی برای مکان های مختلف بدانیم، زیرا تجربه ثابت کرده که با استفاده از دوربین های مداربسته می توان حراست از یک ساختمان یا مجموعه را بسیار راحت و کم هزینه کرد.

برای آشنایی با ، برای خرید مطمئن تر دوربین های امنیتی، انواع دوربین مدار بسته را به شما معرفی میکنیم. از با کیفیت ترین برند های این دسته می توان پرادا، اسپرادو، سیماران و سامسونگ را معرفی کرد. زیرا نصب دوربین مداربسته داهوا بسیار حساس است و اگر به درستی انجام نشود، تصاویر خوبی را نمیتوان از دوربین مدار بسته دریافت کرد. در واقع انتخاب محل یکی از مهمترین مرحله های نصب دوربین های مداربسته به شمار می رود، اگر در این مورد توجه خاصی انجام نشود، حتی با دوربین های خاص نیز نمیتوان بازدهی مناسب را دریافت کرد. اما تنها با انتخاب دوربین خوب، نمیتوان بهترین انتظار را از دوربین داشت. پیش از آنکه به بررسی ویژگی های پیشرفته یک دوربین مداربسته بپردازیم باید با انواع آن آشنا شویم.

مدل های مادون قرمز نسبت به دوربین های روز/شب قیمت بالاتری دارند. لنز و سنسور دوربین مداربسته : همانطور در مقالات پیشین اشاره کردیم، لنز ها به دسته های Fixed ( ثابت )، متغیر( Motorized و Varifocal ) تقسیم می شوند که لنزهای متغیر قیمت بالاتری نسبت به لنزهای ثابت دارند و لنزهای Motorized، نیز قیمت بالاتری نسبت به دیگر لنزها دارد. همانطور که اشاره کردیم این تجهیزات به یکی از اصول اولیه ایجاد امنیت در ارگانها و ساختمانها تبدیل شدهاند. برای نصب دوربین مداربسته داهوا برخی اصول اولیه وجود دارد که اگر آنها را رعایت نکنید، مشکلات مختلفی گریبان گیر شما خواهد شد. و غیره و فعالان در این حوزه ها را به شما معرفی می کند و امکان ارتباط با آن ها را برای شما فراهم می کند. استفاده کرد. این دوربین ها با تغییر در فرکانس خروجی میتوانند کیفیت تصاویر ضبط شده را افزایش دهند. برخی از دوربینهای مدار بسته دارای موتور مکانیکی هستند و دارای قابلیت حرکت و تغییر زاویهٔ دید لنز بوده و تغییر منطقهٔ پوشش تصویری دوربین را ممکن میکنند.

قیمت دوربین مداربسته بی سیم ؟ اگر حافظه ذخیره سازی محلی را انتخاب می کنید ، مجبورید دوربین های خود را در جای بی خطری قرار دهید. دوربین های مداربسته بی سیم ۳۶۰ درجه در شکل های مختلف و انواع دوربین لامپی , دوربین تخت ۳۶۰ درجه دیواری و دوربین ۳۶۰ درجه سقفی در بازار ایران موجود است. ممکن است شما بخواهید دوربین مدار بسته برای فضای کاری یا منزل خود تهیه کنید ولی با انواع آن و کاربرد هر کدام آشنا نباشید و در واقع ندانید کدام نوع برای نیاز شما مفید است. دوربین مداربسته اسپید دام در واقع نسخه پیشرفته تر دوربین دام بشمار می آید که می تواند با استفاده از موتورهایی که در اختیار دارد آزادانه در جهت های دلخواه شما گردش کند و با بزرگنمایی تا 12 برابر حد معمول از منطقه مورد نظر شما بدون حتی یک نقطه کور فیلمبرداری نماید. در قسمت پایین مشخصات فنی این محصول را دقیق برای شما خواهیم گفت .

از زمانی که دوربین مداربسته وارد بازار شده، ادارات بسیار زیادی از آن استقبال کرده اند و این موضوع باعث شده تا راحت تر و ارزان تر از سایر روش ها بتوانند امنیت یک اداره را تامین نمایند. بدین ترتیب بهتر است به جای روش های پر هزینه و کم بازده، استفاده از دوربین در دستور کار همه افراد قرار گیرد. قطعا نصب دوربین مداربسته نیز مانند سایر روش های پیشگیرانه، نمی تواند یک روش 100 درصد برای کاهش جرم و جلوگیری از دزدی باشد، اما قطعا تاثیرات بسیار زیادی در این زمینه خواهد داشت. دوربین مدار بسته یکی از لوازمی است که میتوانید برای امنیت محیط کار یا منزل خود استفاده کنید. نخست این که دوربین های بیسیم دارای مراحل نصب آسانتری نسبت به انواع دیگر دوربین هستند. برای شروع نصب دوربین مداربسته نخست باید دوربین را در زاویه مناسبی نصب کنید. در گام بعدی، برای اتصال دوربین به دستگاه ضبط تصویر از فیش BNC استفاده کنید. این قابلیت به شما اجازه می دهد فیلم های زنده یا ضبط شده دوربین مداربسته را از طریق رایانه یا تلفن هوشمند خود و با اتصال به اینترنت مشاهده و کنترل کنید.