اهمیت مدیریت دستگاه و اتصال – شماره 4 2022 – Trinity IoT

مدیریت دستگاه و اتصال را می توان به عنوان فرآیند کنترل، نظارت، نگهداری و پیکربندی دستگاه ها و سیم کارت ها از راه دور تعریف کرد. اگر دسترسی به داده‌های دستگاه از طریق اتصال سلولی رکن حیاتی مدل کسب‌وکار یک شرکت است، مدیریت دستگاه کلید حفظ این امر است، زیرا مدیریت اتصال رشته طلایی است که همه چیز را به هم پیوند می‌دهد.

واقعی کردنش

هنگامی که یک شرکت مالک هزاران دارایی بسیار پراکنده باشد، مدیریت دستگاه و اتصال بسیار مهم تر می شود. سفر به هر یک از دارایی ها برای انجام بررسی های معمول و نگهداری از نظر عملیاتی یا مالی مقرون به صرفه نیست. به عنوان مثال، یک راه حل مدیریت ترافیک باید به داده های چراغ های راهنمایی در سراسر شهر دسترسی داشته باشد تا جریان ترافیک را تنظیم کند. یک شرکت بازی که هزاران دستگاه اسلات را به کازینوها در سراسر کشور اجاره می‌کند، برای اطمینان از کارکرد دستگاه‌های بازی، به داده‌های دارایی دسترسی دارد.

اما این برای یک تجارت چه معنایی دارد؟ به عنوان مثال، یک شرکت تحویل غذا باید به رستوران‌ها اطلاع دهد که سفارش جدیدی وجود دارد، به رانندگان خود اطلاع دهد تا آن سفارش را تحویل بگیرند و به مشتریان اطلاع دهد زمانی که غذا در راه است. برای هماهنگی این رویدادها در مقیاس بزرگ با توجه به اینکه هزاران سفارش باید در هر دقیقه پردازش شوند، شرکت تحویل غذا باید به دستگاه ها و سیم کارت های خود دسترسی داشته باشد که وضعیت سفارش را هم به آشپزخانه و هم از آشپزخانه منتقل می کند.

از تجربه خودمان، شاهد بوده‌ایم که مشتریان دستگاه ناهموار خود را گرفته و با استفاده از داده‌های اتصال، آن را به یک برنامه تلفن همراه با مشتری تبدیل می‌کنند، در حالی که پورتال‌های عملیاتی را برای تیم‌های تعمیر و نگهداری ارائه می‌دهند. پتانسیل عظیم برای این استقرارهای زیرساختی در توانایی اتصال داده های بلادرنگ به چرخ لنگر از برنامه های کاربردی دیگر نهفته است تا بینش تجاری بیشتر و ارزش مشتری را افزایش دهد.

چیزی به سادگی یافتن منبع یک دستگاه اینترنت اشیا یا یک سیم کارت می‌تواند به فرآیندی پر هرج و مرج و زمان‌بر تبدیل شود که زمان را از تمرکز عملیاتی اصلی شرکت می‌گیرد. علاوه بر این، تخصص، منابع و تجربه مورد نیاز برای ایجاد یک پلتفرم مدیریتی و زیرساخت از ابتدا توسط بسیاری دست کم گرفته می شود. اغلب، شرکت‌ها جنبه‌هایی مانند تخصص عمیق حوزه، مهندسی مستمر مورد نیاز برای حفظ عملکرد بهینه محیط، اهمیت مشارکت با بازیگران کلیدی صنعت، و زمان لازم برای توسعه یک پلت‌فرم مدیریت دستگاه اینترنت اشیا را لازم نمی‌دانند.

درک و درک پیچیدگی اینترنت اشیا می تواند بسیار زیاد باشد. خوشبختانه، شرکت‌ها نه مجبورند همه چیز را خودشان مدیریت کنند و نه نیازی به منصوب کردن متخصصان در زمینه اتصال و مدیریت دستگاه دارند. در عوض، پتانسیل واقعی این مجموعه ابزارهای قدرتمند را می توان از طریق مشارکت های قوی اینترنت اشیا باز کرد.

توسط راس هیکی، بنیانگذار و مدیر عامل Trinity IoT.

مانند بسیاری از استقرارهای تجاری مرتبط با اینترنت اشیا (IoT)، مدیریت دستگاه و اتصال می تواند به سرعت بسیار پیچیده شود. وقتی یک کسب و کار باید یک راه حل در مقیاس را به کار گیرد، می توان مشکلات را سه برابر کرد.

راس هیکی.

هنگامی که پروژه های مدیریت دستگاه و اتصال به صورت داخلی ساخته می شوند، به تیم یک شرکت نیاز دارند تا تصمیم بگیرند که کدام خدمات مورد نیاز است و سپس زیرساخت پیچیده ای را از کتابچه راهنمای توسعه دهندگان جمع آوری کنند. در نهایت، این امر تمرکز را از مسئولیت های اصلی آنها دور می کند. اگر زیرساخت‌های تازه‌ساخته دارای نقاط ضعفی باشند، تا زمانی که سیستم به‌ویژه زمانی که تحت فشار در مقیاس بزرگ قرار می‌گیرد، منحرف شود، فقط مسئله زمان خواهد بود.

مقدار باز کردن قفل

پیوند دادن دستگاه های اصلی و سیستم های مدیریت اتصال به یک سیستم عملیاتی حیاتی دیگر می تواند جهش مهم بعدی برای یک سازمان دیجیتال محور باشد. هر چیزی از یک پلت فرم تعمیر و نگهداری عملیاتی گرفته تا یک برنامه کاربردی کاربر می تواند به عنوان یک جریان درآمد اضافی برای شرکت ها استفاده شود تا ارزش بیشتری برای مشتریان و خودشان ایجاد کنند.

قرار دادن اشیا در جای خود


منبع: https://www.securitysa.com/17088R

بنابراین، مدیریت دستگاه و اتصال به سنگ بنای موفقیت تجاری در محیط کسب و کار دیجیتالی امروزی تبدیل شده است. اگر این کار به طور موثر انجام نشود، شرکت در یک بازار به شدت رقابتی حرکت قابل توجهی را از دست خواهد داد.وام)

همه چیز با قرار دادن اصول اولیه شروع می شود. باز کردن ارزش اضافی از اتصال و مدیریت دستگاه بسته به اهداف کسب و کار با استفاده از سیستم به طور قابل توجهی متفاوت به نظر می رسد. همه ما می دانیم که داده ها پادشاه هستند، اما ارزش واقعی در تجسم، تجزیه و تحلیل و تفسیر آن است.

اهمیت مدیریت دستگاه و اتصال

شماره 4 2022 زیرساخت فناوری اطلاعات

با استقبال شرکت‌ها از تحول دیجیتال، شیوه شناخته شده مدیریت سیم‌کارت‌ها و دستگاه‌ها برای کاهش هزینه‌های داده‌های خارج از کنترل و استفاده ناکارآمد از دستگاه‌های کاربردی تجاری اهمیت جدیدی پیدا می‌کند. امروزه، بسیاری از کسب و کارها به ترکیبی از مدیریت دستگاه و اتصال نیاز دارند تا سنگ بنای خروجی خود را تشکیل دهند.

نمونه دیگری را می توان در یک شرکت امنیتی پیدا کرد. با توجه به ماهیت کسب و کار، در صورت ایجاد زنگ هشدار، باید فوراً یک تیم واکنش مسلحانه را به خانه بفرستد. بنابراین، شرکت امنیتی باید هر زمان که در یک سیستم امنیتی از طریق داده های زنده رخ می دهد، به طور آنی مطلع شود. با استفاده از دستگاه‌های نصب شده با سیم‌کارت‌های شبکه، کسب‌وکارهای امنیتی می‌توانند اطمینان حاصل کنند که پنل‌هایشان همیشه قادر به انتقال این رویدادهای مهم هستند.

اگر دسترسی به داده های دستگاه برای سازمان امری حیاتی است، مدیریت دستگاه ضروری است. در غیر این صورت، اگر دستگاه‌ها و داده‌ها را نتوان در زمان واقعی مدیریت، کنترل کرد یا به آن دسترسی پیدا کرد، خطر مختل شدن عملیات وجود دارد. توانایی مشاهده و کنترل دستگاه و ناوگان سیم‌کارت خود نیز این فرصت را برای شرکت‌ها باز می‌کند تا جریان‌های درآمدی جدیدی را از طریق خدمات و محصولات دیجیتال توسعه دهند یا کارایی عملیاتی خود را افزایش دهند.