ایمنی دروازه با طراحی | امنیت حرفه ای


گیت سیف، یک مؤسسه خیریه بریتانیایی که برای استانداردهای ایمنی دروازه‌های خودکار مبارزه می‌کند، ابتکاری را در مورد نقش طراحی در ارائه یک نصب ایمن و سازگار به راه انداخته است. این موسسه خیریه می‌گوید در ده سال گذشته، تصادفات ناشی از سقوط دروازه‌ها بسیار بیشتر از تصادفات ناشی از عدم وجود ویژگی‌های ایمنی توصیه‌شده مربوطه بوده است.

در حالی که نیاز به ترکیب مربوط به مکانیسم‌های ایمنی (فوتوسل‌ها، پرده‌های نوری یا اسکنرهای لیزری و لبه‌های فشار) همچنان در اولویت است، خیریه می‌خواهد توجه را به اهمیت طراحی ذاتاً ایمن برای کاهش خطر تصادف یا بدتر از آن جلب کند. . کمپین‌ها به یک نظرسنجی اخیر اشاره می‌کنند که نشان می‌دهد 84 درصد از نصاب‌ها گزارش داده‌اند که طراحی ناایمن را شایع‌ترین علت تصادفات دروازه‌های خودکار در ده سال گذشته می‌دانند.

بیش از نیمی از پاسخ دهندگان (58 درصد) گزارش کردند که عدم رفع له شدن لولا یا نبود حفاظ انگشت رایج ترین نقص طراحی است که در این زمینه دیده می شود. به دنبال آن عدم حفاظت در برابر افتادن دروازه‌ها، معمولاً به دلیل وجود تنها دو لولا به جای سه لولای مورد نیاز و عدم وجود هر گونه اتصال – یا در مورد دروازه کشویی – نبود یا نبود پست های پشتیبانی مناسب و توقف های پایانی

اکثر نصاب‌ها توصیه کردند که بیش از نیمی از دروازه‌هایی که برای بررسی یا نگهداری از آن‌ها فراخوانده شده‌اند، می‌توانند از نظر طراحی ناامن طبقه‌بندی شوند، که مسئولیت این خطاها عمدتاً به نصاب‌های آموزش‌دیده نامناسب (62 pc)، معماران یا تعیین‌کننده‌ها (22pc) نسبت داده می‌شود. ) و تولید کنندگان دروازه (16 عدد).

در نتیجه، 90 درصد از نصابانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، موافقت کردند که نیاز به یک کمپین آگاهی بخشی وجود دارد، تا به همه کسانی که در زنجیره تأمین دروازه خودکار و مانع هستند، آموزش دهند تا نقشی را که طراحی در ارائه یک نصب ایمن و سازگار ایفا می کند، ایفا کند. .

Gate Safety by Design شامل فعالیت هایی است که برای جلب توجه طیف وسیعی از متخصصان مرتبط با نصب و نگهداری دروازه های خودکار انجام می شود و شامل لابی گری تولید کنندگان دروازه، توسعه راهنمای اختصاصی Gate Safety by Design، پادکست در مورد اهمیت سه لولا، اطلاعات جدید می شود. ورق برای نصاب ها

ریچارد جکسون، بنیانگذار گیت ایمن، که در تصویر دیده می شود، گفت: «اصل اساسی ایجاد یک دروازه ایمن متکی بر درک اهمیت طراحی ایمنی در فرآیند از همان ابتدا است. در حالی که ما شاهد افزایش آگاهی از نیاز به فتوسل ها، لبه های فشاری و غیره بوده ایم، کاملا واضح است که نه تنها تعداد زیادی گیت ناامن هنوز در میدان وجود دارد، بلکه بخش قابل توجهی از گیت های جدید نیز در حال نصب هستند. به دلیل ماهیت طراحی، ذاتا ایمن نیستند. این کمپین اختصاص داده شده است که ایمنی دروازه توسط طراحی را به بالای دستور کار برساند.

بازدید کنید https://gate-safe.org/.
منبع: https://professionalsecurity.co.uk/products/physical-security/gate-safety-by-design/