ایجاد یک مرکز داده تمام فلش – SMART Surveillance 2023

• سوم، برای پشتیبان گیری و سپس بازیابی پس از یک حادثه باج افزار، دیسک می تواند مقدار زیادی از داده ها را بازیابی کند. با سیستم‌های مبتنی بر فلش، عملکرد بازیابی سریع‌تر به این معنی است که کسب‌وکارتان را زودتر از معماری‌های مبتنی بر دیسک قدیمی آنلاین کنید.

تمام شدن ظرفیت یا نداشتن منابع اضافی برای هر مدیر فناوری اطلاعات یک کابوس است. دریافت ارزش و بینش از هر بیت از داده های آنها – اکنون نیروانا است. انتظار می‌رود داده‌های بدون ساختار قبل از سال 2030 تا 10 برابر رشد کنند و به رشد تصاعدی موجود ادامه دهند. سازمان‌ها باید در نظر بگیرند که چگونه از همه آن استفاده می‌کنند و فلش پویایی تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، دریاچه‌های داده، مخازن محتوا و حتی پشتیبان‌گیری و بازیابی را تغییر می‌دهد.

اطلاعات بیشتر را در www.purestorage.comمنبع: https://www.securitysa.com/19842R

زیرساخت مرکز داده بیش از 1 درصد از مصرف انرژی جهانی را تشکیل می دهد و این سهم در حال رشد است. سازمان‌ها انتشار کربن خود را بسیار دقیق‌تر بررسی می‌کنند و بسیاری باید به دنبال راه‌هایی برای کاهش ردپای کربن خود باشند. فلاش نقش مهمی در کاهش مصرف انرژی دارد.

علاوه بر این، توانایی مصرف تمام فلش برای بارهای کاری بدون ساختار در مقیاس پتابایت از طریق یک مدل اشتراک، به کاربران اجازه می دهد تا با نیازهای کسب و کار رشد کنند. یک مدل Storage-as-a-Service (STaaS) شبیه ابر منعطف باید شامل توافق نامه های سطح خدمات سختگیرانه در مورد همه چیز، از پشتیبانی اداری، مدیریت روزانه و مصرف انرژی باشد. این کارایی عملیاتی بیشتری را به ارمغان می آورد – شکاف را در پلتفرم های قدیمی بیشتر می کند. مهاجرت می تواند پیچیده باشد، اما با حمایت فروشنده و شریک مناسب، می تواند بدون درد باشد.

«این راه‌اندازی به‌روزرسانی فناوری نوآورانه دیگری را برای حمایت از مشتریان و فعال کردن شرکای خود ارائه می‌دهد. در آفریقای جنوبی، مشتریان به دنبال راه‌حل‌هایی هستند که بتوانند رشد نمایی داده را به روشی کارآمد مدیریت کنند و FlashBlade//E این را ارائه می‌دهد. Rupert Brazier، مدیر کشور آفریقای جنوبی، Pure Storage می‌گوید: نه تنها این، با وجود انرژی در بالاترین سطح و نگرانی مداوم در مورد در دسترس بودن برق در سراسر آفریقای جنوبی، FlashBlade//E قابلیت اطمینان و بهره‌وری انرژی بسیار بهتری را ارائه می‌دهد.

• بهره وری انرژی به یک عامل پیشرو در قادر ساختن فناوری فلاش برای دستیابی به TCO کمتر از دیسک در آینده تبدیل شده است.

امروزه مزایای شناخته شده ای از فلش نسبت به ذخیره سازی مبتنی بر دیسک قدیمی وجود دارد. با این حال، در سال 2009، زمانی که ایده Pure Storage متولد شد، موانع اصلی برای پیاده‌سازی هزینه خرید، هزینه عملیاتی کردن آن و بررسی نحوه ادغام آن در چرخه عمر داده‌ها بود.

انتظار می رود ظرفیت داده های ساختار نیافته تا قبل از سال 2030 10 برابر شود. برای بارهای کاری با ظرفیت بالا و حساس به قیمت که از راه حل های ذخیره سازی مبتنی بر دیسک فعلی استفاده می کنند، این رشد ناپایدار است.

• چهارم، دست به دست شدن با انعطاف پذیری بهتر، قابلیت اطمینان بهتری دارد. در مقایسه با درایوهای دیسک مکانیکی، فلش به سادگی قابل اعتمادتر است. خرابی دستگاه ها کمتر منجر به تعویض کمتر و در نتیجه هزینه های کمتر، زمان کمتر برای تعویض قطعات خراب، ریسک کمتر و عدم هزینه های سرسام آور تعمیر و نگهداری در سال های 4، 5 و بعد از آن می شود.

قیمت هر بیت برای فلش NAND با سرعتی بسیار سریعتر از هارد دیسک های نزدیک در حال کاهش است. در حالی که امروزه هزینه هر بیت یک هارد دیسک هنوز کمتر از متراکم‌ترین فلش است، چندین روند کلیدی وجود دارد که باید در سال 2023 به آنها توجه کرد. اول، تمام تولیدکنندگان اصلی فلاش در سطح یک افزایش قابل توجهی در تراکم در سال جاری نشان می‌دهند. 200 لایه از NAND 3D انباشته در برخی موارد. این افزایش در چگالی منجر به کارایی بهتر هزینه و همچنین بهبود بیشتر در انرژی مرکز داده و صرفه جویی در فضا خواهد شد. دوم، اگر پیش‌بینی‌های تحلیلگران برقرار باشد، انتظار می‌رود قیمت‌های NAND به طور کلی در بیشتر سال ۲۰۲۳ کاهش یابد و روندی را که در اواخر سال ۲۰۲۲ آغاز شد ادامه دهد.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا زمان همه فلش امروز است. از پرداختن به رشد داده ها، تلاقی بین هزینه فلش و دیسک، و همچنین صرفه جویی در پایداری واضحی که باید انجام شود. در زیر دلایلی وجود دارد که چرا فلش هارد دیسک قدیمی را برای همیشه پاک می کند.

• مقرون به صرفه بودن در مقیاس: FlashBlade//E با قیمت کمتر از 0.20 دلار در هر گیگابایت، شامل سه سال خدمات ارائه می شود. پلت فرم از 4 PB شروع می شود و از آنجا با عملکرد قابل اعتماد مقیاس می شود.

• بهره وری انرژی: FlashBlade//E تا 5 برابر کمتر از سیستم های مبتنی بر دیسکی که جایگزین خواهد شد، انرژی مصرف می کند. هر چه سیستم بزرگ‌تر باشد، کارایی بیشتر است و به سازمان‌ها کمک می‌کند تا به اهداف حیاتی پایداری خود دست یابند.

ثانیاً، هر محیط ذخیره سازی نیاز به انعطاف پذیری دارد و یک استراتژی افزونگی دارد تا اطمینان حاصل شود که از دست دادن داده ها خطری ندارد. با دستگاه‌های فلش، زمان‌های بازسازی سریع‌تر به این معنی است که بیت‌های کمتری باید به ساختارهای انعطاف‌پذیر اختصاص داده شود، که معادل بازدهی هزینه موثرتر است.

• استفاده از برق ممکن است پیش از این یک محرک کلیدی در پشت مجموعه داده های متحرک نبوده باشد، اما با افزایش غیرقابل پیش بینی بودن در دسترس بودن انرژی، به علاوه تمرکز بیشتر بر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، این به سرمایه گذاری در آینده تبدیل می شود که ما نمی توانیم آن را انجام دهیم.

عملکرد بالاتر

FlashBlade//E راه بهتری را برای مدیریت رشد داده های بدون ساختار به طور موثر، قابل اعتماد و پایدار با بهترین تجربه کاربری و اقتصادی ارائه می دهد که مشتریان را قادر می سازد آخرین بقایای دیسک را در مرکز داده خود حذف کنند:

با FlashBlade//E، ما در حال تحقق دیدگاه اصلی بنیانگذار خود از مرکز داده تمام فلش هستیم. ایمی فاولر، معاون و مدیر کل FlashBlade، Pure Storage، گفت: برای بارهای کاری که زمانی فلش قیمت بسیار بالایی داشت، ما مزایای عمده ای را که Pure ارائه می دهد، با TCO کمتر از دیسک به مشتریان ارائه می دهیم.

مزایای FlashBlade

فلش به دلایل محیطی، حجم کاری و هزینه

هزینه NAND

حقیقت ساده این است که امروزه هیچ‌کس به خرید درایوهای چرخان به دلیل بهتر بودن ادامه نمی‌دهد، بلکه فقط به این دلیل که ارزان‌تر هستند. تقریباً از هر نظر، فلش مموری بر زنگ‌زدگی مغناطیسی چرخان برتری دارد، و در حالی که فلاش در حال حاضر بهتر است، این مزایا بیشتر در حال افزایش است. فلش به گزینه ای مناسب برای بارهای کاری روزمره تبدیل شده است و به شرکت ها راه بهتری برای مدیریت رشد داده ها به طور موثر، قابل اعتماد و پایدار ارائه می دهد.

از نظر هزینه، فلاش پشت دیسک بود، اما اکنون راه رسیدن به نقطه متقاطع دیسک/فلاش در راه است. همراه با صرفه جویی در مصرف انرژی، فضا، و خنک کننده، عملکرد بالاتر و قابلیت اطمینان بهتر فلش، این امر به زودی منجر به تبدیل شدن هارد دیسک ها به گزینه کم هزینه تر می شود. رویای یک مرکز داده تمام فلش اکنون برای سازمان های مدرن آینده به واقعیت تبدیل شده است.

ایجاد یک مرکز داده تمام فلش

SMART Surveillance 2023 زیرساخت فناوری اطلاعات

• داده های بدون ساختار پیچیده و پر انرژی هستند و دیسک ناکارآمد و نیاز به فضا دارد. آنها را کنار هم قرار دهید و مشکلاتی در مورد مراکز داده، خطوط نهایی و محیط زیست دارید.

چند سالی به جلو حرکت کنید و فلاش به انتخاب واضحی برای هر بار کاری حساس به عملکرد یا تأخیر تبدیل شده است. از زمانی که فلش مموری به فضای ذخیره سازی سازمانی معرفی شد، لایه های هارد دیسک را یکی یکی جایگزین می کند. شرایط بازار به این معنی است که انتقال به یک مرکز داده تمام فلش اکنون از دید به واقعیت تغییر کرده است.

برای برخی از سازمان ها، هزینه بر عملکرد در معیارهای تصمیم گیری غلبه خواهد کرد. در این روش های کلیدی، مزیت عملکرد فلش نسبت به دیسک می تواند به مزایای هزینه تبدیل شود.

گزارش ESG 2021 Pure Storage: Technology and Sustainability را در www.securitysa.com/*pure1 ببینید.

مسیر تمام فلش

Pure Storage FlashBlade//E را معرفی کرده است، یک مخزن داده بدون ساختار تمام فلش که برای مدیریت رشد نمایی داده با بهره وری انرژی ساخته شده است. با هزینه خرید قابل رقابت با دیسک، و هزینه های عملیاتی بسیار پایین تر، معرفی FlashBlade//E به این معنی است که مشتریان دیگر نیازی به صرف دیسک ندارند.

بسیاری از سازمان ها در حال حاضر به خوبی در سفر به تمام فلش هستند. آنها پلتفرم های ذخیره سازی مبتنی بر فلش را برای بارهای کاری حساس به عملکرد خود مستقر کرده اند که در آن سرعت ارزش کسب و کار را ارائه می دهد. این موارد استفاده شامل پایگاه های داده، استقرار ابر خصوصی و به طور فزاینده، محیط های تحلیلی مدرن است. سازمان‌هایی که پلت‌فرم‌های تمام فلش مدرن را به کار گرفته‌اند، از مزایای عملکرد، کارایی سرور، عملیات‌های بسیار ساده‌شده، و همچنین بهره‌وری انرژی و کاهش گازهای گلخانه‌ای مرتبط بهره می‌برند.

FlashBlade//E

• سادگی، قابلیت اطمینان و آینده ای بدون اختلال: FlashBlade//E برای انعطاف و رشد بر حسب تقاضا با قابلیت اطمینان 10 تا 20 برابر بیشتر از سیستم های مبتنی بر دیسک سخت ساخته شده است و بدون اختلال یا ارتقاء لیفتراک در حال تکامل است. با سادگی ابر مانند، انعطاف پذیری و عملکرد قابل پیش بینی، FlashBlade//E برای مدیریت در هر مقیاسی ساده است.

• اولاً، به دلیل اینکه عملکرد دیسک پایین است، حتی در حجم کاری با الزامات عملکردی متوسط، سازمان ها اغلب با ظرفیت رشته ای مواجه می شوند. در حالی که درایوهای چرخان ممکن است 20 ترابایت داشته باشند، اگر عملکرد سیستم به 16 ترابایت برسد، هزینه به ازای هر بیت را به همان اندازه موثر به دست نمی آورند. فلش این مشکل را ندارد زیرا عملکرد حتی با افزایش استفاده قابل پیش بینی باقی می ماند.

اطلاعات بیشتر را در www.purestorage.com


• به دلیل افزایش هزینه های انرژی، مصرف انرژی توسط فناوری اطلاعات نه تنها از دیدگاه زیست محیطی به یک نگرانی تبدیل شده است، بلکه اکنون به یک نگرانی اقتصادی قابل توجه تبدیل شده است.

رشد داده های بدون ساختار

فلش به عنوان یک انتخاب محیطی