انواع دوربین های مداربسته

تا حد زیادی از وقوع اتفاقات ناگوار و پیش بینی نشده مانند آتش سوزی و یا وقوع یک جرم و جنایت و یا دزدی جلوگیری می کند. استفاده از دوربین مداربسته مزایای زیادی دارد برای مثال: امنیت، پوشش کامل محیط، اجرای قانون و جلوگیری از وقوع جرم، کنترل و مدیریت شهری، هوشمند سازی و هزینه. در کنار آن می توان در صورت POE بودن از این دستگاه به عنوان منبع تغذیه دوربینهای مداربسته تحت شبکه نیز استفاده نمود. دستگاه NVRرا به ساده ترین نحو می توان معادل سرور در سیستم های مداربسته تحت شبکه قلمداد نمود. سیستم دوربین های مداربسته از قسمت ها و تجهیزات مختلفی تشکیل شده است. این شرکت در زمینه تولید سیستمهای نظارتی همچون: دوربینهای مداربسته، دستگاههای ضبط تصویر DVR NVR، همچنین سیستمهای دفاعی و جنگافزاری، تجهیزات خودکارسازی و مکانیک پرواز، سیستمهای تولید کننده برق و زیرساختهای مرتبط با حملونقل نیز فعالیت دارد. شرکت HiLook درزمینهٔ تولید انواع دوربین مداربسته (CCTV) آنالوگ و دیجیتال فعالیت داشته و ازنظر کیفیت هیچچیز کمتر از هایک ویژن ندارد. دوربینهای IP که با نامهای دوربینهای تحت شبکه و یا دوربینهای دیجیتال نیز شناخته میشوند، نسل جدید دوربینهای مداربسته هستند. دوربینهای آی پی تحت شبکه دوربینهای IP نسل جدید دوربینهای مداربسته هستند.

همچنین این دوربین ها قابل نصب در ورودی و خروجی پارکینگ های تجاری و پارکینگ های مسکونی نیز می باشند. قابلیتهایی مانند ضبط تصویر با کیفیتهای متفاوت و انواع مختلف فرمتهای تصویری، انواع هشدار، ارتباط با شبکه و بکارگیری نرمافزارهای کاربردی، هشدار قطع یا خرابی دوربین، حسگر حرکت یا motion detection، ارسال هشدار حرکت به وسیلۀ ایمیل، امکان کنترل به واسطۀ وب، تنظیم نور و وجود زبانهای مختلف سیستمی در هر دی وی آر (DVR) تعدادی پورت ورودی و خروجی برای تصویر و صدا وجود دارد. بیشتر دوربین های جدید توسط بهره گیری از نور مادون قرمز امکان دید در شب به صورت سیاه و سفید را دارند ولی متراژ پوشش دهی آن ها متفاوت است. سوکت شبکه : سوکت شبکه در انواع متفاوت تولید می شوند که برای اتصال کابل به دستگاه ، دوربین مدار بسته و سوییج مورد استفاده قرار می گیرند. متداول ترین نوع حافظه مورد استفاده در این دی وی ارهای ضبط تصاویر دوربین های مداربسته هارد دیسک های معمولی هستند که با توجه به تعداد کانال های دریافتی دستگاه دی وی آر از تعداد مختلفی هارد دیسک پشتیبانی می کند. دستگاه ضبط NVR به کار رفته در این دوربین ها از DVR نصب شده بر روی دوربین های آنالوگ گران تر می باشد اما به دلیل این که کیفیت این دوربین ها بیشتر می باشد و محدوده دید بیشتری را در بر می گیرند می توان به جای استفاده از چند دوربین آنالوگ از یک دوربین IP استفاده نمود.

در سیستم تحت شبکه دوربین مداربسته خود میتواند به صورت مستقل به شبکه کامپیوتری متصل شود و از این رو شما خواهید توانست به صورت مستقیم آن را به کامپیوتر متصل کنید. این دوربین های مدار بسته به شما اجازه می دهند در هر جای دنیا که باشید تصاویر را به راحتی مشاهده کنید. امنیت از نیازهای اولیه هر انسان است و دوربین های مداربسته نیز این امنیت را برای انسان ها در محیط های مختلف تأمین می کنند. به عنوان مثال در برند هایک ویژن دوربین های توربو HD با نام دوربین HDTVI و در داهوا HDCVI معرفی می شوند. این دوربین ها نسبت به دوربین های AHD از لحاظ قیمت گران تر هستند ولی این دسته از دوربین های HD CVI و برند داهوا در گروه بهترین برند های دوربین مداربسته قرار دارد. AHD : نسل جدید دی وی ارها و دوربین های مداربسته ات که کیفیت تصاویر ان ها HD یا FULL HD می باشد.

به طور کلی اتصال سیستم مداربسته به کامپیوتر در سیستم آنالوگ و تحت شبکه کاملا متفاوت است و البته در برندها و مدل های متفاوت از تجهیزات نیز جزئیات این آموزش میتواند تا حدی متفاوت باشد. اکثر سیستم های دوربین مدار بسته دیجیتال دارای رمزگذاری داخلی هستند که از دسترسی غیرمجاز به فیلم های ضبط شده شما جلوگیری می کند. یک دوربین ۷۲۰p یا ۹۶۰H ممکن است تصاویر یا فیلم های شفاف ضبط نکند. ساختار کلی این تکنولوژی در انواع برندها به یک صورت است اما ممکن نام های متفاوتی داشته باشند. دوربین های مداربسته این قابلیت را دارند تا یک پوشش کامل از محیط به صورت 24 ساعته ارائه دهند. دوربین مدار بسته ویژگی های زیادی دارد که توجه به این ویژگی ها و قابلیت ها در هنگام خرید موجب آگاهی بیشتر و انتخاب هوشمندانه می شود. دوربین مدار بسته لامپی از ظاهری شبیه لامپهای کم مصرف LED برخوردار است و با نصب داخل یک سرپیچ معمولی قابل استفاده میباشد.

اگر می خواهید تصاویری با کیفیت بالا و با جزئیات واضح از دور (مانند تشخیص پلاک) بدست آورید. در صورتی که کلمه عبور را نداشته باشید کمی به مشکل خواهید خورد! این قابلیت باعث شده نظارت بر محیط از حالت محلی به حالت نظارت از راه دور تبدیل شود؛ حالا به معنای دقیق کلمه از هر جای جهان میتوانیم ببینیم چه اتفاقی در محل سکونت یا محل کار ما میافتد. شما به راحیت می توانید با تجهیزات مورد نیاز این عمل دوربین های خود را نصب کنید و با مطالعه دقیق این صفحه می توانید به درستی آموزش ببینید. نصب دوربین مدار بسته علاوه بر حفظ امنیت و پیگیری هر گونه جرم، باعث می شود که سارقین و مجرمین از آن محل دوری کنند. در واقع وجود دوربین مداربسته در محل زندگی، کار، اماکن عمومی و … علت این امر هم دسترسی آسان، پیشرفت قابلیت هایی همچون کنترل از راه دور و از همه مهم تر محافظت و مراقبت از اماکن می باشد.

معمولترین نوع دوربین مداربسته، دوربین مدار بسته ahd می باشد. البته وجود قابلیتی به نام StarLight در برخی از دوربین های مدار بسته موجب ضبط تصاویر به صورت رنگی در شب می شود. در واقع با استفاده از دوربین های مداربسته در سطح شهر و مکان های پر رفت و آمد می توان تماماً محیط را کنترل کرد تا در صورت بروز هر گونه سرقت، مزاحمت و… کنترل و مدیریت اماکن شلوغ و پر رفت و آمد در شهر، مثل ایستگاه های راهآهن، پایانه های مسافربری، مترو و فروشگاهها، امری ضروری است. اگر در هر مرحله از انتخاب و خرید دوربین مداربسته با مشکل روبرو شدید و یا سوال برای شما پیش آمد با شرکت نصب دوربین مداربسته تارتن دژ تماس بگیرید. اکثر دوربین های مداربسته Bullet دارای بدنهای از جنس فلز بوده، روی دیوار نصب شده و به دلیل شکل خاص کاور (به طور مثال داشتن سایبان) نسبت به دوربین های دام در مقابل بارش باران و برف نسبتا مقاومتر هستند. بر روی آن کلیک کنید تا Activex از دستگاه دریافت شود. لنز یکی از قطعات مهم دوربین به شمار میرود و هدف از خرید دوربین مداربسته استفاده و ضبط تصاویر با توجه به اصول تصویربرداری است.بنابراین طبق توضیح اولیه باید لنزی را انتخاب کنید که تصاویری باکیفیت بالا و واضح را بتواند تصویربرداری کند.

در این دوربین ها گاها غیر از بدنه، لنز نیز به گونه ای ضد آب طراحی می سایت hivisioncctv شود. در این سیستم شما باید دوربین های را به صورت غیر مستقیم به کامپیوتر متصل کنید. برای ضبط تصاویر تنها کافی است از دستگاهی که ارتباط شبکه ای را ایجاد کرده، استفاده کنید. برای هوشمند سازی کنترل راه ها، جاده ها و ساختمان ها برای کنترل هر چه بیشتر مورد استفاده قرار گرفتند. پیغامی در زیر صفحه ظاهر خواهد شد که از شما درخواست می کند ActiveX مورد نیاز برای دوربین های دریافت کنید. همچنین در روزهای تعطیل و یا خارج از ساعات کاری می توانید سوالات خود را در فرم های تماس به شرکت دوربین مداربسته ارسال کنید. بزرگترین تفاوت این دوربین ها، رزولوشن و وضوح بالاتر تصاویر ضبط شده است به طوری که شما به راحتی در این تصاویر می توانید چهره افراد را تشخیص دهید و حتی از تصاویر به عنوان مدرک جرم نیز استفاده کنید. ، محیط های که مستعد رخداد جرم هستند (مانند طلا فروشی ها که هر سارقی را وسوسه می کنند، خیابان ها برای کنترل جرایم رانندگی و…) و بسیاری از مکان های دیگر.

شرکت نیتاران به عنوان نماینده فروش، پخش و نصب محصولات داهوا داهووا در ایران ارائه دهنده بروزترین تکنولوژی ها و جدیدترین محصولات Dahua می باشد. جهت اطلاع بیشتر در مورد لیست محصولات و موجودی ها با بخش فروش نمایندگی داهوا تماس حاصل نمایید. دوربین های دام یا گنبدی بیشتر برای مکان های بسته مورد استفاده قرار می گیرند که به شکل نیم دایره هستند، در واقع خود دوربین در داخل این پایه های نیم دایره ای قرار می گیرد تا زاویه ی دید آن مشخص نباشد. بر اساس شکل و کاربری : به دو دسته دوربین دام (گنبدی شکل) که بیشتر برای استفاده در فضاهای داخلی و دوربین بولت (مخروطی شکل) که بیشتر برای فضاهای خارجی استفاده می شود، تقسیم می شوند. بر اساس نحوه اتصال : دوربین ها با توجه به روش اتصال به دستگاه ضبط تصاویر دوربین به دو دسته تقسیم می شوند که در دسته اول دوربین ها توسط کابل به دستگاه متصل شده و به آن ها دوربین آنالوگ می گویند و در نوع دوم دوربین ها توسط اینترنت و از طریق WIFI به دستگاه متصل می شوند که به آن ها دوربین IP یا دوربین تحت شبکه می گویند. بر اساس گزارش IMS در سال 2015 ، شرکت هجیانگ داهوا تکنولوژی Zhejiang Dahua Technology Co دومین تولید کننده بزرگ دوربین های مدار بسته در جهان می باشد.

دوربین های مداربسته در دنیای امروز از کاربردهای بسیاری از جمله جلوگیری از جرایم، نظارت بر ترافیک، مسابقات ورزشی و نصب در بسیاری از اماکن از جمله فروشگاه ها، مدارس، اداره ها و سازمان ها برخوردار است. 7. پس از دریافت و نصب ActiveX صفحه مرورگر را refresh کنید. آچاره، به کمک متخصصانی که در این زمینه، مهارت دارند، میتواند نصب دوربین مداربسته فضای شما را به عهده بگیرد. که هر دستگاه برای ضبط تصاویر به هارددیسک نیاز دارد.از مزایای استفاده از هارد بجای لوازم الکترونیکی داشتن فضای زیاد می باشد واضح است که هرچه تعداد دوربین های مداربسته و زمان فیلم ضبط شده بیشتر باشد به فضای بیشتری بابت ذخیره سازی نیاز خواهد بود. LED های مادونقرمز امکان ضبط واضح را حتی در محیطهای تاریک فراهم میکنند. زمانی که از این تکنولوژی در DVR های مدرن استفاده میشود خروجی دیجیتال رزولوشن بالاتر از (۴۸۰ در ۷۰۴ پیکسل) ۴CIF دارد.

امید است با رفع شرایط ناعادلانه تحریم این امر نیز بزودی میسر گردد. این آدرس باید رنجی برابر رنج شبکه اصلی شما داشته باشد و قسمت آخر آدرس نباید مشابه هیچ یک از تجهیزات موجود در شبکه باشد. یکی از مزیت های دوربین مداربسته سامسونگ سهولت در استفاده از تجهیزات آن است. از انجایی که نحوه اتصال دستگاه NVR تا حد زیادی مشابه دستگاه DVR است و از این رو به آن اشاره نمیشود. این نوع دستگاه قابلیت ضبط و نمایش تصاویر را با استفاده از نمایشگر برای کاربر فراهم می کند. هارددیسک وسیله ای است که در داخل دی وی ار قرار گرفته و قابلیت نوشتن اطلاعات یا ثبت تصاویر و خواندن اطلاعات یا دسترسی به تصاویر و بازیابی تصاویر دوربین های مداربسته را دارد.همانطور که می دانید دستگاه دی و.ی ار یا NVR وسیله ای برای دریافت تصاویر دوربین های مداربسته بصورت باسیم یا بیسیم می باشد. همچنین به دلیل انتقال اطلاعات در شبکه های عمومی، احتمال هک این دوربین ها وجود دارد. همچنین برند داهوا Dahua در سال 2016 از بین 50 برند برتر دوربین مدار بسته به عنوان چهارمین برند محبوب دنیا شناخته شد. همچنین برندهای مختلفی از دوربین های مداربسته در بازار ایران وجود دارد که عموما ساخت کشور چین هستند و در میان برندهای پر طرفدار و کاربردی موجود در بازار ما به شما برند هایک ویژن و داهوا را پیشنهاد می کنیم.

دوربینهای مداربسته گردان، دستهای از دوربینها هستند که با چرخش دوربین تصویر کاملی از مکان قرارگیری دوربین را در اختیار فرد قرار میدهند. البته دوربین های 360 درجه هم وجود دارد که با چرخش تمام زوایای محیط را پوشش می دهند. 4. در صورتی که قسمت های قبل را به درستی انجام داده باشید پنجره ای برای وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور برای شما باز می شود. در این بین قطعا کاربران بسیاری در جست و جو اطلاعات اولیه به منظور راه اندازی کردن دستگاه خود هستند. آموزش نصب و تعمیر دوربین مداربسته: جابه جا کردن لنزهای متغیر دوربین مداربسته کمی پیچیده تر می باشد. شما به سقف، دیوار، کنج یا گوشههای دیوار، میلههای چراغ، دکلها، میز و هر بخش مرتفعی که قابلیت اتصال داشته باشد، میتوانید دوربین مدار بسته را نصب کنید. دقت کنید چنانچه در پروژه ی خود به دنبال خریداری دوربین مداربسته تحت شبکه و دستگاه ذخیره ساز NVR خود از دو برند متفاوت می باشید ؛ قبل از خریداری ، از پشتیبانی ONVIF محصولات مورد نظر ، مطمئن شوید و به استانداردهای ONVIF نیز توجه کنید.

مشتری گرامی، در حال حاضر برندهای بین المللی از جمله داهوا، به دلیل شرایط تحریم های ایران به هیچ یک از شرکت های ایرانی نمایندگی انحصاری یا نمایندگی رسمی ارائه نمی کنند لذا در حال حاضر هیچ شرکت ایرانی از طرف داهوا دارای برگه نمایندگی رسمی نمی باشد. این شرکت همچنین صدها نمایندگی رسمی در کشورهای مختلف دنیا دارد. این شرکت هم اکنون بیش از 6 هزار نفر به عنوان مهندس و کارشناس R&D دارد که بر روی تکنولوژی های لنز ، سنسور ، کدینگ های ویدیویی ، انتقال تصویر ، پروسسورهای درونی و گرافیکی و همچنین آنالیز های ویدیویی و نرم افزارهای مرتبط با دوربین و شبکه کار می کنند. بلکه بهطور مستقیم بر روی بیتهای کامیپوتر ذخیره میشوند.