ایمنی عملکردی، حفاظت از امنیت سایبری در MCU 32 بیتی – شماره 6 2022


ایمنی عملکردی، حفاظت از امنیت سایبری در MCU 32 بیتی

شماره 6 2022 صنعتی (صنعتی)

تولیدکنندگان سیستم‌های الکترونیکی از وسایل نقلیه گرفته تا لوازم خانگی به سمت خودکارسازی و اتصال برنامه‌ها حرکت می‌کنند و نیاز به استانداردهای صنعتی مرتبط با ایمنی عملکردی و حفاظت از امنیت سایبری را برای اطمینان از عملکرد ایمن و ایمن محصولاتشان تحریک می‌کنند. Microchip Technology برای ارائه راه حل MCU (واحد میکروکنترلر) مجهز به قطعاتی که ایمنی عملکردی ISO 26262 و استانداردهای مهندسی امنیت سایبری ISO/SAE 21434 را دارند، Microchip Technology PIC32CM JH را اعلام کرد. این اولین MCU صنعت است که بر اساس معماری Arm Cortex-M0+ با پشتیبانی AUTOSAR، خودآزمایی حافظه داخلی (MBIST) و بوت امن است.

PIC32CM JH با AUTOSAR، یک معماری نرم‌افزار باز، سازگار است و به تامین‌کنندگان این امکان را می‌دهد که به سخت‌افزار سطح پایین‌تر تغییر کنند، اما کد برنامه اصلی را حفظ کنند، و جابه‌جایی بین طرح‌های مختلف را آسان‌تر می‌کند. AUTOSAR-ready برای ساده کردن فرآیند توسعه و کاهش هزینه های کلی طراحی شده است. هنگام استفاده از AUTOSAR، Microchip لایه‌های انتزاعی میکروکنترلر ASIL B (MCALs) را برای کاربردهای ایمنی عملکردی ارائه می‌کند – رابط سخت‌افزاری سطح پایین‌تری را برای MCU فراهم می‌کند.

OEMهای صنعت خودرو برای بسیاری از کاربردهای داخل خودرو، از جمله دکمه‌های لمسی و چرخ‌های لمسی، کنترل‌های درب و کنترل‌های کنسول، و برنامه‌های بدنه مانند سیستم‌های پیشرفته کمک راننده (ADAS) به ایمنی عملکردی و حفاظت از امنیت سایبری نیاز دارند. PIC32CM JH، هنگامی که با یکی از IC های امنیتی Microchip’s Trust Anchor TA100 CryptoAutomotive جفت می شود، با ISO/SAE 21434، استاندارد جدید امنیت سایبری برای خودرو سازگار است. TA100 از ذخیره‌سازی کلید رمزنگاری مبتنی بر سخت‌افزار فوق‌العاده امن و اقدامات متقابل رمزنگاری برای حذف درهای پشتی احتمالی مرتبط با ضعف‌های نرم‌افزاری استفاده می‌کند.

بوت امن بخشی از سخت افزار است. کد را احراز هویت می کند تا مطمئن شود که معتبر است و از بارگذاری کدهای مخرب بر روی MCU جلوگیری می کند. سایر ویژگی‌های سخت‌افزاری موجود در PIC32CM JH MCU عبارتند از کد تصحیح خطا (ECC) با تزریق خطا، حلقه‌های برگشتی در رابط‌های ارتباطی، واحد حفاظت از حافظه سیستم و MBIST که همگی مکانیزم‌های ایمنی هستند که برای مطابقت با استانداردهای ISO 26262 و IEC 60730 استفاده می‌شوند.

MBIST روش استاندارد صنعت برای آزمایش حافظه‌های تعبیه‌شده است و می‌تواند به سرعت یکپارچگی حافظه دسترسی تصادفی استاتیک (SRAM) را برای اطمینان از عملکرد صحیح آن قبل از اجرای کد برای کاهش خرابی‌ها آزمایش کند. برای پشتیبانی از توسعه دهندگان در پیاده سازی، PIC32CM JH دارای وثیقه ایمنی عملکردی مانند کتابچه راهنمای ایمنی، اثرات حالت های شکست و تجزیه و تحلیل تشخیصی (FMEDA) و کد تشخیصی است که سطوح ایمنی ISO 26262 ASIL B (سطح یکپارچگی ایمنی خودرو) را هدف قرار می دهد.

علاوه بر این، PIC32CM JH دارای لمس پیشرفته با Driven Shield Plus است که عملکرد مقاوم در برابر نویز و آب را ارائه می دهد. این ویژگی برای لوازم خانگی، کاربردهای صنعتی و خودرویی که عملکرد لمسی باید در انواع محیط‌های سخت کار کند، ضروری است.

اطلاعات بیشتر را در www.microchip.comمنبع: https://www.securitysa.com/17685R