اول سلامت روان | امنیت حرفه ای


سلامت روان نه تنها در تجارت بلکه در بسیاری دیگر از جنبه های زندگی به یک موضوع اصلی صحبت تبدیل شده است. اندرو سافو پوکو، مدیر منابع انسانی در شرکت قرارداد مدیریت تاسیسات، می‌گوید که اغلب تا زمانی که خیلی دیر نشده، نامرئی است، سلامت روان ضعیف می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد – و اثرات آن می‌تواند قابل توجه و بلندمدت باشد. سامسیچ انگلستان.

همه شرکت ها وظیفه مراقبت از کارمندان خود را دارند و سامسیچ نیز تفاوتی ندارد. کارکنان شاد کارکنان متعهد هستند و بهترین کاری را که می توانند برای شرکت، همکاران و مشتریان انجام خواهند داد. اما مسائل مربوط به سلامت روان ممکن است از منابع بسیاری جدای از محل کار نشات بگیرد، و اگر قرار باشد چالش‌های سلامت روان به طور موثر در یک کسب‌وکار برطرف شود، کاهش استرس ناشی از کار به سادگی کافی نیست. در همین حال، انگ پیرامون مسائل مربوط به سلامت روان به این معنی است که بسیاری از افراد ممکن است احساس کنند قادر به صحبت کردن نیستند.

برای ما، شرایط به ویژه چالش برانگیز بود، زیرا بسیاری از همکاران ما به تنهایی کار می کنند و ارتباط کمی با همکاران دارند. برخی نیز از فرهنگ‌هایی می‌آیند که در آن مسائل مربوط به سلامت روان به‌اندازه‌ای که در بریتانیا جدی شده‌اند به رسمیت شناخته نمی‌شوند یا جدی گرفته نمی‌شوند، و بنابراین ممکن است در مورد صحبت کردن با احتیاط بیشتری احساس کنند.

در حالی که ما همیشه رفاه کارکنان را جدی گرفته‌ایم، می‌خواستیم – و لازم بود – کارهای بیشتری انجام دهیم. نیاز برای یک رویکرد استراتژیک تر و ساختارمندتر توسط همه گیری کووید-19 مورد توجه قرار گرفت، به طوری که همکاران یا مرخص شدند یا به طور ناگهانی مجبور به کار از خانه شدند و تعاملات و شبکه پشتیبانی مفیدی را که محیط اداری می تواند به همراه داشته باشد از دست دادند. .

ارزیابی کردن

در اوایل سال 2021، زمانی که همه‌گیری در اوج خود بود، تصمیم گرفتیم یک پرسشنامه دقیق برای همه همکاران خود برای ارزیابی سلامت روان و رفاه آنها صادر کنیم. یافته‌ها قابل توجه بودند و بسیاری از زمینه‌هایی را که واضح بود ما به‌عنوان یک کسب‌وکار می‌توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم، برجسته کرد.

به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمات خط مقدم، برخی از افراد ما روزانه سلامت خود را به خطر می‌اندازند تا از ایمنی دیگران اطمینان حاصل کنند. به غیر از کسانی که مرخصی می گرفتند یا از خانه کار می کردند، دیگران سپر بودند. تحقیقات ما ما را قادر ساخت تا طیف وسیعی از نیازهای پشتیبانی را شناسایی کنیم.

اولین اقدام ما انتصاب یک قهرمان اختصاصی سلامت روان بود که اولین وظیفه او تحقیق در مورد کمک های موجود به کارمندان ما بود. در حالی که برخی از حمایت ها ارائه می شد، در درجه اول برای کسانی بود که اشکال خفیف تر استرس را تجربه می کردند. همچنین در هر مکان و زبانی در دسترس نبود، و حتی در جایی که عرضه می‌شد، لیست‌های انتظار طولانی وجود داشت.

این شکاف‌ها در پشتیبانی، نیاز به یک استراتژی سلامت روان در سطح شرکت را برجسته می‌کند که بتواند از محدودیت‌های خدمات در دسترس عمومی فراتر رود. این استراتژی باید از همه افراد با نیاز بالقوه پشتیبانی کند و آنها را به مناسب ترین آژانس های پشتیبانی تخصصی نشان دهد.

رویکرد مردم محور

واضح است که قهرمان سلامت روان ما نمی تواند این کار را به تنهایی انجام دهد، بنابراین تصمیم گرفتیم تیمی از کمک کنندگان اولیه سلامت روان (MHFAs) را به خدمت بگیریم. اولین بخش از MHFAs در یک برنامه آموزشی تحت رهبری متخصص، با حمایت مداوم شرکت کرد. این تضمین می کند که نیازهای سلامت روان آنها قبل از توجه به نیازهای همکاران برآورده می شود. این برنامه آنها را برای شناسایی، تعامل، نشان دادن و حمایت از طیف وسیعی از مسائل و نیازها مجهز می کند.

ما اکنون 12 MHFA در سراسر بریتانیا داریم که وظیفه پشتیبانی از همکارانی را دارند که با مشکلات سلامت روانی از هر نوعی مواجه هستند. نقش آنها شناسایی نیازهای یک فرد قبل از ارجاع آنها به آژانس های تخصصی است که می توانند کمک عملی ارائه دهند، در حالی که راهنمای حمایتی در طول سفر آنها هستند. کار این تیم اولین واکنش سریع به رنج روانی را تضمین می کند، همراه با حمایت مداوم تا زمانی که نیاز است. ارجاع ها به روش های مختلفی انجام می شود که به وضوح برای کارمندان اطلاع رسانی می شود.

برای اطمینان از یادگیری مداوم و بهینه سازی پشتیبانی ارائه شده، تیم همچنین ماهانه جلساتی را برگزار می کند تا یک موضوع جدید سلامت روان را به یکدیگر ارائه دهد. پس از آن بحثی در مورد چگونگی درک و پاسخ به آن در دنیای واقعی انجام می شود. این رویکرد موضوع را زنده می کند و راهنمایی، درک و مثال های عملی از نحوه مدیریت آن ارائه می دهد.

این تیم همچنین به طور منظم ماهیت پشتیبانی مورد نیاز در سراسر تجارت را ارزیابی می کند. در طول همه‌گیری، نیاز بیشتری به حمایت در مورد سوگواری وجود داشته است. اخیراً، تأکید به طور قابل درک به فشارهای مالی تغییر کرده است.

پشتیبانی

این ارزیابی در شکل‌دهی به حمایتی که ما ارائه می‌کنیم، کلیدی است، که فراتر از آن چیزی است که مستقیماً توسط تیم MHFA ارائه می‌شود و به حوزه‌های عملی پشتیبانی می‌رود که هدف آن به حداقل رساندن خطر مشکلات سلامت روان در وهله اول است. عناصر عملی شامل Wagestream است که در برنامه Samsic One ما گنجانده شده است، که به همکاران دسترسی زودهنگام به نسبتی از حقوقشان را می دهد و به آنها کمک می کند تا جریان نقدی را در طول ماه مدیریت کنند نه اینکه تا روز پرداخت ماهانه منتظر بمانند. از طریق برنامه، آنها همچنین می توانند به آموزش مالی زنده دسترسی داشته باشند و برنامه های پس انداز قابل دستیابی را تنظیم کنند. Wagestream برای رفاه مالی و سلامت روانی کارکنان ما، به ویژه با افزایش هزینه های زندگی، بسیار مهم است.

My Samsic Rewards یک طرح کوپن است که به همکاران Samsic کمک می کند تا از طریق تخفیف با خرده فروشان عمده، هزینه های روزمره را کاهش دهند. همچنین از طریق مزایای مناسب، مشاوره مالی، راه حل های رفاهی و موارد دیگر، پشتیبانی معناداری را ارائه می دهد. این واقعاً یک راه حل همه جانبه برای مشوق های کارکنان است که منابعی را برای افزایش شادی، تعامل و انعطاف پذیری کلی آنها فراهم می کند.

در همین حال، سیستم مدیریت یادگیری ما شامل یک پورتال آموزشی آنلاین کارکنان است که شامل طیف گسترده ای از منابع سلامت روان و سلامتی از جمله پادکست ها، وبینارهای ارائه شده توسط قهرمان سلامت روان ما، و همچنین توصیه هایی در مورد چگونگی ایجاد انعطاف پذیری و تصمیم گیری بهتر است.

این ابتکارات با مقالات و پست‌های رسانه‌های اجتماعی که به طور منظم منتشر می‌شوند در مورد سلامت روان تکمیل می‌شوند، در حالی که ما همچنین وبینارهایی را میزبانی کرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که همکاران درگیر هستند و خطر احساس انزوا را کاهش می‌دهند. و به طور کلی، تمام خط مشی‌ها و فرآیندهای ما به طور مرتب مورد بازنگری و بازنویسی قرار می‌گیرند تا اطمینان حاصل شود که از همه همکارانمان، صرف نظر از پیشینه، نقش، موقعیت و عوامل اجتماعی-اقتصادی که بر آنها تأثیر می‌گذارد، پشتیبانی درستی ارائه می‌کنیم.

نتایج در عمل

تأثیر رویکرد جدید ما – و نیاز به آن – با این واقعیت نشان داده می شود که در اولین سال حضورش به عنوان قهرمان سلامت روان شرکت ما، لیزا کری از 64 کارمند با نیازهای مختلف پشتیبانی کرد. او به ویژه نگران کمبود پشتیبانی موجود در فضای عمومی برای کسانی بود که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست. نیروی کار Samsic بسیار متنوع است، اما همه کارکنان کسی را ندارند که بتوانند در مواقع سخت به او مراجعه کنند. برخی به تنهایی زندگی می کنند یا از فرهنگ هایی آمده اند که مسائل مربوط به سلامت روان جدی گرفته نمی شود. برخی دیگر کارگران نوبتی هستند که زمان محدودی با خانواده یا دوستان خود دارند و بنابراین از شبکه پشتیبانی که ممکن است برخی از همکاران به آن دسترسی داشته باشند، لذت نمی برند.

چیزی که ما آموخته ایم این است که به ندرت یک راه حل سریع وجود دارد، اما کاری که Leisa و تیم MHFA می توانند انجام دهند این است که گوش شنوایی را برای هر کسی که مشکلات سلامت روانی خفیف یا جدی را تجربه می کند ارائه دهند و سپس منبع کمک مناسب را برای آن شخص شناسایی کنند. این می‌تواند شامل برقراری ارتباط با تیم‌های سلامت روان و سایر متخصصان بهداشتی باشد که از همکاران حمایت می‌کنند، اما معمولاً به شکل کار کردن از طریق افکار و احساساتی است که فرد تجربه می‌کند، و سپس ارائه دیدگاهی عینی و دلسوزانه در مورد چگونگی حرکت رو به جلو.

MHFA های ما که در دسترس مردم ما در سراسر کشور است، به نقش خود زمان و تعهد می دهند، زیرا آنها مشتاق کمک به مردم هستند و مشتاق هستند تا حد امکان یاد بگیرند تا بهترین پشتیبانی را به همکاران خود ارائه دهند. برخی از آنها در حال حاضر از کارمندان بیمار لاعلاج یا تازه داغدیده حمایت می کنند و این حمایت خارج از الگوی کاری سنتی «9 تا 5» است. در میان آنها افرادی هستند که خود چالش های سلامت روانی را تجربه کرده اند و به آنها بینش بیشتری نسبت به احساسات همکاران می دهد.

تأثیر کار آنها و تفاوتی که آنها ایجاد می کنند شاید به بهترین نحو با نظرات دریافت شده از برخی از MHFA ما خلاصه شود:

“من فکر می کنم خیلی خوب است که شرکتی مانند سامسیچ کسی را ارائه می دهد که شاید بتواند اولین نقطه تماس برای افرادی باشد که از هر مشکلی رنج می برند، نه تنها سلامت روان. ما ممکن است اولین نقطه تماسی باشیم که کارکنان ما دوست دارند با آن صحبت کنند، به خصوص اگر هیچ حمایتی از جانب دوستان یا خانواده خود نداشته باشند.”

“سلامت روان و تندرستی بخش بزرگی از زندگی هر فرد است و من معتقدم که حداقل در یک نقطه از زندگی هر فرد، زمانی خواهد بود که نیاز به حمایت دارد. MHFA بودن به آن شخص چهره ای دوستانه برای نزدیک شدن می دهد. اگر به یک نفر کمک کند، یک موفقیت است.»

رویکرد ما در حال حاضر بهبود قابل توجهی را در کل روزهای کاری از دست رفته و تعداد کارمندانی که به دلیل مشکلات روانی مرخصی می‌گیرند، ارائه می‌کند – اما مهم‌تر از آن، این است که محیطی را ایجاد می‌کند که در آن همکاران احساس راحتی می‌کنند و هر گونه چالش سلامت روانی را که می‌توانند بیان کنند. می توان در اسرع وقت به آنها پرداخت. ما قصد داریم بر این موضوع نظارت داشته باشیم و داده ها را تجزیه و تحلیل کنیم تا موفقیت رویکرد خود را ارزیابی کنیم و حمایتی را که به کارکنان خود ارائه می دهیم بهبود دهیم.
منبع: https://www.professionalsecurity.co.uk/products/guarding/mental-health-first/