اهمیت چارچوب مرجع اپراتور – SMART Mining Security Solutions 2023 – Leaderware

نوشته دکتر کریگ دونالد

بدون درک مناسب از فرآیند تولید که نظارت می‌شود، ماهیت محصول در هر مرحله، و راه‌هایی که از طریق آنها می‌توان به محصول دسترسی پیدا کرد و از آن خارج شد، بسیاری از این فعالیت‌ها ممکن است تبدیل به یکسری شوند. داشتن بینش و توانایی شناسایی و تفسیر چیزهایی که مناسب نیستند یا از استاندارد منحرف می شوند، کلید چارچوب مرجع اپراتور است.

این موضوع مسائلی را در مورد اینکه آیا باید اتاق‌های کنترل را به مکان‌های نظارت از راه دور منتقل کرد تا قرار گرفتن در معرض این نوع خطرات و همچنین کاهش احتمال در معرض خطر قرار گرفتن اپراتورها توسط سندیکاها یا ارعاب، ایجاد شود. این دیدگاه ها باید در مقابل مزایای چارچوب دانش محلی و آشنایی اپراتور در مشاهده جبران شود. به ویژه، در مواردی که آنها باید از پرسنل واکنش حمایت کنند، که شامل ارتباطات واضح و سریع در مورد وضعیت موقعیت‌های حادثه، دستورالعمل‌هایی برای کمک به دستگیری مظنونان، هشدار در مورد تهدیدات احتمالی، و نظارت مداوم بر پاسخ‌های مظنون می‌شود.

دکتر کریگ دونالد متخصص عوامل انسانی در امنیت و دوربین مدار بسته است. او مدیر Leaderware است که ابزارهایی را برای انتخاب اپراتورهای دوربین مداربسته، نمایشگرهای اشعه ایکس و سایر پرسنل امنیتی در عملیات های بزرگ در سراسر جهان فراهم می کند. او همچنین دوره‌های آموزش مهارت‌های نظارت دوربین مداربسته و زبان بدن و دوره‌های زبان بدن نظارت پیشرفته را برای اپراتورها، سرپرستان و مدیران دوربین مداربسته در سطح بین‌المللی اجرا می‌کند و در زمینه مدیریت دوربین‌های مداربسته مشاوره می‌دهد. می توان با او تماس گرفت +27 11 787 7811 یا [email protected]وام)

قوانین بازی تغییر کرده است

حفاظت از اتاق کنترل

من تقریباً در تمام عمرم در صنعت معدن کار کرده ام، یا مستقیماً روی شفت ها، یا برای اهداف تحقیقاتی، و مشاوره و آموزش در زمینه امنیت. فرصتی برای درگیر شدن با عوامل انسانی در اولین معرفی گسترده دوربین های مداربسته و سیستم های کنترل دسترسی الکترونیکی مورد استفاده در آفریقای جنوبی در De Beers، من را در دوره ای قرار داد که در آن به تمرکز اصلی امنیتی در چه چیزی تبدیل شدم. بقیه دوران حرفه ای من

اقدامات جنایتکارانی که اتاق های کنترل را در برخی موقعیت های ماینینگ به دست می گیرند، منجر به گسترش چارچوب مرجع تهدیدات مستقیم شده است. امنیت اتاق کنترل همیشه موردی بوده است که مدیریت امنیتی نگران آن بوده است، اما اکنون تقاضای افزایش یافته برای مراقبت از نشانه‌های تهدید برای اتاق کنترل، یا سطوح بزرگ‌تر تهدید برای کل عملیات به شکل مسلحانه وجود دارد. سرقت یا هجوم به مناطق معدنی.

هنگامی که یک اپراتور روی صندلی خود در مقابل مانیتورهای دوربین مداربسته در اتاق کنترل یک شرکت معدنی می نشیند، باید چارچوب مرجع مناسبی در مورد آنچه که باید انجام دهد و آنچه باید به دنبال آن باشد داشته باشد. این امر تحت تأثیر طیف وسیعی از عوامل از جمله آشنایی آنها با محیط معدن، نحوه تعریف رسمی فعالیت های شغلی آنها، مهارت های مشاهده و تجزیه و تحلیل جرم و اطلاعات پشتیبانی است که به آنها اجازه می دهد به مسائل خاص رسیدگی کنند. به طور ساده، هرچه چارچوب مرجع اپراتور بهتر باشد و اطلاعات بیشتری داشته باشد، احتمال موفقیت آنها در نظارت بیشتر است.

این بدان معنا نیست که کسی که هرگز در این صنعت کار نکرده است نمی تواند این کار را انجام دهد، فقط به این معنی است که آنها باید در حین کار و سایرین که با آنها کار می کنند، آگاهی زیست محیطی را به دست آورند. اولین باری که به صورت فیزیکی یک شمش طلا را برداشتم، نمی‌توانستم باور کنم چقدر سنگین است و بلافاصله به تمام فیلم‌هایی که دیده بودم، فکر کردم که ظاهراً دزدها آنها را به اطراف پرت می‌کردند و به راحتی آنها را در ماشین‌ها جمع می‌کردند.

شرکت‌ها همچنین باید تورهای آشنایی از مناطقی را که اپراتورها قرار است نظارت کنند، در نظر بگیرند تا تجربه دست اولی از آنچه اتفاق می‌افتد و چیدمان‌های فیزیکی و پیامدهایی که هنگام مشاهده از پشت مانیتورها درگیر هستند، داشته باشند. خطوط حصار، فروشگاه‌ها یا محوطه‌های کابل، ذخیره‌سازی گازوئیل، ممیزی فعالیت‌های پرخطر مانند محموله‌ها یا ریزش‌ها، جابجایی‌های مورد انتظار خودرو، نقاط خروجی و رسیدگی به بارنامه‌ها، خرید ماشین‌آلات و قوانین و رویه‌ها در مناطق تولید پرخطر باید همه تبدیل شدن به بخشی از یک پایگاه دانش

الزامات شغلی و تکالیف سرپرست، فعالیت های ساختارمند خاصی را ایجاد می کند که پرسنل مسئول آن هستند و زیربنای بخشی از چارچوب یک اپراتور است. این می‌تواند شامل ممیزی زیرساخت، نظارت بر فرآیند باشد که در آن اپراتور پایبندی به رویه‌های مواردی مانند نظارت بر فرآیند را مشاهده می‌کند، جایی که بررسی محیط‌ها یا آلارم‌های حصار یا هشدارها انجام می‌شود. این شامل نظارت بر فعالیت‌های بالا مانند محموله‌ها، ریختن طلا، مرتب‌سازی الماس، ترخیص وسایل نقلیه در دروازه‌ها و نظارت بر رفتار نگهبان، نظارت بر واکنش خودروهای واکنش به حوادث، و ردیابی خودرو می‌شود. نظارت بر زنگ هشدار و پاسخ‌ها نیز در این نوع فعالیت‌ها گنجانده می‌شود.

اهمیت چارچوب مرجع اپراتور

SMART Mining Security Solutions 2023 انتخاب سردبیردوربین مدار بسته, نظارت و مانیتورینگ از راه دور, خدمات امنیتی و مدیریت ریسک, معدن (صنعت)

درگیر شدن در ماینینگ به محض ورود به آن در خون شما جاری می شود، و از آن زمان تاکنون زمان زیادی را صرف مشاوره و آموزش نظارت در عملیات معدنکاری در سراسر جهان کرده ام. این یک صنعت سخت است که در آن مردم در شرایط سخت، حتی در سطح، به دنبال مواد معدنی که شامل برخی از ارزشمندترین چیزهای جهان است و به احتمال زیاد توسط مجرمان هدف قرار می گیرند، سخت کار می کنند. از آن زمان تاکنون صنعت دشوارتر شده است و جنایتکار به طور مداوم آشکارتر شده است. حتی مواد معدنی کم ارزش مانند زغال سنگ و کروم به طور فزاینده ای توسط سندیکاها در سال های اخیر مورد هدف قرار گرفته اند.

دکتر کریگ دونالد

آشنایی اپراتور با محیط معدن باید شامل حوزه معدن، زیرساخت ها و اتفاقاتی که در آنجا می افتد، فرآیندهای محیط تولید معدن، افرادی که در آنجا کار می کنند و نوع کاری که انجام می دهند و قرار است در کجا باشند، باشد. علاوه بر این، ماهیت دارایی‌هایی که ممکن است به سرقت بروند و عوامل خطر مرتبط با آن، مناطق اطراف معدن و نوع تهدیداتی که می‌توانند ایجاد کنند، اقدامات حفاظتی محیطی و اقدامات مقابله‌ای و عواملی مانند مسائل ایمنی همگی به اپراتور می‌دهند. یک چشم انداز آگاهانه از آنچه که به آن نگاه می کنند. همانطور که یک فروشنده کازینو که اپراتور دوربین مداربسته می شود، هنگام نگاه کردن به میزها آشنایی بالایی دارد، کسی که در کارخانه طلا کار کرده است بینش بیشتری نسبت به فرآیندهای در حال انجام و جایی که ممکن است چیزها از بین بروند، خواهد داشت.


منبع: https://www.securitysa.com/19326R

مواردی مانند شیلنگ کردن یا تکنیک‌های جارو کردن که ممکن است با غلظت غیرقانونی جریمه‌ها برای بازیابی بعدی همراه باشد، یا استفاده از روش‌هایی برای جابجایی مواد به مناطق دیگر، یا رفت و آمد در مناطقی مانند زباله‌ها، که ممکن است غلظت مواد با ارزش رخ دهد، بدون دلیل. وجود دارد، همه مسائل وجود دارد. به این موارد، آگاهی از علائمی که نشان می‌دهد فردی به دلیل نحوه نگاه کردن به اطراف، نشان دادن اضطراب، یا نحوه حرکت و پنهان کردن چیزی در یک فعالیت مشکوک درگیر است، همگی می‌تواند منجر به تشخیص بیشتر حوادث شود.

وظایف شناسایی فقط در عملیات عادی مورد نیاز نیست، صنعت موازی استخراج غیرقانونی معدن باید با آن برخورد شود، که بر عملیات نیز تأثیر می گذارد. از آنجایی که معادن اغلب در نواحی دورافتاده‌تر هستند، پتانسیل سندیکاها و باندها در جوامع اطراف با افزایش فعالیت‌های سندیکایی و غیرقانونی افزایش می‌یابد که دوباره به مناطق معدنی و تولیدی سرازیر می‌شود و آنها را هدف قرار می‌دهد. حملات مستقیم به عملیات استخراج و خود اتاق‌های کنترل نیز نشان می‌دهد که قوانین بازی تغییر کرده است و اپراتورها باید از تهدیدات گسترده‌تری برای عملیاتی که در آن کار می‌کنند آگاه باشند.

یکی از عناصر کلیدی چارچوب ذهنی هر اپراتور هنگام مشاهده، برداشتن چیزها از طریق شهود شخصی، حساسیت به زبان بدن، آگاهی طبیعی آنها از علائم رفتار جرم یا دانش به دست آمده از آموزش نظارت، و همچنین تکنیک های تجزیه و تحلیل جرم است. این به دانش عملیات، فعالیت های مورد انتظار افراد در محل کار، دانش شخصی از تناقضات سبک زندگی یا انجمن های مشکوک می افزاید. در حالت ایده آل، اپراتورها باید از استراتژی های تاکتیکی اتخاذ شده توسط مجرمان قدردانی و دانش داشته باشند.

آشنایی با فرآیندهای صنعتی

همچنین می‌تواند منجر به هدف‌گیری خاص رویدادهای پرخطر بر اساس مشاهده زودهنگام شرایط و پیش‌بینی آنچه افراد احتمالاً انجام دهند، شود. به عنوان مثال، پیش بینی اینکه معدنچیان غیرقانونی طلا چه کاری انجام خواهند داد و هدف آنها بر اساس خروج از مناطق سکونتگاهی در صبح زود و جهت حرکت به خارج از این مناطق زندگی است. شناسایی نقاط تامین مجدد و روش های دسترسی معدنچیان غیرقانونی نیز می تواند منجر به دستگیری زودهنگام شود.

ارائه اطلاعات اطلاعاتی در چارچوب مرجع اپراتور اجازه می دهد: تعریف افراد مشکوک که باید در عمق بیشتری مشاهده شوند، مناطق یا معاملاتی که ممکن است مشکوک یا آسیب پذیر باشند و نیاز به نظارت و ممیزی داشته باشند. یا به دنبال تکنیک های شناخته شده ای باشید که برای سرقت استفاده می شود. علاوه بر این، با شناسایی عضویت یا ارتباط احتمالی یا شناخته شده با سندیکاها یا پرسنل مرتبط، می توان زمان بیشتری را صرف مشاهده افراد مشکوک کرد.

چند سال گذشته تهدیدهای بسیار واقعی را برای کارکنان اتاق کنترل و پرسنل پاسخگو در صنعت معدن نشان داده است و توانایی کار به عنوان یک تیم یک ملاحظات مهم در مدیریت اتاق کنترل است. بهبود چارچوب مرجع اپراتور تضمین می کند که اپراتور نظارت را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.


مردم معمولاً وقتی به امنیت معدن نگاه می کنند، به سرقت الماس، طلا و پلاتین فکر می کنند و به درستی نیز چنین است. با این حال، زیرساخت معدنی که برای بازیابی این نوع مواد معدنی ایجاد می‌شود، فرصت‌های تقریباً نامحدودی برای سرقت در مناطق وسیع و عملیات گسترده ایجاد می‌کند. اگر یک مجرم نتواند چیزهای گرانبها را بدست آورد، طیف وسیعی از چیزهای دیگر به هدف سرقت تبدیل می شوند. عملیات معدن به یکی از سخت‌ترین محیط‌ها برای کار یک اپراتور تبدیل شده است، به‌جز نظارت احتمالی مرکز شهر یا شهر در اطراف مناطق کلوپ‌های شبانه و میخانه‌ها در شب‌های جمعه و شنبه.